Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koroglu1414 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 758
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,128
Ynt: Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

Ferozacı arkadaşlar!

İlan linkini gördüğünüz feroza ile ilgileniyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-daihatsu-sahibinden-124074046/detay/

Enjektörlü (sanırım 95 ve sonrası) olsun isterdim ama iyi durumda ve hesaplı olanı kolay bulunmuyor :=) Araç hakkında bilgisi yada fikri olan var mı?

Teşekkürler. İyi akşamlar.

Etiketler

Merhaba Alican, bu araba Maltepe de bir ağbeye ait ben :smiley: telefonda konuşmuştum sohbet amaçlı
motor,debriyaj yeni ilk sahibinden alınmış bir araba fiyatıda makul alınabilir.Mantıklı :smiley:

Eğer yanlış hatırlamıyorsam bu araba geçen kış kartepede gördüğüm araba,boyası falan resimlerdeki gibi tertemizdi ilk sahibinden alıp sadece motorunu yeniledik demişlerdi ve at lastikle karda çok güzel ilerliyordu eğer o arabaysa bence güzel :smiley:

Kartepe deki araba mı bilmiyorum ama
Ben sahibi ile görüştüm motor ve debriyaj setini değişmiş fiyatını sordum toplam 2000 TL masraf ettim demişti
hatta o görüşme öncesinde ben bu jeep'i Sahibinde com da görmüştüm Çekmeköyde Daihatsu Ayyıldız servisi satıyordu sanırım fiyatı da 7500 gibi bir rakam dı sonra satılmış bu arkadaşlar alıp revizyondan geçirmişler
durum böyle,
Alican sen bu arabayla niye ilgileniyorsun ? bir tane dahamı feroza alacaksın

Tabii işin o kısmı da var, ben aracı gördüğümde diğer ferozanın federal lastikle gidemediği yeri normal lastikle gitmişti güzel gaz yiyordu tabii arada lastik ebat farkı var. Aracın orijinal oluşu çok hoşuma gitmişti "çil çil" derler ya aynen öyleydi :smiley: Ama alıcı gözüyle çok incelemedim iyi araçtır gidip alın diyemem :smiley:

alican4153' Alıntı:
Tabii işin o kısmı da var, ben aracı gördüğümde diğer ferozanın federal lastikle gidemediği yeri normal lastikle gitmişti güzel gaz yiyordu tabii arada lastik ebat farkı var. Aracın orijinal oluşu çok hoşuma gitmişti "çil çil" derler ya aynen öyleydi :smiley: Ama alıcı gözüyle çok incelemedim iyi araçtır gidip alın diyemem :smiley:

bunu diyenler benim feroza'mı görmemiş anlaşılan :p

Merhaba Alican,
senin Ferozanı resimlerde gördük yeni boyatmıştın,güzel,temiz güle güle kullan

mehmetcirci' Alıntı:
Kartepe deki araba mı bilmiyorum ama
Ben sahibi ile görüştüm motor ve debriyaj setini değişmiş fiyatını sordum toplam 2000 TL masraf ettim demişti
hatta o görüşme öncesinde ben bu jeep'i Sahibinde com da görmüştüm Çekmeköyde Daihatsu Ayyıldız servisi satıyordu sanırım fiyatı da 7500 gibi bir rakam dı sonra satılmış bu arkadaşlar alıp revizyondan geçirmişler
durum böyle,

eski model arabalarda revizyondan geçmiş arabayı almak daha mantıklı, çok temiz,dokunulmamış ,yok motoru açılmamış denilen arabalara bir bakıyorsun bloğunda kaynak var veya tramerde çıkmayan bir hasarı sürpriz gibi çıkıyor,, bu devirde kimseye güvenmemek lazım :smiley:

mehmetcirci' Alıntı:
Merhaba Alican,
senin Ferozanı resimlerde gördük yeni boyatmıştın,güzel,temiz güle güle kullan

teşekkür ederim, güneşli bir günde yıkatıp resmini koymak istiyordum ama malum temiz kalmıyor :smiley:

ama 2.5 sene restorasyonla uğraştıktan sonra şimdi boşluğa düştüm, yapacak bişey kalmadı :smiley: :smiley:

acaNn' Alıntı:
eski model arabalarda revizyondan geçmiş arabayı almak daha mantıklı, çok temiz,dokunulmamış ,yok motoru açılmamış denilen arabalara bir bakıyorsun bloğunda kaynak var veya tramerde çıkmayan bir hasarı sürpriz gibi çıkıyor,, bu devirde kimseye güvenmemek lazım :smiley:

Aynen katılıyorum sana Adaşım,eski araçta boyanan bence daha mantıklı temizlenmiş oluyor zaten boyanmamış olanı bulmakta zor garaj arabası olacak hiç güneş görmeyecek vs. Çok yatan arabada iyi değil,arkadaşım 2 sene yatmış Range Rover Classic aldı km düşüktü araç güzel duruyordu ama antifriz koymadan araç yatırıldığı için su kanallarının üst bölmelerindeki bozulmadan dolayı conta bloğa iyi temas etmeyip yağa su karıştırdı komple motor yaptırdı arabaya :-\ Güvenmeme konusunda da haklısın ben sıfır motor diye aldım gerçekten sıfır çıktı içi mesela ;D ;D Bir açtık her tarafından sıkışmış paralar çıktı motorun ;D ;D

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Biraz kafam karıştı. Yazılanları yanlış mı okudum? Aracı 7.500'e almış 2.000 TL masraf etmiş (Yani 9.500'e maletmiş şimdi 12.500'e mi satıyor? Her neyse sanırım bana göre değil. Tekrar teşekkürler.

mehmetnal' Alıntı:
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Biraz kafam karıştı. Yazılanları yanlış mı okudum? Aracı 7.500'e almış 2.000 TL masraf etmiş (Yani 9.500'e maletmiş şimdi 12.500'e mi satıyor? Her neyse sanırım bana göre değil. Tekrar teşekkürler.

maliyetini bilmem sahibini de tanımam etmem ama eğer araç bahsedildiği kadar temiz ve sorunsuzsa 12.500 çok değil bence ki pazarlık payı da vardır muhakkak, 11-11.5 e de çekilebilirse tadından yenmez

alican4153' Alıntı:
Güvenmeme konusunda da haklısın ben sıfır motor diye aldım gerçekten sıfır çıktı içi mesela ;D ;D Bir açtık her tarafından sıkışmış paralar çıktı motorun ;D ;D

sen o motordan ne çektin be adaş, ne çektin :smiley:,, şimdi kaymağını sattığın adam yiyor :smiley:

mehmetnal' Alıntı:

Mehmet Bey belki farklı masraflarda edilmiş olabilir araca,Alicanında dediği gibi eğer araç temiz sorunsuzsa bence de 11,5 gibi rakama alınabilir yanında orjinal jant ve lastiği var,ön tampon ve vincide var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri