FİAT, İVECO, DİALY BİZİM MEMLEKETTE NEDEN SATMAZLARKİ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,419

sisdagili61

Zirve
Yer
Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
Merhaba arkadaşlar,
Şimdilik arabasız kaldımya alıştıktan sonra nekadar zor olurmuş bu sefer daha iyi anladım, nedeni ilk defa bukadar arabasız kaldımda ondan.
Hep aracımı sattığım gün mutlaka yerine diğerini almıştım.
Bu dönem DEFENDER, Pajero, Ford Explorer derken işi uzattık.
Son olarak dedimki öyle bir araba alayımki hem binip sağa sola gideyim içinde yatabileyim hemde ufak tefek birşeyler alıp zatayım malum buralarda zeytin, zeytin yağı, çeşitli peynir bolca var bu amaçla kullanıp sonra ya satar veya karavan haline sokarız işimizi görür diye düşündük ve ben arıyorken işte bu arabaların fotoğraflarını buldum hoşumada gitti nede olsa Fiat'ı severim.
Kendi kendime acaba bunu bizim memleketimizde niye satmıyorlar, işte sizlere iki fotoğraf bakın nasıl?
Bu arada hala Fiat Dialy uzun şase yüksek tavan arıyorum, temiz düzgün bir araba olursa alabilirim.
Sağlıkla kalın.

ID 309

Iveco daily 823706

Etiketler

Ynt: FİAT, İVECO, DİALY BİZİM MEMLEKETTE NEDEN SATMAZLARKİ?

Merhabalar,
Dialy lerden birtane birkaç sene önce Samandıra'da (sanırım merkezleri) görmüştüm detaylı bilgi almak istemiştim fakat ne bana bilgi verebilecek birisi vede içerde çalışanlardan herhangi birisi arkadaş sen kimsin ne işin var burada gibi hiç bir şey demediler.Sordum fakat tek edindiğim bilgi "bu araç tanıtım işin geldi bizde pek bilmiyoruz" oldu.
O dönem GEZENBİLİR'i bilmiyordum bilsem arabayı sizlere bildirirdim.
Diğer araca gelince evet DEFENDER'e benziyor fakat burada (Çanakkale) çok azda olsa yolda görüyorum hele birtane gördüm lambada yanyana idik sanki DEFENDER'den daha büyük gibi geldi,
Tavan sepeti dolu beş, altı tane yakıt çantası ve metal sandıklar vardı şaka bir yana çok heybetliydi, fakat ben yinede DEFENDER derim, bu sevda sanırım uzunca bir sürede bitmeyecek.
Sağlıkla kalın.

arkadaşlar daily 4*4 ve massif artık ülkemize getirtiliyor.fakat kaporasını verip yaklaşık 2 ay beklemeniz gerekiyor.araçlar fiyat olarakta baya pahalı.özellik olarak ise yok yokk kısaca bu şekilde özetleyeyim.

kardeş aralık ayında 120 bin civarlarındaydı.o zaman dağlara baz istasyonu kuran bir şirket almak istemişti bizde fiyat almıştık firmadan.ama şu an nedir tam olarak bende bilmiyorum.

serdar5261' Alıntı:
kardeş aralık ayında 120 bin civarlarındaydı.o zaman dağlara baz istasyonu kuran bir şirket almak istemişti bizde fiyat almıştık firmadan.ama şu an nedir tam olarak bende bilmiyorum.

Bilgi için teşekkürler. Bayiye gitmeden kafamda bir fiyat olsun istedim.

Bu aracın maalesef ikinci eli yok, ben 2 3 aydır bakıyorum ama hiç göremedim.

Bildiğim kadarı ile IVECO lar genelde sorunsuz araçlar, dingil arası mesafe 4150 ye kadar çıkarılabiliyor, motokaravan için bence çok uygun.

http://www.bmc.com.tr/indexx.php?f=252f747537c23d566ab9ccaf75c35f69&l=1&sayfa_id=101&g_id=2706&id=12940
BMC nin bu modeli ile kaşılaştırınca açık ara daha iyi gibi duruyor.

Artıları motor daha küçük hacimli ve BMC ile yaklaşık aynı güçte. Yedek parça ucuz diye biliyorum.

Asıl merak ettiğim siz böyle bir aracı karavan yapmak isterseniz, BMC mi IVECO yu mu tercih edersiniz?

Artıları motor daha küçük hacimli ve BMC ile yaklaşık aynı güçte. Yedek parça ucuz diye biliyorum.

Malesef yanlış biliyorsunuz bizde iki çeker 83 hp vardı çok kemikli araç ama altmış binde triger kopardı bir ay parça bekledik
ama uzun yol konforu süperdi 120 km,yi geçemesede

Evet arkadaşım, ben kesinlikle İVECO ile BMC yi karşılaştırmam.
İVECO nun estetiği, konforu BMC'ye herzaman fark attığı gibi birçok markayada fark atar.
Gel görki ülkemizde İVECO'nun bu aracına sahip olabilmeyi düşünmek bile hayal eğer Mısır'da ölmüş bir paşa dede yoksa.
Bu nedenlerle ben fiyat ve işletim maliyetleri için (zorunlu olarak) BMC'yi tecih ederim en azından parça sıkıntısı yaşanmaz, ben yinede İVECO diyorum.
Belki BMC seven arkadaşlar kırılacaklar fakat İVECO bilge değil dünya markası.
(Bunları yazarken nekadar utandım biliyormusunuz, benim ülkende böyle bir araç yapılmıyor veya yapyırılmıyor ben elin malını methetmek durumuna düşüyorum bu utanç bana ve benim gibi düşünenlere yeterde artar bile)
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Bu yorumların üstüne K yetki belgesi, SRC ve Psiko teknik gibi şeyler aklıma geldi.

Sanırım bir sonraki reenkarnasyonu beklemeliyim :smiley:

ahmetkorkmaz' Alıntı:
Bu yorumların üstüne K yetki belgesi, SRC ve Psiko teknik gibi şeyler aklıma geldi.

Sanırım bir sonraki reenkarnasyonu beklemeliyim :smiley:

Tabi ne cisimde gelinir o biraz muallakta

arkadaşlar ford transitin zincir bakımı 700 tl gibi fiyatlara çıkarken biz(ordu ıveco yetkili servisi) 190 tl ye triger 380tl yede zincir bakımı yapıyoruz.inanmayan varsa arşivden faturalanmış iş kartlarını çıkartabilirim.yada servisimizi arayıp sizde fiyat alabilirisniz.şehrimizde 600 bin kmde araçlar var ki kırsala çalışıyorlar.motoruna anahtar değmedi.eskiden parça fiyatları konusunda sıkıntılar vardı ama şu an istediğiniz parçanın fiyatını verebilirim.kıyaslayabilirsiniz.bmc konusuna gelince kıyaslama yapmam kusuruma bakmayın:smiley:...sevgilerle.

serdar5261' Alıntı:
arkadaşlar ford transitin zincir bakımı 700 tl gibi fiyatlara çıkarken biz(ordu ıveco yetkili servisi) 190 tl ye triger 380tl yede zincir bakımı yapıyoruz.inanmayan varsa arşivden faturalanmış iş kartlarını çıkartabilirim.yada servisimizi arayıp sizde fiyat alabilirisniz.şehrimizde 600 bin kmde araçlar var ki kırsala çalışıyorlar.motoruna anahtar değmedi.eskiden parça fiyatları konusunda sıkıntılar vardı ama şu an istediğiniz parçanın fiyatını verebilirim.kıyaslayabilirsiniz.bmc konusuna gelince kıyaslama yapmam kusuruma bakmayın:smiley:...sevgilerle.

Evet bende bakım ve yedek parça son derece ucuz diye biliyorum. Daily onroad versiyonlarının fiyatları da çok makul.

Birkere standartları yüksek bir araç, sadece offroad olan Daily fiyat olarak uçuk :smiley:

BMC konusuna gelince karşılaştırmak bir hata ama, yerli üretici olduğundan büyük bir sempatim var. Hatta Araçlar kısmında niye BMC başlığı yok diye düşünüyorum.

kardeş yerli konusunda bende seninle aynı görüşteyim lakin aracın motorunu fiattan yada general motordan şanzumanını zf den yada adisondan diferansiyelini hinodan aldıktan sonra bi önemi yok önemli olan bunları yapabilmek.babşbakan yerli oto yapacağız diyo motorunu dışardan altıktan sonra ne anladık o işten.

Hangi yerli den bahsediyorsunuz BMC yani british motor corporation ,dan mı? yerli araç var mı? gerçekten bu ülkede kösteklerden
böyle birşey mümküm mü? acaba. niyazi bey e sonuna kadar katılıyorum bu konuda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri