Fiat Palio 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sahin05 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,483
Ynt: Fiat Palio 4x4

almadan önce fiat arabalarını bende tanımazdım ama iki yıl palio 1.2 kullandım çok seri ve çok pratik bir arabaydı yakt tüketimi düşüktü en zor şartlarda bile max 9lt yaktığını ölçtüm kliması çok güzel çalışıyordu lpg bile takmamıştım 35.000km yol yaptım bakımlarını aksatmadan aksatsam belki oda 12lt yakardı tık demedi hemde dağda taşta gezdim sürekli stabilize köy yollarında hatta tarlalarda altını kolay kolay vurmazdı yüksekti onunla 4 kişi 2 viteste çıktığım yere başka bir binek arabanın çıkması mümkün değil çünki hafif ve yerden yüksekti fakat bu yol tutuşunu çok zayıflatıyordu virajlarda dikkat istiyordu şu an aracı arkadaşım kullanıyor bütün parçalar orjinal olmak kaydıyla triger seti+bütün kayışları+buji kabloları+4buji+devirdeim+yağ ve hava filtreleri 260 tl tuttu bu fiyata başka hiçbir markada orj yedek bulamazsınız her aracın + ve - leri vardır ama bir marka kalitesiz diye kesin yargı neye göre veriliyor onunda anlatılması gerekir bence

Etiketler

satılmadı çünki tabularımızı yıkamıyoruz fıattan arazı olurmu diyoruz ama land rover diyince hemen tamam oldu bu iştediyoruz paylaşım için tşk ederim
yada yeterli tanıtım yapıldığını düşünmüyorum ben yeni gördüm

Fiat italyan ordusuna da araçlar üretmiş olan çok köklü bir şirkettir. Yani isterse tren de üretir arazi aracı da. Ancak Palio 4x4'ü arazi aracı olarak değerlendirmek doğru değil. AWD özelliği olan bir hobi aracı olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır. Bu sınıfta Palio dışında Fiat Panda, Dacia Duster falan gibi araçlar da var.

panda 4x4 versiyonu bir süre satıldı, hatta 2. elin meşhur sitesinde de bir aralar görülüyordu, ama malesef arkadaşlarında söylediği gibi fiyatı çok yüksekti.
Fiat ın bu araçlarda kullandığı 1.1 16V motor özellikle 6 ileri otomatik Palio da insana 1.6 kullanıyormuş hissi verecek kadar başarılı (daha çok şanzıman başarısı). Lakin 4 çeker panda 1300 kg. ve 2 çeker versiyonu 800, bu aradaki ağırlık farkını aynı motor telefai edemiyor. 2 çekerin hafifliği nedeniyle arazideki nisbi başarısının ardından 4 çekeri ağırlığa cevap veremeyen motru ila hantal kalıyor ve malesef küçük motor o kasayı yürütmek için yakıtı emiyor.
arkadaşların dediği gibi 4 çeker bi doblo yada 4 çeker panda multijet süper olurdu.

tornado57' Alıntı:
panda 4x4 versiyonu bir süre satıldı, hatta 2. elin meşhur sitesinde de bir aralar görülüyordu, ama malesef arkadaşlarında söylediği gibi fiyatı çok yüksekti.
Fiat ın bu araçlarda kullandığı 1.1 16V motor özellikle 6 ileri otomatik Palio da insana 1.6 kullanıyormuş hissi verecek kadar başarılı (daha çok şanzıman başarısı). Lakin 4 çeker panda 1300 kg. ve 2 çeker versiyonu 800, bu aradaki ağırlık farkını aynı motor telefai edemiyor. 2 çekerin hafifliği nedeniyle arazideki nisbi başarısının ardından 4 çekeri ağırlığa cevap veremeyen motru ila hantal kalıyor ve malesef küçük motor o kasayı yürütmek için yakıtı emiyor.
arkadaşların dediği gibi 4 çeker bi doblo yada 4 çeker panda multijet süper olurdu.

4x2 panda kullanan birisi olarak söyleyebilirimki 100kmden sonra gidiş-geliş yollarda ağır vasıtalar aracı çok kötü sallıyor. keşke 800kg değilde 1100kg olsaydı.

düzeltme motor 1.2 16 V Fiat Panda larda,
hocam Avrupa'da bu aracın vergisi çok düşük, sanırım çoğunluğunda da düşük cc değeri nedeniyle vergiden muaf, o yüzden tutuyor belki.
Bi de Almanların Fiat ile marka savaşı vardır, hep kötülerler, tekerlemesi falan da vardı şimdi hatırlamıyorum.
Bende 1.6 16 V Palio var, 1999 model ve Türkiye'nin en nemli yerlerinden Sinop'ta oturuyorum. Bu araba ömrünü Karadeniz sahilinde geçirdi hep va hala boyada çıtırama bile yok. 152 binde ve egzostan su damlatıyor. ha 2 kere motor yiyen bir alman otomobili kullanıcısı yakınıma göre hurda ya biniyorum o ayrı ;)
Rampa yukarı 160 ile çıktığımı da belgeleyebilirim ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri