Feroza Mı Samurai Helezonlu Mu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HASAN_5434 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,099

HASAN_5434

Hudoff offroad clup
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bilginize ihtiyacım var suzuki samurai ve daihatsu feroza arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum hafta içi işe gidip geleceğim gidiş geliş 15 km hafta sonlarıda gezebileceğim bir araç için hangisi uygundur.bu konuyu bir yere daha yazdım ama bilgi alamadım eskı konulara yazdım herhalde vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim...

Etiketler
Ynt: Feroza Mı Samurai Helezonlu Mu

şimdi feroza başlığı altında tabii ki feroza övülecek ama elimden geldiğince tarafsız yorum yapmaya çalışayım

samurai feroza'yla aynı klasmanda değil bence,gerek motor gücü gerek konfor gerek de donanım açısından

samurai yerine vitara olsa sayfalarca yorum yapılır ama feroza için tek göze almanız gereken şey bazı parçalar için servisin 15 gün-1 ay gibi bir süre vermesi, bunu göze alıyorsanız ferozayı gözünüz kapalı alın derim ki bu siteye yazmıştım çok iyi hatırlıyorum, değiştirdiğiniz parça kolay kolay bozulmaz

her ne kadar feroza kullanan tanıdığım bir elin parmaklarını geçmese de şimdiye kadar kullanıp da olumsuz yorum yapan kimseyi görmedim

Parçaları biraz pahalıdır ama kolay kolay bozmaz Alicanında dediği gibi,ama suzukinin de parçalarının çok ucuz olacağını sanmıyorum. Samurainin bende güzel yanı helezonlu ve ön arka dingil olması yükseltmeye daha elverişli olmasını sağlıyor.

merhaba arkadaşım alican kardeşimin dediyi gibi feroza çok saylam biraraç tabiki parça sorunu olmassa,ben yıllardır suzuki kullandım bu arada ferozada kullandım anladıyım saylamlık yönünden feroza ,

cevaplarınız için teşekkür ederim ben zaten hafta sonları hafif arazi şartlarında tur atayım diye alıyorum iki ilan arasında kaldım
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-songun-01.07.13-1998-helozon-yayli-enjeksiyonlu-tup-isli-129174895/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-daihatsu-daihatsu-feroza-1995-model-kazasiz-129962786/detay/

Hafif arazi şartlarında kullanacaksanız feroza yeterli olur gerçi yarışlarda kullanıpta kırılmayan ferozalarda var ;D Suzukiden artı olarak hidrolik direksiyonu var,elektrikli aynaları var,orjinal hard topı var :smiley:

alican4153' Alıntı:
Hafif arazi şartlarında kullanacaksanız feroza yeterli olur gerçi yarışlarda kullanıpta kırılmayan ferozalarda var ;D Suzukiden artı olarak hidrolik direksiyonu var,elektrikli aynaları var,orjinal hard topı var :smiley:

bende klima da var ;D

Arkadaşlar benim gönlümde ferozadan yanaydı zaten klimalı bir feroza almaya niyetlendım kesin olarak zaten istanbulda oturuyorum merkez servisde burdaymış sıkıntı olmaz diye düşünüyorum inşallah :smiley:

Arkadaşlar kahramanmaraş ta bir feroza buldum kısmetse gideceğim bu hafta sonu aracın durumu ıyıy gıbı duruyor sahibide baya övdü sadece tek sıkıntı biraz yağ eksiltiyor siz ne dersiniz bu duruma aracı 12500 tl ye bıraktı son olarak linkini koyuyorum bir bakarsanız beni bilgilendirirseniz sevinirim....
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-daihatsu-daihatsu-feroza-el-2-4x4-112986683/detay

alican4153' Alıntı:
Yağ eksiltiyorsa ilerleyen zamanlarda motoru açmak gerekebilir.

ben motoru yaptırdım su eksiltme tamamen kesildi ama yağı yine eksiltiyor 4000-5000km de 1 litre kadar, rıdvan ustaya sordum lpg'de o kadar eksiltmesi normal, japonlar böyle dedi, ben de ekliyorum eksilince :smiley:

haa tabiki ne de olsa normal diye o riske girmem ben :smiley:, açmak lazım

Peki motoru açarsak ne kadara fiyata çıkar rektefiye olarak yani birde parça sıkıntısı yaşarmıyım rektefiye konusunda kusura bakmayın çok soru soruyorum ama fiyatı sizce nasıl aracın

HASAN_5434' Alıntı:
Peki motoru açarsak ne kadara fiyata çıkar rektefiye olarak yani birde parça sıkıntısı yaşarmıyım rektefiye konusunda kusura bakmayın çok soru soruyorum ama fiyatı sizce nasıl aracın

Rektifiye konusunda bişey diyemem, allah korusun üst kapak,krank,pistonlar vb. değişmesi gerekir, veya sadece conta ve subap lastikleri değişmesi gerekir, o zaman belli olur fiyat. 1500 civarı da olur 3000 de bilemiyorum.

Parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız, ama ustanız kim olursa olsun ne derse desin conta ve subap lastiklerini mutlaka orjinal alın

Araç sahibi 4000 km de 1 lt yağ yakıyor diyo araca baktınız mı bilmiyorum am araçta orjinal klıma varmış faal durumda 12500 tl ya alınır mı bu araç sizce arkadaşlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR