Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koroglu1414 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 758
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,183

Etiketler
Ynt: Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

Sevgili ferozacılar aracıma yeni jant almış bulunuyorum ama şuan üzerinde 30x9.5 R15 mt tipi lastik var. acaba at lastil olarak kim ne kullanır ebat ve marka öneriniz neler olur? bu arada janta uygun genişlikte olması gerek sanırım etiketin resminide bu yüzden koydum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

2015 02 02 307

2015 02 02 309

2015 02 02 308

gan.gani' Alıntı:
Sevgili ferozacılar aracıma yeni jant almış bulunuyorum ama şuan üzerinde 30x9.5 R15 mt tipi lastik var. acaba at lastil olarak kim ne kullanır ebat ve marka öneriniz neler olur? bu arada janta uygun genişlikte olması gerek sanırım etiketin resminide bu yüzden koydum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Hayırlı olsun..
Ben kışlık lastik kullanıyorum şuan,235/75/15

Genelde bfgoodrich , bridgestone dueler (bende var, hafif arazide ve asfaltta memnunum), goodyear wrangler atr kullananlardan olumlu yorumlar duyuyorum

koroglu1414' Alıntı:
+ Toyo marka lastik..
teşekkürler cevdet abi jantları aldığım lastikçide Toyo Open A/T 225/70R15 100T WO tavsiye etmişti. orj ve ekonomik olsun diye ben 195/80/ r15 istemiştim ama jantların genişliği yüzünden bu boyutun uygun olduğunu söyledi dediğin lastik bumu abi?

Pr 01 7053 min

acaNn' Alıntı:
Genelde bfgoodrich , bridgestone dueler (bende var, hafif arazide ve asfaltta memnunum), goodyear wrangler atr kullananlardan olumlu yorumlar duyuyorum
gönül BFGoodrich istiyor tabi ama cep olmaz diyor :D goodyearda hoş ama ebatların içinde 100T yok

Ferozalar icin en uygun ebatlar budur sen gonul rahatligi ile kullan lastik ebatini artirirsan yakitida ayni sekilde artirirsin senin icin ideal lastik ebati at195/80/15 bunda karar kilarsin umarim

salihdalci' Alıntı:
Ferozalar icin en uygun ebatlar budur sen gonul rahatligi ile kullan lastik ebatini artirirsan yakitida ayni sekilde artirirsin senin icin ideal lastik ebati at195/80/15 bunda karar kilarsin umarim
Salih hocam,bahsettiğiniz ebatlarda çok küçük duruyor.
Araç küçük,hakimiyeti daha iyi oluyor ama benim içime sinmedi..

gan.gani' Alıntı:
teşekkürler cevdet abi jantları aldığım lastikçide Toyo Open A/T 225/70R15 100T WO tavsiye etmişti. orj ve ekonomik olsun diye ben 195/80/ r15 istemiştim ama jantların genişliği yüzünden bu boyutun uygun olduğunu söyledi dediğin lastik bumu abi?
Benim lastikler 235*75*15 kar tipi
yazlıklar,yine 235*75*15 marshal.

Bende 235/75/15mtr camur kullanıyorum ama kış bitiminde av sezonu kapandıktan sonra ormanın derinliklerine girerim arabayı yüksek gösterir ama yakıtıda artırır o yüzden av sezonu içinde 195/80/15 tercihimdir bu benim fikrim

salihdalci' Alıntı:
Bende 235/75/15mtr camur kullanıyorum ama kış bitiminde av sezonu kapandıktan sonra ormanın derinliklerine girerim arabayı yüksek gösterir ama yakıtıda artırır o yüzden av sezonu içinde 195/80/15 tercihimdir bu benim fikrim
195'ler ile dahamı az yakıyor?alçak olmuyormu?

19.5 biri 23.5 biri fark bayağı var nasıl 1 cm fabrika bile az yaksın diye tavsiye etmiş sen kullanırsın kullanmazsın senin tercihin birde gayet şık duruyor makaslara biraz kavis vermek gerekir senelerin metal yorgunluğu var kavis verdirip birde ana katın üzerine süzme makas koydurmak gerelir daha diri oluyor ben öyle yaptım şık oldu .

salihdalci' Alıntı:
salih abi jantı etikerinde 15x6.5 yazıyo 6.5 inç genişliği sanırım oda 17cm falan geliyor bende 195/80r15 takmak istiyorum ama takarsak janta küçük gelmezmi sence?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR