Filyos (Hisarönü-Zonguldak)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ankirali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,485
Ynt: Filyos (Hisarönü-Zonguldak)

Buradaki tanıtımdan etkilenerek 10 günlük karadeniz seyahatimizde rotamızı çevirerek Filyos'a uğradık.(Karavansız)Konaklamak için yer araştırdığımızda bu konuda hazırlıksız bulduk Filyosu ,Tavsiyelerle muhtarın yerini gezip konaklamaya uygunluğunu araştırırken muhtar suların akmadığını ne zaman geleceğini bilemediğini söyleyince fazla kalmadan İnkumu na geçtik.Burada 1 gece 3 aile konaklamak için anlaştığımız Sahil pansiyon bizim için tam bir hayal kırıklığı idi sabah oda temizlikçisi saat 8.30 da kapıyı kırarcasına çalarak 10 a kadar odayı boşaltmamızı tehditkar bir ifade ile söyleyince Karadeniz'in neden turizim için alternatif olamayacağını anlamış olduk.Filyos'tan bize kalan ise güzel bir gün batımı +Rastladığımız bir ailenin elimize tutuşturduğu düğün davetiyesi oldu.

CIMG0174

CIMG0178

CIMG0179

Etiketler

yugun' Alıntı:
Güzel bir gezi olmuş,
Paylaşımlar için teşekkürler.
Selamlar,

teşekkürler yücel bey,bu filyos hakkındaki görüşümü paylaşmak adına kısa bir not idi,şu an emanet bir diz üstü ile iletişim sağlayabildiğim Marmaris evcan kampta karadeniz gezisi için yarıda bıraktığım tatili sürdürmekteyim daha geniş bir zamanda hakikaten bizim için güzel geçen karadeniz gezimizi ayrı bir başlıkta paylaşmak arzusundayım.

Ortadaki resimde yerde düzgün kesilip yerleştirilmiş taşlara bakılırsa antik bir yer.Herhangi bir tabela gözünüze çarptımı ? Var ise adı neydi acaba ? Bilgiler ve paylaşım için teşekkürler.

1-2-3 Ağustos 2010 da Filyos'taydık. Tam bir hayal kırıklığı, diyebiliriz. Her yerin kendince bir gelişme, bir değişim gösterdiği zamanımızda maalesef sahip olduklarını da yitirmiş, Filyos..
Beldenin tek oteli kapanmış, terkedilmiş.. Kırık camlarıyla karanlık, hoş olmayan bir görünüm sergiliyor, sahilde..
Aynı şekilde, ateş tuğlası fabrikası da kapanmış, yıkık-dökük.. Heyula gibi bir görüntü, sahilde..
Uçsuz-bucaksız sahil şeridi ile kendine bir düzen vermeli, Filyos..

İster sahilde, ister arka taraflarda, istediğiniz her yerde konaklama olanağınız var..
Bir dahaki gidişimizde bambaşka bir Filyos bulmayı umuyoruz...
Filyos izlenimlerimiz böyle..

Herkese güzel geziler..

Ülker&Yavuz

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
( Kumsalın durumunu siz değerlendirin.)

Filyos

Filyos1

Filyos2

Ynt: Filyos (hisarönü-zonguldak)

bende hafta sonu haritada işaretlediğim yere gitmeyi planlıyorum.haritada güzel bir yere benziyor ama yakından nasıl görülür bilemiyorum.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.yada tavsiye edebileceğiniz biryer varsa ailece gitmeyi planlıyorum.

Ekran Alnts

Başlığı şahladıralım. Bu tür bilgileri nedensen millet Facebook gibi plâtformlardan paylaşıyor.

Karabük Yenice serin ormanlarında kamp attıktan sonra Ankara'ya dönerken yolu uzatarak bir günlüğüne durdum.

Doğa mükemmel.

Sakin zamanda kafa dinlemelik yer olabilir ama bu belli ki sadece kış. Karadeniz için kafa dinlemelik yer bence kıyılardaki her hangi bir yer.

Sahilin batı kısmı ve doğu kısmı var diyelim.
Doğu kısmı daha geniş. Fotoğraflardan anlaşılır. Ancak denize uzaklığı şeridin genişliği anlamda fazla.
Batı tarafın son kısmında belediyeye ait büyük otopark mevcut.

Dün için yazıyorum, örneğin 5-6 çekme karavan sabit kanca atmış gibi duruyorlardı. Hepsi 67 plâka, zira sabitliği ordan belli en azından. Ne merhaba, ne de günaydın olayı, o da olayın başka bir tarafı.

Gideceklere batı tarafın son noktaları, belli ki bazı mevsimlerde arabeskden, yabancı müziğe kadar, gelişmiş ve gelişmemiş primatların yuvası. Ancak belli bir gece saatinden sonra kayboluyorlar.

Çeşme göremedim (gerçi aramadım).

WC ücretli vardı otoparkın yanında. Belki suyundan yararlanabilirsiniz.

Camii yakın, WC'si temiz.

Son saatler TIOS (Filyos'un eski adı) antik kentini dolaşayım dedim. Kale ile aynı yerdemiş. Kalıntılar mevcut. Birde Bizans döneminden kalan ufak bir kilise.

Kale, güvenlik açısından her yerine yanaştırmıyorlar ama manzara 10 numara 5 yıldız cinsinden.

Yol asvalt ama berbat. Arkaya vidaladığım korniş (plastik, bi dahakine metal olandan almak en iyisi.) yerinden özgürlüğe kucak açıyordu.

Yol üzerinde (Filyos yolu) çeşmeler var. İlla sahilde aramayın.

park4night programında da yer alan Filyos, karavancılar için güzel bir sahil kasabası. Sahil kenarında ücretsiz karavan parkı mevcut. Wc ve su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
810397 gd
765346 gd

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR