Faruk Ağabey'i ( THE FARUK) Kaybettik...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eftaLYa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 422
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,735

Etiketler
Ynt: Faruk Ağabey'i ( THE FARUK) Kaybettik...

[size=10pt][size=10pt]Allah Rahmet eylesin, Mekanı Cennet olsun...
Geride kalan sevdiklerine uzun ömürler versin İnşallah...
[/size][/size]

yaban tv de yayınlanan izci programın FARUK abimizi izledim kendisinle tanışmasamda çok üzüldüm allah rahmet eylesin başımız sağolsun

Allah gani gani rahmet eylesin.mekanı ışıklar içinde olsun.
Geride gözü yaşlı kalanlara Allah sabır ihsan eylesin.

Allah rahmet eylesin ailesinin ve tüm gezenbilir ailesinin başı sağolsun

faruk bey in ölümünden almamız gereken dersler var diye düşünüyorum,
birincisi 4x4 ler tank değil ,araçların sağlamlığı içindekileri ölüm sakat kalmadan korumuyo dolayısıyla emniyet kemeri yolcular ve sürücüler için şart
ikincisi araçlar yükseltilerek zaten sıkıntılı olan dengeleri bozuluyor yüksek ve geniş lastiklerle daha dengesiz olabiliyorlar dolayısıyla sürate dikkat edilmeli
ve son olarak doğa gezileri eğlenceli bol beslenmeli geçiyor ve genelde alkolde alınıyor.sitedeki ateş başı resimlerde hemen herkesin elinde bir kutu bira vs alkol mutlaka var
tabiki belli bi yaşa hayat tecrubesine gelmiş insanlar ister alkoş ister su bişiler içecekler ama araç kullanıcıları doğayla araçla zor yollarla uğraşıyorlar maksimum konsanstrasyona ihtiyaç gerekiyor alkol birazda yorgun olan bünyenin dengesini bozuyor.
faruk bey için bi etkinlik planlanıyor .bu gezi ve bundan sonra yapılacak gezilerde etkinliklerde birbirmizi güvenlik ve alkol konusunda ikaz etmeliyiz diye düşünüyorum.gezenbilir tarzı gruplaşmaların daha karınca kararınca olduğu üç araçlık beş araçlık gezilerin olduğu bi dönemde offroadu hayat felsefesi olarak benimsemiş kendini isoff a adamış bi feza aytaç ta gün boyu yol notu parkur hazırlığı yarış organizasyonu yorgunluğu üzerine aracıyla istanbul trafiğinde vefat etmişti.sanırım benim yazdıklarım gezenbilirin varoluş mentalitesinde ve manifestosunda da var.belki bu uyarı benim haddim değil.ama ailenizi dostlarınızı camiayı üzmemek için lütfen dikkat.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır diliyorum tüm gezenbilir ailesinin başı sağolsun
http://www.youtube.com/watch?v=NS19sPWaTr0

tyt.fan' Alıntı:
faruk bey in ölümünden almamız gereken dersler var diye düşünüyorum,
birincisi 4x4 ler tank değil ,araçların sağlamlığı içindekileri ölüm sakat kalmadan korumuyo dolayısıyla emniyet kemeri yolcular ve sürücüler için şart

cok ozur dileyerek yazdiklariniza katilmadigimi dile getirmek icin bir kac satir yazacagim...
bizler araclarimizin tank olmadigini biliyoruz ve ozellikle off-roadlarda ve rutin suruslerde emniyet kemerini asla ihmal etmiyoruz bu bizim off-roadcu ruhumuzun bir parcasidir...

tyt.fan' Alıntı:
ikincisi araçlar yükseltilerek zaten sıkıntılı olan dengeleri bozuluyor yüksek ve geniş lastiklerle daha dengesiz olabiliyorlar dolayısıyla sürate dikkat edilmeli

biz off-road sevdalilarinin en cok onem verdigi konu araclarimizi iyi tanimaya calismaktir... araclarimiz her ne kadar yukseltilmis ve lastikleri degistirilmis olsalar da nerede hangi manevralari yapip yapmayacaklari konusunda gerek biz gerekse de bu isi bilen üstatlardan bilgi almadan yola ve off-roada cikmayiz...

tyt.fan' Alıntı:
ve son olarak doğa gezileri eğlenceli bol beslenmeli geçiyor ve genelde alkolde alınıyor.sitedeki ateş başı resimlerde hemen herkesin elinde bir kutu bira vs alkol mutlaka var
tabiki belli bi yaşa hayat tecrubesine gelmiş insanlar ister alkoş ister su bişiler içecekler ama araç kullanıcıları doğayla araçla zor yollarla uğraşıyorlar maksimum konsanstrasyona ihtiyaç gerekiyor alkol birazda yorgun olan bünyenin dengesini bozuyor.

basta Faruk Abi olmak uzere tum gezenbilir ekibinin cok hassas oldugu bir noktadir ve herkes bilir ki, off-roadlarda alkollu arac kullanmak yasaktir ve bunu yapan kisi konvoydan hemen cikartilir... su ana kadar bir cok off-road'a katildim bu ekiple ve asla kimsenin alkollu arac kullandigini gormedim. genelde off-road biter kamp alanina gelinir araclar kontakt kapatir ve ancak o zaman icilmeye baslanir bu hep boyle olmustur boyle olacaktir.

tyt.fan' Alıntı:
faruk bey için bi etkinlik planlanıyor .bu gezi ve bundan sonra yapılacak gezilerde etkinliklerde birbirmizi güvenlik ve alkol konusunda ikaz etmeliyiz diye düşünüyorum.gezenbilir tarzı gruplaşmaların daha karınca kararınca olduğu üç araçlık beş araçlık gezilerin olduğu bi dönemde offroadu hayat felsefesi olarak benimsemiş kendini isoff a adamış bi feza aytaç ta gün boyu yol notu parkur hazırlığı yarış organizasyonu yorgunluğu üzerine aracıyla istanbul trafiğinde vefat etmişti.sanırım benim yazdıklarım gezenbilirin varoluş mentalitesinde ve manifestosunda da var.belki bu uyarı benim haddim değil.ama ailenizi dostlarınızı camiayı üzmemek için lütfen dikkat.

Faruk Abi de son yaptigi yolculukta alkollu falan degildi, arkadaslarinin yanina giderken her ne kadar bu isin üstadi da olsa uzucu bir KAZA sonucu yasama veda etmistir, emniyet kemerinin o an takili olmamasi ise anlik bir surectir...

Fikirlerimi paylasmam gerektigini dusundum...

ben araçlar ölüm tuzağı gibi bişi demedim.kayışdağında araç denerken devirip araç pert edende gördüm siz gezenbilirciler yokken.
ayrıca resimler var bi zahmet bi bakın .faruk bey alkollüydüde demedim o güne dair tek gördüğümüz sekan tahmazın yaptığı haber.ama faruk beyle illglii resimlerde toyota vx ve aslan sütü mutlaka var.ben alkole karşı değilimikendine güvenen içer.türkiye şampiyonasının son ayağı için ağlayan kayadaydık geçen ay.gezenbilircilerde arazideyizcilerde bi yere dahil olmayanlarda ordaydı.yarışanlar bol redbull seyircilerde ciddi miktarda mangal bira tüketti.ben sadece fikrimi beyan ettim.
rahmetli içkiliydi arabasıda dengesizdi gibi bişi demedim.faruk bey arazide onbinlerce km yapmış biri muhtemel.ama gördük tecrübe dinlemiyo bu iş.emniyet kemeri en çok ihmal edilen şeylerden biri benim gözlemim.tugsan moral olsada yükseltme lastik seçimi vs bunları ayrıca tartışsak .faruk beyi anmak taziye için açılmış bi konu başlığını demogojiye çevirmiyeyim.ben sadece gezenbilir manifestosunda var dikkat edelim dedim

ölen kişi zaten doğa ya insana karşı sevgisiyle yaşama bağlılığıyla yaptığı geziler organizasyonlarla yardım severliğiyle bi fenomen.sevenin saygı duyanın çokluğundan belli
faruk beye saygısızlık yada gezenbilircilere bişi öğretmek hadsizliği değil amacım.silerimde böle bi yanlış anlamaya sebep olduysa yazdıklarımı.her ölüm erkendir.ama faruk bey gibi hayatı dünyayı seven bi insanın ölümü çok erken.bir daha böyle birşey yaşanmasın mümkünse keşke kemeri bağlı olsaydı keşkeşu keşke bu demiyelim demekti maksadım.

Rabbimden merhum faruk abimize rahmet,kederli ailesine başsağlığı,ve tüm offroad camiasınada kazasız belasız uzun ömürler diliyorum.

Mevla günahlarını affetsin (AMİN)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR