Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koroglu1414 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 758
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,000
Ynt: Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-daihatsu-feroza-arazili-sanziman-155162164/detay/

Etiketler

slm lar ferozacılar ben aranıza yeni katılmış bulunuyorum rrc yi sattım feroza aldım iyi mi ettim kötümü bilemiyorum ama hayırlısı olur inş kim nekadar yakıt yakıyor lt olarak yanıtlarsanız sevinirim

Emel Güne?' Alıntı:
rıdvan ustayla görüştüm aracı getirin ama 3 gun kalır dedi bende istanbulu bilmiyorum göturmeye arkadaş bulamadım kendimde işten okadar izin alamadım beklemede kaldık. Şimdide ateşleme bujısı çalışmıyo:(
Ferozaları,conta yaktırmadığınız sürece kolay kolay arızalanmaz,zira motor olsun,ateşleme sistemi olsun her ustaya tamir ettirebilirsiniz,standart karbürötörlü araç,yürüyen aksam parçaları biraz pahalı ama kesinlikle çok uzun ömürlü,benimkilerin çok malzemesi daha orjinali(93 model).
Sakarya,kayalardan aldım sol dış rot 190tl orjinal(çakmalar uymuyor kesinlikle) her parçası bulunuyor ama biraz zaman alır..

gan.gani' Alıntı:
slm lar ferozacılar ben aranıza yeni katılmış bulunuyorum rrc yi sattım feroza aldım iyi mi ettim kötümü bilemiyorum ama hayırlısı olur inş kim nekadar yakıt yakıyor lt olarak yanıtlarsanız sevinirim
İyi yapmışsınız,hayırlı olsun..
Yakıt konusu,belli olmuyor,araziye çıkarsın,60-70 yakar,araziya çıkarsın 100 yakar,yani şartlara bağlı..
asfalt yolda bir litre benzinle,12-13 km yol alırsın,gazla sıcak havalarda 30 krş gibi,ama kışın ben benzinde kullanıyorum(kendimce,benzinde az yakıyor)gaz biraz artıyor60,70 gibi geliyor sanki,ama kısa mesafede kullanımda..
+ ben aracımı hem arazide hemde şehirler arası kullanıyorum,çok fazla sürat yapmaktan kaçınıyorum,90km saatte yetiyor :smiley:

Ben de İstanbul'da hep lpg kullanirdim , 100km de 11.5 12 litre yakardi
Şimdi artvin'de gurcistan'a yakın oldugum icin araba benzin yüzü gördü :smiley: , ama yine de burda trafik plmamasina ragmen 10 litrenin altina dusuremedim benzini

mehmetnal' Alıntı:
Normal değil, benimki 93; maksimum hızı nedir bilmiyorum ama 130 -140 yapmışlığım (tabii tavsiye etmiyorum) var.
Bizim araçlarla,bahsettiğiniz km sınırları çok tehlikeli,üben şehirler arası yollarda 90 (bilemedin 100km otobanda)km ile sabit gayet keyifli gidiyorum..
Kısacası,bizim araçlar,hız için değil,haz için kullanılmalı..

DSC 6255 fhdr

acaNn' Alıntı:
Ben de İstanbul'da hep lpg kullanirdim , 100km de 11.5 12 litre yakardi
Şimdi artvin'de gurcistan'a yakın oldugum icin araba benzin yüzü gördü :smiley: , ama yine de burda trafik plmamasina ragmen 10 litrenin altina dusuremedim benzini
Karbürötörlü,1.6 araçlarda standardı o kadar zaten ,1 litre ile 10 km :smiley:

Birakin yaksin altinizdaki arazi araci bu iş önce hava ayarı sonra karburatör sonrada gaz ayari benim arabada 220 krs yakiyor

merhabalar aranıza yenı katıldım aracım feroza 94model sx aracı alalı 10 gun oldu ıstanbul gazıosmanpasadayım burda olmaktan mutluluk duydum yazılar paylaşımlar cok güzel

anlasılan 45 50 kr yakması normal ee üzerinde ebatları buyuk mt lastikte var şükür etmek gerek ferozaların orjinal lastik ebatları nedir bilen varmı acaba?

Evet mtr ler yakiti artirir aracin orijinal lastikleri 195/80/15 at dir sanirim srabaniz karburatorlu size tavsiyelerim basta lastik degisimi ebati ve iyi bir karburator ustasi adres verebilirim kucuk cekmece tepe ustunde haci mehmet usta karburatorcu kesin sikintini giderir

şu anda üzerinde 30x9.5x15 mt lastikler var tam olarak neye tekabül ediyor bilmiyorum ama onları bahara doğru değiştirmek gerekicek anlaşılan. karbüratör ayarını aldığımda yaptırdım ilgin için teşekkürler salih abi

selamın aleyküm aracım feroza 94model sx on porya kılıtlerı otomatık ancak arazıye her çıkısımda onlerın çalısmadıgını fark ettım otomatık hubları manuelle degıstırebılırmıyım degıstırebılırsem parcayı nereden temin edebilirim saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR