!f İstanbul 2009

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berksito Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,148

berksito

Gezenbilir Fotoğraf Grubu
Yer
İstanbul
Web
www.berksarac.com
İlk gösterimler 12 Şubat perşembe akşamı başlıyor:
http://2009.ifistanbul.com/gosterimler/2009-02-12.aspx

poster.jpg

Etiketler
Ynt: !f İstanbul 2009

!f İstanbul'dan yıldızlar geçecek

Korku filmleri ustası Dario Argento, Motorsiklet Günlüğü gibi bir başyapıt’ın Oscar adayı yazarı Jose Rivera, bu yılın en iyi filmlerinden Wendy & Lucy’nin arkasındaki yönetmen ve diğerleri önümüzdeki hafta !f İstanbul’da!

210ifistanbul

!f İstanbul 8. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, dünyaca ünlü isimleri ağırlayıp İstanbul’u yeni sinemanın merkezi haline getirme misyonuna devam ediyor. Festival süresince birçok prestijli festivalde ödül alan Wendy & Lucy filminin yönetmeni Kelly Reichardt gibi ünlü isimleri ağırlayacak festival, !f İnspired / Keşif Uluslararası Film Yarışması’nın jürisiyle de dikkat çekiyor. Jüri Başkanlığını ünlü oyuncu Serra Yılmaz’ın yaptığı Keş!f jürisindeki diğer isimler şöyle: Yönetmen Dario Argento, senarist Jose Rivera, prodüktör Molly Hassell ve eleştirmen Thomas Sotinel.

Dünyanın dört bir yanından cesur ve yeni yapımları bir araya getiren !f İstanbul 8. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, genç yönetmenlerle uluslararası sinema endüstrisinin prestijli isimleri arasında bir bağ kurarken, dünyaca ünlü isimleri ağırlayıp İstanbul’u yeni sinemanın merkezi haline getirme misyonuna devam ediyor.

Festival süresince programında bulunan birçok filmin yönetmenini düzenleyeceği soru-cevap seanslarıyla izleyicilerle bir araya getirecek, yılın dikkat çekici yapımlarından biri olan ve birçok prestijli festivalde ödül alan Wendy & Lucy filminin yönetmeni Kelly Reichardt gibi ünlü isimleri ağırlayacak festival, bu sene ikincisi düzenlenen ödüllü !f İnspired / Keşif Uluslararası Film Yarışması’nın çarpıcı isimlerden oluşan jürisiyle de dikkat çekiyor.

Jüri Başkanlığını ünlü oyuncu Serra Yılmaz’ın yaptığı Keş!f jürisindeki diğer isimler şöyle: korku filmlerinin öncü ismi olarak anılan Italyan yönetmen Dario Argento; Motorsiklet Günlüğü filmiyle Oscar’a aday gösterileren senarist Jose Rivera; Amerikan bağımsız sinemasının tanınmış prodüktörlerinden Molly Hassell ve Fransız Le Monde gazetesinin tanınan eleştirmeni Thomas Sotinel.

Bu yıl ayrıca ilk kez Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jurisi de seçeceği bir filme ‘Siyad En İyi Film’ ödülünü verecek. SİYAD jürisinde Selim Eyüpoğlu, Selin Gürel ve Murat Emir Eren yer alıyor.

Ynt: !f İstanbul 2009

ben bu festivalde sadece no bodys perceft isimli filmi izleyebildim biletler tükenmemiş olmasına rağmen bir filme gidebildim çünkü biraz da tepkiliydim geçen yıllara nazaran bilet fiyatları yüksekti sanki..zaten biletlerinde eskiye nazaran hemen tükenmemesinden benim gibi düşünenlerin fazla olduğunu çıkarabiliriz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri