Ford Ranger 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mantar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 439
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 200,658

mantar

Canakkale / Biga
Yer
Biga
slm arkadaslar sitenize yeni uye oldum ve neden simdiye kadar uye olmamisim die kendime kizdim :smiley:

arkadaslar. sormak istedigim bi konu var?

is dolayisiyla (surekli dag bayir geziyoruz) 2.el, 2000 ustu bi ford ranger 4x4 almak istiyoruz? arastirmalarimda en ucuz, en yuksek model, 4x4 pickup olarak ranger var? yani en mantiklisi :D

acaba sizce bunun nedeni ne olabilir? yani aklima bir suru soru isareti takiliyo.. acaba yakit mi fazla? yedek parcami pahali? cok mu dandik?
konu ile ilgili gorus bildiriseniz sevinirim

+ arazi performansi ile ilgili bilgi yazarsaniz sevinirim...

iyi gunler...

Etiketler
Ynt: Ford Ranger 4x4

benim arkadaşımda 2002 modeli vardı ve hep motor gücünün yeterli olmadığından bahsederdi.

slm arkadaşım fort rangerin sürüş zevki kendi gurubunda 2. sıradadır ama çok nazik arabalardır yürüyen aksam sağlam fakat zorladıkça ses gelmeyen yeri kalmaz motoru kamyon motorundan farksızdır ama diğer arkadaşın dediği gibide motoru güçsüz filan değildir aksine yeni modelleri xlt olanlar çok fazla güçlüler ama işte kullanıcaksan mitsubishiden şaşma derim veya toyota karar senin dostum....

yok.. isuzu 2. eli en pahali pickup...en ucuzu ford, ama "0" dersen bilmiyorum tam olarak fiyatlari..

slm...

arazide en iyi pickup ranger. bunu ben solemiyorum,bizzat surekli 4x4 pickup kullanan, botasin ana dogalgaz hatlarini yapan bi arkadasin internetteki syazisindan okudum. diger modellerin hicbiri ranger kadar dayanikli deil. ozellikle arazi icin soyluyorum, sehirde kesinlikle mitsubishi yada toyota tavsiye ediliyor. ranger in tek handikapi rakiplerine gore biraz daha fazla yakmasi.... arazide ses gelmeyen yeri kalmiyor denmis dogrudur ama baya bir km yapmaniz gerekir.ayrica 50 100 ytl verip bi kac plastik parcayi degistirdinmi ne ses kalir ne gicirti. rangerlar mazda pickuplarla beraber amerikada tasarlandi buda bi artidir. bende de var bir adet2005 model xlt. onun icin epey arastirma yapmistim nette. internette arastirirsaniz daha iyi anlarsiniz. ben cok memnunum. tek sorunum buyuklugu. satip daha kucuk biseyler alicam kismetse.
yakitina gelince : goodyear buyuk AT lastiklerle sehir ici yakit=0,3 ytl/km .arazide 0,4ytl/km.sehirler arasi 0,24ytl/km parcalarida cok ucuk rakamlara deil normal.

tesekkur ederiz yaziniz icin... herhalde yakit biraz fazla oldugu icin bunlar fazla tutulumuyo... benimde cok hosuma gidiyo ayri konu.. :smiley:

Arkadaşlar bende 2004 4*4 xlt var. Bende almadan önce araştırma yaptım. Öncelikle bunlar tayland'da üretiliyo (mazdayla beraber) yani japon teknolojisi. Zaten arabayı incelerseniz japon karakteristiklerini farkedersiniz.. Ben aracı alalı bir 5 ay kadar oldu. Araziye de girdim uzun yola da çıktım İstanbulda şehir içinde de kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Arazide tek eksiği diferansiyel kilidi onuda kaliteli bi off road lastiği (BF gibi) kullanarak kısmen çözebilirsin. Yakıta gelince şehir içi 0,3ytl pickup sınıfında çok makul bi değer. Nissan yaklaşık 0,34 yakıyo ve bunların motoru öyle güçsüz falan diil güç isteğin yerde turbo sana fazlasını veriyo. Ayrıca parçayı otosan dan alırsan diğer pickuplar gibi uçuk ama yan sanaayi baya var ( bunda şirketlerin bu arabayı çokça tercih etmesinin katkısı büyük) sonuç olarak dediğin gibi 2. el alınabilecek en mantıklı ve keyifli araç ben 2004 ü 20500 e aldım bundan önce fiestam vardı yaptığım en akıllıca şey bu:smiley:!!!

SITEDE RANGER SAYISI EPEY BI ARTTI. FUN OLUSTURACAK KADAR OLDU. HAFTA SONLARI RANGER GEZILERI BILE YAPILABILIR. AMA SU RANGERLARIMIZA BI KAC PARCA APARAT TAKMAMIZ GEREKIR HERHALDE? AMA NE TAKMALI NE YAPMALI.. ? BILGISI OLANLAR PAYLASIRSA NEDE GUSEL OLUR...

arkadaslar bende ranger kullanıyorum iki tane biri 2005 biri 2006 4x2 xlt bir tane de 4x4 xlt 2005 model var aracları beledıyede kıralık olarak calıstırıyoruz ve kısın karla mucadele ekıbınde calıstım bu kısın tokatta cok agır gectıgınıde hesaba katın kesınlıkle hıcbır yerde kalmadım traktorlerın ve tuzlama araclarının cıkamadıgı her yere de cıktım araca yaptıgım tek sey arka kasaya 700 kg cıvarında agırlık koydum motor gucune gelınce rangerın motoru hakıkaten cok guclu asfaltta kullanımına gelıncede vitesleri zamanında yapıstırırsanız kısa mesafede cogu arabanın ustunden gecer bence

selam arkadaşlar iki seneden bu yana kullandığım ranger,ın size resimlerini yolluyorum.resimlerden sonra yorumlara açalım.

Resim068

öyledir emre diğer resimleri yüklemeye çalışıyorum.hiç sorun yaratmadı şimdiye kadar.

kesinlikle gidemiyorsun.çamuru bırak asvaltta sudan geçerken bile tüm sular camlarda.kapalıysa tabii camlar açıksa sen düşün gerisini emre.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR