Feroza Ve Yedek Parça Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaliayev Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,464

kaliayev

Yeni Üye
Yer
Göynük/BOLU
Arkadaşlar merhaba;
Bir konuda değerli yardımlarınıza ihtiyacım var.. Arazi aracı almak istiyorum. Niva almak vardı aklımda ama konforsuz olması, kaporta çürüme sorunu vs gibi sebeplerden vaz geçtim. Tabi arabalar konusundaki muazzam cahilliğimin ve acemi bi şöför oluşumun da payı var vazgeçmemde.. Şu sıralar vitara, jimny ve pajero pininlere baktım biraz. Pinin ufak tefek eklemeleri de yaptığımda ayırdığım bütçeyi biraz aşacağı için şimdilik askıya aldım. Vitara ve jimny'nin de açıkçası tasarımı pek hoşuma gitmediği için soğuk bakıyorum biraz, ama yine almayı düşünebilirim.

Bugün ferozalara baktım. Tasarımı çok şık, çok ağır arazi şartlarında da kullanmayacağım için mantıklı geldi. Sağlamlığı da ayrıca methedildi..Ama arkadaşlarım yedek parça sorunu olduğunu, çok kafa ağrıtacağını söyledi. Arabalar konusunda acemi olduğum için tam da anlayamadım meseleyi.. Yedek parça sorunu ne düzeyde? Orjinalini mi bulmk sıkıntı, yoksa daha uygun fiyatlı yan sanayi-çıkma parça bulmak mı asıl sorun oluyor? Yetkili servisler gereken parçaları temin edemiyor mu? Basit bi arızadan dolayı araba sanayide günlerce rehin kalır mı? Gibi sorularr?..

Bir de şu araca bakıp fikirlerinizi söyleyebilir misiniz?http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=165336293&rnd=4481

Etiketler
Ynt: Feroza Ve Yedek Parça Sorunu

Halil bey foruma hoşgeldiniz. Offroad için mi kullanacaksınız günlük mü belirtmemişsiniz. Eğer offroad içinse bu araca baya bir masraf etmeniz gerek. Bu rakamlara direk binip offroad yapacağınız araçlar var. Eğer şehiriçi içinse bence güzel araç fakat acemiyim demişsiniz. Aracın modeli acemiye göre eski. Zor durumda kalmayasınız....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hoşbulduk Burak Bey teşekkürler..

Aracı offroad için değil, şehir içinde ve kampa gitmek için kullanacağım. Yaşadığım yer Bolu-Göynük.. Önümüzdeki bir buçuk sene de yine burdayım, gerçek anlamda şehir trafiğine uzunca bi süre çıkmayacağım sayılır. Ömrüm sanayilerde parça peşinde koşmakla geçer mi bu aracı alırsam? Biraz da onu anlamaya çalışıyorum.

Sık sorun çıkaran bi araba mıdır peki? Haftada bir balığa veya kampa gitmek için, ayda bir-iki defa bolu ya da sakarya'ya gitmek için, birkaç ayda bir de uzun mesafeye gitmek için kullanılacak. Onun haricinde günlük kullanımım günde 10 kmyi çok nadiren aşar..

Mesele yaptığınız km değil aracın yaşı. Yaşı büyük araç illaki sorun çıkarır. Bu benim fikrim tabiki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burak bey teşekkürler, vazgeçtim ferozadan. Yetkili servisi de arayıp "olmayan parçalar için üç aya kadar beklemek gerekebiliyor" cevabını da alınca pek makul gelmedi bana bu iş..

kaliayev' Alıntı:
Sık sorun çıkaran bi araba mıdır peki? Haftada bir balığa veya kampa gitmek için, ayda bir-iki defa bolu ya da sakarya'ya gitmek için, birkaç ayda bir de uzun mesafeye gitmek için kullanılacak. Onun haricinde günlük kullanımım günde 10 kmyi çok nadiren aşar..
Merhabalar.
Bu araçlar sıkça arıza çıkartmazlar(kesinlikle)..
+Mudurnuda çok var bunlardan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR