Feroza Modelleri Ve Özellikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onderyabgu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,978

onderyabgu

Yeni Üye
Yer
rize
merhaba üstatlar aranıza yeni katılan bir kardeşinizim, sahip olmak için uzun zamandır ferozaları araştırmaktayım yanlız kafamı karıstıran konu ferozalarda yaşlarına göre bi kaç değişik model var El2, Se, Sx, ve Dx gibi bu modeller arası donanım farkları ve özellikleri nelerdir. arazi kullanımı için ideal model hangisidir siz değerli feroza kullanıcıları bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. paylaşımlarınız için şimdiden tşkler.

Etiketler
Ynt: Feroza Modelleri Ve Özellikleri

SE ve DX i bilmemekle beraber (sanırım dx en alt modeli) benim SX ile EL2'yi karşılaştırayım

EL2 feroza'nın makyaj öncesi modelidir, görünüm ve motor gücü olarak (4-5hp) ufak farklılıkları bulunur.

EL2'nin porya kilitleri manueldir SX'in ise otomatik. Otomatik kilidin tamiri zordur ve daha hassas parçalardan oluşur, kullanmayı bilmeyen hemen bozar. Genelde tavsiyeler sağlamlığından dolayı manuel yönünde ama ben araçtan inip kilidi tak-çıkardan üşendiğim için otomatiği tercih ederim.

SX'te elektrikli cam ve aynalar, hidrolik direksiyon (el2 de varmı bilmiyorum olabilir de) ve klima vardır. Ayrıca EL2 karbüratörlü SX enjeksiyonludur.

Uzun lafın kısası o zamanlarda donanımdan kasıt klima ve elektrikli cam olduğu için SX DX EL2 çok farketmez gibime geliyor, arazi kullanımı porya kilitlerini saymazsak altyapıları aynı olduğu için birbirine eşittir

Ynt: Feroza Modelleri Ve Özellikleri

eyvlh üstad bilgi için tşk, anladığım kadarıyla arazi performansı olarak aralarında pek bir fark yok benim için klima ve elektrikli cam önemli El2 de yok sanırım. peki karbüratorlu ve enjk arasındaki yakıt farkı ve arıza oranları nedir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri