Ford F 250 Çift Kabin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berdush Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 272
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205,465
Ynt: Ford F 250 Çift Kabin

Süper bir "usta" termostatı sökmüş ve yerine yenisini takmamış. Ben tedarik ettim. Havanın sıcak olduğu bir gün takacağım.

rr9HJ9C.jpg

Etiketler

yazın sökmüşlerdir hararet yapmasın diye bizde söküyoruz çünkü, bizim doça r9 boru içi termostat taktık 70c de açıyor ibre hiç 80 ni yukarıya çıkmıyor

onur-d' Alıntı:
yazın sökmüşlerdir hararet yapmasın diye bizde söküyoruz çünkü, bizim doça r9 boru içi termostat taktık 70c de açıyor ibre hiç 80 ni yukarıya çıkmıyor

Hararet sorununu çözmenin en yanlış yolu. Motor çalışması için yaz kış ısıya ihtiyaç duyar. Bu eski araçlarda 90 C , yeni araçların bazısında 110 C dir. Bu sıcaklıkların altında motor hızlı aşınır. Yağ yeterli sıcaklığa ulaşmadığı için görevini tam yapamaz. Ayrıca radyatörden gelen nispeten soğuk suyun girdiği ilk pistona zarar vermesi muhtemeldir. Bu sebeplerden termostatın sökülmesi hatalı bir harekettir. Benden daha tecrübeli abilerim daha fazla bilgi verebilirler.

termostad yuvasındaki çatlağı tamir macunu ile tedavi etmişsiniz, keşke lazerle vs. birşey kesip paten dirsekle ve rekorla yenisini yapsaydınız.nem hiç güvenmem o tür macunlara.

YavuzÇ.' Alıntı:
termostad yuvasındaki çatlağı tamir macunu ile tedavi etmişsiniz, keşke lazerle vs. birşey kesip paten dirsekle ve rekorla yenisini yapsaydınız.nem hiç güvenmem o tür macunlara.

Haklısınız, ben de söktüğümde fark ettim.Zaten çok kötü durumda. Yenisini sipariş ettim. Gelince onu takacağım.

erdem senin arabanın boyasının üzerine vernik atıldımı, yoksa sadece boyamı yapıldı

maşallah 20 lt hazne var demek ;D

şu lastikler nasıl fiyatı çok uygun bizim arabalar bunları tadilatsız rahatça çevirebilirmi yoksa 35 ınçten yukarısı yorarmı?
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-37x16.5-offroad-lastigi-en-iyi-fiyat-197996216/detay/

onur-d' Alıntı:
maşallah 20 lt hazne var demek ;D

şu lastikler nasıl fiyatı çok uygun bizim arabalar bunları tadilatsız rahatça çevirebilirmi yoksa 35 ınçten yukarısı yorarmı?
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-37x16.5-offroad-lastigi-en-iyi-fiyat-197996216/detay/
hummer lastiği bunlar. Fiyatı mükemmel.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.