Ford Explorer Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan toprak1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,992
Ynt: Ford Explorer Hakkında

Sevgili sharkhunter,
Ben palionun yol tutuşu çok iyi demedim zaten paliodan bile kötü gibi geldi dedim ki ancak 1 km sürdüm anlamak için en az 40-50 km kullanmak gerekir dedim.
Poliodan önce bende de mondeo vardı 2005 model, onunla 110-120 km ile rahat aldığım virajlara palio ile ancak 90 km ile girebiliyorum.
Yeniden 1 km'lik deneyimimi yazayım hızlanma süper, konfor süper, kalite süper. Fren denemesi yapamadım, yol tutuş keskin virajlarda çok yana yattı ama belkide tüm SUV araçlar böyledir, yana yatsada sorun çıkarmaz diyorsanız bilemem ben daha önce SUV kullanmadım...

Etiketler

Virajlarda çok fazla yatmaz Explorer (standart haliyle tabii). Amortisörleri bir kopntrol ettirin. Ben 2-3 hafta önce 2,5" kadar yükselttim, şimdi yukarıda bahsettiğim virajları 100-110km. hızla dönüyorum, araba yatmaya başladı ama arazi kabiliyeti biraz daha arttı, basamakları sürterek geçtiğim yerlerden daha rahat geçiyorum artık.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-ford-explorer-xlt-extreme-bi-arac-arayanlar-icn-hersey-dusunuldu-78918191/detay/

bu araç alınır mı arkadaşlar? 98 model satılık Honda CR-V aracıma karşılık takas teklifi aldım.

benim aracım bu araçtan 10 kat daha iyi ben bile 23 istiyorum
bu arada jip satıp jip takas yapıyorsa bu işte bir çapanoğlu vardır

Honda CR-V Explorera göre işletim maliyeti 3 kat daha az, ekonomik bir araç. Explorera gücü yetmiyor ondan daha alt sınıfla takas etmek istiyor desem, o kadar extrayı araca yaptıracak gücü varsa neden binmeye devam etmiyor.... Tek ihtimal çok yaktığı için olabilir...

Benim aracım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-sahibinden-kazasiz-boyasiz-sifir-motor-lpg-ceki-demiri-103372233/detay/

Kararsızım, explorerdan anlamam, sadece çok beğeniyorum...

Merhabalar,

Explorer hakkında bu kadar yazılmış şey görünce sevindim açıkçası , çünkü araç taktir edilecek bir araç .

Bir süre Amerikada bulundum o dönemlerde Jeep Grand Cherokee ve Chevrolet Tahoe kullandım hiç Ford Explorer ın yüzüne bile bakmamıştım . Fakat Türkiyeye dönüş yapınca burdaki araştırmalarımda Ya adam gibi kullanılmış bir Jeep yada Chevrolet bulamadım yada bulduklarım saçma sapan uçuk fiyatlar istedi. sonra bir gün 96 Eddie Bauer Edition la karşılaştım test ettim ve çok sevdim . Sonra hemen netten araştırdım Limited modelinin daha dolu oldugunu , XL in en baz XLT ninde biraz daha dolusu olduğunu öğrendim EB ile Limited arasında kaldım bi çok arabadan 1 EB ye 1 de limited e kadar indirdim seçenekleri. En sonunda 1998 model Otosan çıkışlı temiz siyah bir Explorer sahibi oldum . Bi kaç eksiğini tamamladım özle plakaylada taçlandırdım :smiley: Fakat bu mutluluğum sadece 2 ay sürdü ve trafikte durur haldeyken direksiyon başında uyumuş yada dalmış bir belediye otobüsü şöförünün körüklü otobüsle arkadan çarpmasıyla bu muhteşem zevk sona erdi ! :-\

Fakat birşey öğrendim ki oda Ford Explorer ın muhteşem sağlam şasisi sayesinde hayattaydım , sadece bacağımda Yumuşak doku zedelenmesi olmuştu , hastanede 6 saat müşayede altında tutuldum fakat doktorlar arabama arkadan Belediye otobüsü çarptığına inanamadı.

