Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koroglu1414 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 758
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,185

Etiketler
Ynt: Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

merhaba arkadaşlar 94 model feroza sx aldım. Arabamın hherşeyı mükemmel ama hız yapmıyor. 90km geçmiyor. Bu normalmı , butun ferozalarmı boyle acıl cevap beklıyorum.

Normal değil, benimki 93; maksimum hızı nedir bilmiyorum ama 130 -140 yapmışlığım (tabii tavsiye etmiyorum) var.

pekı benım araba neden 90da kalıyor acaba bir problemmı var.Bayanım yenı aldım fazla anlamıyorum isteyenıde var bu işe cozum bulamazsam satıcam

Teknik tarafını anlamam, gurup içinde anlayanlar olsa da sizin sorduğunuz mesele aracı fiilen görmeden cevap verilebilecek bişi değil. Bence bir yetkili serviste iyi bir ustaya gösterip ne yapılabileceğini öğrenin. Belki o zaman daha cevaplanabilir sorular sorabilir ve cevap alabilirsiniz. Ben maslak'ta Tezerler adlı yetkili servise götürüyorum. Memnunum. Daihatsu'nun sitesinden servis adreslerine ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu konuyu Cevdet Bey (Köroğlu nick) cevaplar umarım. Burda bir yanlışlık olsa gerek...

daıhatsu feroza rocky toyotanın alt grubudur. hıno kamyon gibi ve kullanılan malzemeler suzuki grubuna göre çok daha dayanıklıdır kıyas bile olmaz. ancak forumda çoğunlukla motor performansı ve arızaları hakkında herkes dertli. bu forumda niğdeden bi araç vardı duruyomu bilmiyorum toyota 3y motorlu dahihatsunun avustralya pazarı için ismini değiştirdiği rugger modelinde 3y toyota motoru kullanılmıştır. kolayca sağlamlık ve performans elde edersiniz. 3y motor 2.0 litre benzinlidir ve uzun ömürlüdür en az 700.000km kullanırsınız triger derdi yoktur. 95 beygir güç alırsınız beyin falan olmadığından çok kolay değiştirilir. 3500-4000 tl çivarına bulursanız bir kere masraf yapmış olursunuz. motorla işiniz biter emin olun.

rıdvan ustayla görüştüm aracı getirin ama 3 gun kalır dedi bende istanbulu bilmiyorum göturmeye arkadaş bulamadım kendimde işten okadar izin alamadım beklemede kaldık. Şimdide ateşleme bujısı çalışmıyo:(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR