Ford F 250 Çift Kabin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berdush Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 272
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205,480

Etiketler
Ynt: Ford F 250 Çift Kabin

Rod kolları ve pitman kolları hazır. Bugün rod kollarını ve s link i taktım yarın direksiyon kutusunu takacağım. Uzun süre sonra yürüyecek inşallah.

cK3qSZ9.jpg

SrbiQ5R.jpg

8uPLk6z.jpg

Hocam rot ları nereden aldın
benim ki ile aynı gibi gözüküyor

Ben onları denedim abi benim rot borusunun tek tarafı sabit
borusu ile alman gerekiyor onun da rot başları yuvaya küçük geliyor

Rodlar hino kamyona ait. Orjinalleri torna ile bu rodlara uygun hale getirildi. Orjinalini değiştirmrnin maliyeti 470tl iken bunlar 50tl. Yavuz abi nin dediği gibi kolay bulunan ucuz ama sağlam bir rod.

bende hino nun kileri aldım
rot başlarından biri sabit olduğu için borusunu da alıp taktım ama çok titriyor
orjinal boruya kaynak ile mi montaj yaptın

Rıfat; senin araçta knuckle'ın diferansiyele bağlandığı noktalardaki yataklar ölmüştür, arabayı şasiden takoza aldığında levye ile jantı oynattığında oynama yapıyorsa o kısım gezme ve titremeyi yaptırıyordur. O yatakları yada bilyada olabilir orayı değiştir birde.

İki tarafa da link in üzerine ancak ısıtılarak geçebilecek borular hazırlandı. Hino nun rod larına uygun klavuz ile ısıtılarak geçirilen boruların diğer uçlarına diş açıldı. Kontra somunları eklenerek yerlerine vidalandı. Tedbir amaçlı boru ile linkin birleştiği yere ufak kaynaklar atıldı.

Şanzıman ve şaftlar.

6NRKMAk.jpg

6acdIEX.jpg

c0M322b.jpg

DbXkPaz.jpg

Bugün Vinç ile alakalı eksikleri giderip bir deneme yaptık.

5FTOJiz.jpg

l1JExv5.jpg

p4vH2kH.jpg

kOW2crt.jpg

Bir de videomuz var.

http://www.dailymotion.com/video/x248092_ford-f250-vinc-denemesi_auto

Sigorta kutusunun da pcb sini çıkarttık çok şükür 1 hafta içinde elektrik tesisatını halletmeyi umuyorum.

L0iICKx.jpg

vCnLQ1J.jpg

ReRyQtH.jpg

QFNsCkm.jpg

DuM5Z18.jpg

YkVRbnv.jpg

pceCVxo.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.