Faturasız motor mağduriyeti...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan son_kral_54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,629
Ynt: Faturasız motor mağduriyeti...

yine asılsız ihbar ???
tıpkı daha önce yaptığı gibi.

Za

Etiketler

Bu İlfer Oto bu sektörden artık ekmek yiyemez sanırım.........Bu kadar reklamı oldu ;D

mıtsibushı denın ce aklımıza gelen ılk ısımdı herkese ona gıdın dıyoduk anlasılan bu satten sonra onerılebılecek bırı degılmıs ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Önce müsteri memnuniyeti sonra diğerleri.
Bencede ilgili firma yanlışı kendisine yapmış oldu.

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Tv de proğram yapan birisi sanırım bu beyefendiden övgüyle bahsetmişti. Bahsettiğim proğram kesinlikle YOLA ÇIK değildi, bilgilerinize.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.
bende izlemiştim abi o programı...

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
O beyefendiyle hiç ticaretim olmadı, olsa ne bileyim daha bugüne kadar kimseye kırk para yedirmedim, misafirlerimin ve hak edenlerin dışında.
maalesef bende piyasadaki adına,namına kanarak verdim parayı.
isim yapmış biri kelek atmaz dedim ama yanılmışım ::smiley:

ilfer otoda bir açıklama göndersede haklımısınız haksızmı öğrensek

AL1820' Alıntı:
ilfer otoda bir açıklama göndersede haklımısınız haksızmı öğrensek
bundan önce bir topiğim vardı,aracı aldığım gün açmıştım,hem araç hakkında bilgi hemde yardım alma amacında.
orada bu konu 6,7 ay boyunca yazıldı,ilfer otodan tık yok ama birçok arkadaşı tavsiye mesajı atmıştı,
sonradan baktılar fatura yok halen neyse zararını karşılar mesajları.
ama oradada yanıldılar 100 liranın hesabını yapıyor ilyas.

Merhabalar,
Hamdi bey sizin topiğinizi kullanıyorum beni bağışlayın. Fakat sizin takipçiniz çok benzer bir sıkıntıyı bende yaşıyorum. İzninizle kısaca anlatayım.
Satınaldığım araca Mayıs 2012 de Atiker LPG takılmış ve ruhsata işlenmiş. Malum garantisi iki sene oluyormuş bende sıkıntı yaşayınca araştırıp garanti belgesine ulaşmak istedim. Haliyle ilk önce üretici firma Atiker'i aradım bana dedikleri o plakalı araca bizim sattığımız ürün takılmadı, biryerlerden proje yapana ulaştım ben sadece proje yaptım dedi son olarak takanı buldum garanti filan yok veremem dedi.
Tekrar Atiker'i aradım bana dedikleri senin aracına "ÇIKMA" ürün takılmış o nedenle garanisi olmaz. Bende ozaman sizin ürünleriniz merdivenaltı yerlerde satılıp takılıyor galiba sizde sahip çıkmıyorsunuz dedim, hayır olmaz dediler.
Kararlıyım projeciden haber bekliyorum ona süre verdim süre sonunda ilk işim Tüketici Hakem Heyeti ve ardından Ticaret ve Sanayii Bakanlığı, İstanbul MASAK, SSK, İstanbul Büyük Şehir Zabıtası ve İstanbul Defterdarlığına şikayet etmek olacak. Projeyi yapan kişiyi ise Makine Mühendisleri odasına şikayet edeceğim. Şimdi süreyi bekliyorum. Projeciden gelen belge ve bilgilerle bende bir topik açacağım. Eğer birdaha benzinli araba alırsam kesinlikle Atiker taktıracak değilim anladımki satınca iş bitiyormuş.

Merhabalar,
Satınaldığım zamanki ruhsat fotokopisi elimde. Sadece diğer belgeler için bekliyorum.
Ben onlarla uğraşacağıma onlar benimle uğraşsınlar. Malum emekli ve işsiz olunca zaman çok oluyor.

Niyazi Bey
Anlamadığım bir şey var kusura bakmayın.........
Aracı aldığınızda ruhsatta LPG li olduğu yazmıyor muydu.......Eğer yazmıyorsa ve araç LPG li ise olay baştan sıkıntılı zaten......Siz de bu ihtimali göze alarak aracı satın almış oldunuz......
LPG li olduğu ruhsatta yazıyorsa, LPG dönüşümünün fatura fotokopisi aracın kayıtlı olduğu trf. şb. de vardır zaten...oradan faturayı bulun.........kim fatura kesmişse ve faturadan itibaren iki yıl dolmamışsa yakasına yapışın.......
Eğer faturası yoksa 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketic Yasası'na göre başınız ağrıyacaktır...........Tüketici hakem heyeti için rakamsal bir başvuru sınırı vardır......1191,52 TL olması lazım.......Dava konusu şeyin değeri bu rakamdan az ise zorunlu olarak hakem heyetine, çok ise zorunlu olarak Tüketici Mahkemesine başvuracaksınız.......Fakat her ikisinin de bakacağı ilk şey fatura veya fatura yerine geçen belgedir.....Bu bir ön dava şartı gibi önemlidir............
Bilgilerinize.........

Merhabalar,
Kadir bey ilginize ve vermiş olduğunuz bilgilere teşekkürler.
Evet aldığım aracın LPG si ruhsata işlenmiş.
Ben ilk önce ATİKER'e ulaşıp aracımın o zamanki plakasını verdim bane verdikleri cevap "böyle bir araca bizim ürünümüz takılmamıştır". Ben ısrarla aracımdaki ürünün ATİKER olduğunu depo üzerindeki seri numaralarından bunu araştırıp araştıramayacaklarını sordum budefa bana söyledikleri "sizin aracınıza kaza yapmış bir araçtan çıkan tesisatı takmışlardır o nedenle bizde ğörünmüyordur" oldu. Bende telefondaki kişiye "demekki sizin ürünleriniz gayri yasal olarak merdiven altı dükkanlarda monte edilip satılıyor" ozaman hiç ses çıkaramadı.
Tekrar Öz Çevre otogaz isimli yeri aradım (tadilat projesini yapan yer ve ATİKER yetkili servisi) bana dediği " abi ATİKER'in ürünleri yüklü kamyonlar dükkan dükkan dolaşıp satış yapıyorlar, ya abi sende git ATİKER servisine 50-100 lira biraz para ver onlar garanti yapsınlar" oldu. Tabi bunları telefonda konuştuk. Benden adres bilgilerimi istemişti güya kendisinde olan belgeleri gönderecek.
Benim amacım araca takılan ürüne ait garanti belgesine ulaşabilmek. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

An itibariyle motordan kurtulmuş bulunmaktayım.
sonuç:verdiğim parayı anca kurtardım.
zarar:bin tl.
temenni:inşallah ilfer oto bundan sonra düşmanlarımla iş yapar.
yapılacak:eski motor rektefiye,arkaya yüzde,yüz kilitli dif.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR