Ford Explorer İzmir yardım..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Beemer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,183

Beemer

Kamp I
Selamlar,
Nissan,LR derken Ford Explorer'da takılıp kaldım.
Temiz olduğunu düşündüğüm 97 model XLT almak üzereyim.Ancak İzmir'de bakımını nereye yaptırabilirim,aracı expertiz için kime gösterebilirim...

Etiketler
Ynt: Ford Explorer İzmir yardım..

BEYEFENDİ BEN 2 SENELİK FORD EXPLORER KULLANICISIYIM
İZMİR TORBALI DA OTURUYORUM
SİZE NAÇİZHANE TAVSİYEM ALACAĞINIZ ARACIN TEMİZ VE BAKIMLI OLDUĞUNA İYİ BAKTIRIN
SİZE ARACIN HİÇBİR SIKINTISI YOK DESELER BİLE PARÇALARINA İYİ BAKTIRIN DEĞİŞMESİ GEREKEN PARÇASI VAR Mİ DİYE
ÇÜNKÜ BU ARACIN PARÇALARI ÇOK PAHALIDIR VE UCUZ FİYATLARINA ALDANMAYIN
BEN HER ZAMAN DERİM EXPLORER ALMAK MARİFET DEĞİL ONA GEREĞİ GİBİ BAKABİLMEK MARİFETTİR
SİZE FİKİR VERMESİ AÇISINDAN ARACIMIN LİNKİNİ AŞAĞIDA VERİYORUM
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-aciklamayi-muhakkak-okuyup-oyle-karar-verin-96547042/detay/

Cevabınız için teşekkür ederim.Sizin aracınızı biliyorum.Gerçekten yeniden toplamışsınız bütün mekanik aksamı.Fakat İzmir'de hangi servise gidiyorsunuz kime güvenebiliriz.Yedek parça sorununu nasıl çözüyorsunuz?

BEYEFENDİ İŞTE TEMİZ VE BAKIMLI ARABA BURADA DEVREYE GİRİYOR
BEN 14 AYDIR İZMİRDE YAŞIYORUM VE İZMİRDE YAĞ DEĞİŞİMİ HARİÇ HİÇBİR USTAYA GİTMEDİM ARACI İSTANBULDA BAKIMLARINI YAPTIRDIM
EĞER PARAYA KIYIP ARACIN ORJİNAL PARÇALARINI ALIRSANIZ SİZİN DE USTAYA İHTİYACINIZ KALMAZ

Kusura bakmayın siteye bir süredir girmemiştim.Yanıtınız için teşekkürler.3 milyon insanın yaşadığı 6 adet sanayi sitesinin olduğu İzmir'de Explorer bakım ve servisini yapacak bir ustanın olmayışı yazıktır!..

VAR BEYEFENDİ
BORNOVA 3. SANAYİİ USTAELLER FORD SERVİSİ

Cevabınız için teşekkürler...
Bu arada iki adet Explorer bakma şansım oldu.Birisi satıldı.Diğeri için istenen fiyatla aracın kendisi ters orantılıydı olmadı.
1998 model XLT'ler nasıldır?Gördüğüm kadarıyla 1997 modelin biraz dış görünüş olarak makyajlanmış hali.Fakat mekanik olarak bir farkı varmıdır??

HAYIR MEKANİK OLRAK BİR FARKI YOK SADECE DIŞ KAPORTADA UFAK FARRKLILIKLAR VAR
AMA BAZEN YEDEK PARÇALARI FARKLILIKLAR GÖSTEREBİLİYOR
BİR DE BU SENEYE KADAR 97 VE ALT MODELLER DAHA AVANTAJLI İDİ YAŞTAN DOLAYI AZ VERGİLERİ VARDI
AMA ARTIK BU DA ORTADAN KALKTI
2013 TE 98 VE 97 NİN VERGİSİ AYNI

Evet bende öyle biliyorum.Sadece dış görünüş biraz farklı.Ancak 2014 yılında vergiler eşitlenir yanlış hesaplamadıysam.Bugünkü durum itibariyle yıllık 2500 TL civarı bir vergisi var.Yanlışım varsa düzeltin.

benim aracım 98 model yani bugün itibari ile 15 yaşında(araçlar kaç modelse o zaman 1 yaş sayılır,yani 2012 model bir araç 1 yaşında sayılır)benim aracımda 98 model 15 yaşında vergi sınıfına göre 2450 kusur yapıyor
ama devletin sağladığı bazı avantajlarla 918*2=1836 tl vergi ödedim bu yıl içinde
2013 te de yani 3 ay sonra aracım 16 yaşında olacağından seneye 320*2=640 tl vergi ödenecek
yani 97 96 modeller ile aynı vergi ödenecek
siz yanlış hesaplamışsınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR