evde fiber tekne yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan broker650 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,379
Ynt: Evde Fiber Tekne Yapımı

Elinize sağlık, güzel geziler teknenizle, resimdeki burak abime buradan selam olsun ;D

Etiketler

ferruh55' Alıntı:
Polyester hakkında detaylı bilgi verebilecek kimse yok mu sitede mesela fiyatı nedir, m2 500 g kuruyunca kaç mm
kalınlıkta oluyor, vakum tekniği nasıl yapılıyor konu hakkında bilgisi olanlar paylaşım yaparlarsa güzel faydalı bir paylaşım olur.
Konu bir hayli kapsamlı.
Ben sorularınıza kısaca cevap vereyim,500 gr.m2 takriben 2-3 mm.bir kalınlık verir bu da elyafın iyice ıslatılıp yatırılması yani ezilmesi ile orantılıdır,vakum tekniği ise polyesterde çok zor bir teknik,epoxy yada vinylester ile daha kılay uygulanabilir.
Özel mesajla,telefonla ya da bire bir danışmak isteyen olursa yardıma hazırım.
Ben de kendime tekne yapmak üzere bulaştım bu işe.
2013 kasımında sona erecek inşallah.

Kolay gelsin bende gecen yaz bir arkadasimla rc tekne yapicaz diye polyesterle tanismistik.. ilk denemede bizimde elimizce patladi polyesterler ama sonra isi kavradik. Biraz maymun istahli davrandigimiz icin tekne baya büyük oldu icine ben binsem beni tasirdi yani ;D daha sonra tekneyi bitiremedik is güc okul basladi falan kalip gibi duruyor ama biz darbe testi olarak tüm gücümüzle tekmeliyordum kirilmiyordu ;D ;D ;D

emre775' Alıntı:
Kolay gelsin bende gecen yaz bir arkadasimla rc tekne yapicaz diye polyesterle tanismistik.. ilk denemede bizimde elimizce patladi polyesterler ama sonra isi kavradik. Biraz maymun istahli davrandigimiz icin tekne baya büyük oldu icine ben binsem beni tasirdi yani ;D daha sonra tekneyi bitiremedik is güc okul basladi falan kalip gibi duruyor ama biz darbe testi olarak tüm gücümüzle tekmeliyordum kirilmiyordu ;D ;D ;D

Kesin içine birisinin binmesini bekliyordur kırılmak için ;D ;D

emre775' Alıntı:
Tekne nin resimleri varsa ekleme şansınız varmı,ya da isterseniz özelden mailimi göndereyim oraya gönderin,çok merak ettim

selamlar polyester fiberglass imalat uygulama ile ilgili her konuda yardımcı olabilirim 0535 577 68 69 bozok polyester

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.