kazanın üstünden 1 ay dan biraz fazla bi zaman geçti arabam şu an pert olmayı bekliyor 44 parçalık bir liste çıktı. Bu zaman zarfı boyunca o temizlikte ve güzellikte çok aramama rağmen bir limited bulamadım :( fakat tadına o kadar doyamadımki çok temiz olduğuna inandığım bir XLT budum ve aldım. Eski aracım 5.0 V8 215 BG di ve harika bir sürüşü vardı şimdiki aracım 4.0 V6 205 BG bununda harika bir sürüşü var ama aynı zevki ve sesi vermiyor en kısa zamanda bir Flow Masterla sesi yakalamayı düşünmekteyim :smiley:, fakat yinede aldığıma memnunum çünkü Explorer gerçekten her donanımıyla kullanmak açısından bir zevk ve en kısa zamanda düzgün bir limited bulmam durumunda Limited e tekrar geçiş yapıcam :smiley:

Demem o ki Ford Explorer insanlarca çok bilinmez ama 10 numara konforlu ve güçlü bir araç. Üstelik İnsan hayatını hiçe sayan dikkatsiz bir şöförün tonlarca ağırlıktaki otobüsle çarpmasına rağmen sapa sağlam ayakta durdu ! Buda aracın gücünü ve güvenirliğini gösteriyor . Kaza sonrası çok zor zamanlar geçirdim halende geçirmekteyim halen bacağım tam iyileşmedi ve maddi manevi zarara uğradım ama yinede doğru arabayı karşıma çıkarttığı için ALLAH'a şükrettim.

Aşağıda Çekildiği otoparktaki kaza sonrası fotoğrafı mevcut .

Eğer etrafınızda veya kendinizde temiz bir limited mevcutsa görüşmek isterim . Mümkünse 1998 civarları olabilir çünkü çok temiz 2000 ler var piyasada fakat vergileri 2609 TL (düşürülmüş haliyle) . Dolayısıyla 1996-97-98 ler tercih konusu olabilir. Şimdi birde plakamı almak için mücadele vermekteyim umarım başarabilirim bu konuda da bilgisi olan varsa ve paylaşırsada sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler,

Explorer kaza sonras JPG

merhabalar bende bir ex sahibi olmak istiyorum.malum sitelerde birçok araç mevcut acaba nelere dikkat etmemiz gerekiyor. yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımlarını esirgemezse sevinirim.tşkler

Arkadaşım ford explorer ile alakalı olarak çok geniş bilgi ve aracı çok iyi bilenlerin bir arada olduğu http://www.fordclubtr.com/forum/ forumda explorer bölümünü incele derim. Kolay gelsin.

Arkadaslar ben de yeni aldim sayilir.

Bir kac isim var, araba uzerinde yapilacak..
5,7 Eddie Bauer 1996 aldim bende.. Surekli 4x4 ama ayda 2 defa bineriz diye dusunuyorum.. (kamp yapalim falan diye)

Atiker LPG var uzerinde ama kablolari baglayip, motorun uzerine koyuvermisler. Kablolar, filitreler acikta ve serbestti.. bir yerlere sabitledim ama cok guvenmiyorum.. Tank bagajda ama aracin altina alacagim kismetse. Bakalim bir iki yerden fiyat bekliyorum.

Haliylen Kamp malzemesi, Tank, Istetme falan derken bir de istetme tutucusu yapicam guzel ama arabanin arka agarligi baya artti. Haliylen biraz kaldiralim, kaldirmisken onu de biraz yukselteyim diyorum..

Cantlari da ucuza bulabilecegim bir yer ariyorum, sac cant tercih edebilirim. Offset -20<x verip, siyah boyaticam. buna da duzgun bir yer ariyorum. 15x8 5x114,3 cantlari var orjinal. Lastikler yazin degisir nasilsa.

Parcalari bulabilecegim yerler var midir?

Onerileriniz nelerdir?

BulentKoc' Alıntı:
ben de yeni aldım Eddie Bauer, araç 5.0 ama benimkisi 5.7 si var mı bunların?

Valla benim ki motorda revizyon falan gormus heralde, o yuzden ruhsatta 5,7litre yaziyor.

Eddie Bauer'in sendeki versiyonunu bilmiyorum ama bu araclarin parcalarini bulmak gercekten cok zor.
Bir cogunu yaptirmak gerekebiliryor. Eddie Bauer'in bir cok modelinde oldugu gibi, bagaj altindaki kompresore bagli, 4 havali otomatik ayarli, amortisoru var. internette "Air Ride Control" ve "Automatic Ride Control" gibi sekillerde aratabilirsin.

Benim LPG'yi baglarken, ondeki amortisorlere giden hava borularini kullanip, LPG'yi baglamislar. O yuzden araba cokmus. Burnunu kaldirmak icin torsiyon cubuklarini gerdirmisler. Burun havada, bagaj yerde.

Merhaba Toprak ford explorer hakında yazı görünce hakkaten mutlu oluyorum ,fazla paylaşılan bir araba değil ama çok sevdiğim bir alet.Ben geçen sene Mart ayında hasber kader tanıştık ford explorer'la aracımı aldığımda arkası eğik duruyor sanki araba ayağını suruyormuş gibi zorlanarak gitme tavan altı komple boyalı ve hatta boyacı öyle kötü boyamış ki anlatamam ve arabanın ön göğsü (orta siyah kısım) tırnakları kırılmış yerine oturmuyor gibi...üzerindeki lastikler herhalde 10 senelikti çatlak çatlak ha araba yaklaşık 2 sene hiç kıpırdamamış altı komple pas feciydi ki o zaman 98 grand cherokeeem vardı 5,9 motorlu ...neyse ford explorerim 95 model limited v6 4.0 şu 1 sene içinde 2500 tl gibi bir masrafım oldu lastik dahil .temizlik ve sevgi ile bugun bakmaya doyamıyorum eski meski ama hala son model arabalara kafa tutar su an 130 000 milde dun cherokemi satışa cıkardım ford duruyor .günlük kullandığım araç citroen c2 ama neredeyse haftanın yarısını fordla geçiriyorum .şehir içinde inanılmaz rahat bir araba cherokide zıplayıp sağa sola yatarken ford sanki binek araba karakteri sunuyor .bakım ve yedek parça konusunda içim rahat.aracın yaşına ve km'sine karşılık motorda ve ya şanzımanda en ufak bir terleme veya yağ eksiltme yok şu an şehir içi 100 km' de ortalama 14.5 lt yakıyor.

hehe bir dokun bin ah işit gibi ha ha kitap yazıcam neredeyse neyse bana musade araçla ilgili sorunuz ve ya anlatacağınız ne olursa keyifle dinlerim ,saygılarımla.

bu arada başka explorer kullanıcıları varsa gerek hikayeleri gerek araç fotorafları ve ya paylaşımlar her ne olursa merakla bekliyorum hoşçakalın.
Merhaba ben de yeni 4.0 xlt model Explorer satın aldım. Benim aracım çok temiz ancak alt kısmında paslanmalar var. Sizinde pasla ilgili yazdığınızı gördüm ve pas temizleme hususunda ne önerirsiniz. Teşekkurler.

Merhaba ben de yeni 4.0 xlt model Explorer satın aldım. Benim aracım çok temiz ancak alt kısmında paslanmalar var. Sizinde pasla ilgili yazdığınızı gördüm ve pas temizleme hususunda ne önerirsiniz. Teşekkurler.
Merhaba,ben de Explorer 4.0 Limited aldım.. Lifte kaldırdığımda altının yer yer paslanmış olduğunu gördüm.. Yaş ve bakımla alakalı tabiki.. Aracı hemen boyacıma gönderdim,altını yıkatıp su bazlı pütür attırdım...Şimdi sıfır gibi oldu çok memnunum tavsiye ederim.

Merhaba,ben de yeni 4.0 Explorer Limited sahibi oldum.. Aracımı lifte kaldırdığımda altında yer yer paslanmalar gördüm..Yaş ve bakımla alakalı tabi ki...Aracı hemen boyacıma gönderip altını yıkattırarak su bazlı pütür attırdım..Sıfır gibi oldu...Çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar. konuyu okudum ama güncel olarak bir sorum olacak. Ford Explorer 5.0 aldım 98 model. hiç tanımıyorum aracı, buradan baya bilgi edindim ve aldım. Sorum şu; İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz bu araçtan iyi anlayan usta var mı? Sürekli kontrol ettirebileceğim, bakımlarını yaptırabilieceğim düzenli müşterisi olmak istediğim bir yer arıyorum.

Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.