evde fiber tekne yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan broker650 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,380

broker650

Kamp II
Yer
antalya-izmir
Selam,
antalyada havanın tahammül edilmeyecek kadar sıcak olmasından offroad aktivitelerime yaz aylarında ara veriyorum.Bu sıcakta ne yapsam derken arka bahçemde 3.85m bir kayık yapmaya başladım. Gayet amatör bir şekilde...
6-7 yaşlarındayken babam bize çıtadan iskelet ve gazete kağıdı kaplamalı bol israil tutkallı ve yağlı boyalı bir kayık yapmıştı :smiley:
aynı prensipte iskeleti yaptım ve kontrplak ve polyester kaplamaya başladım.
Dünyanın en estetik kayığı olmuyor fakat çekiçle vursan delinmez tarzı bir sağlamlık oluşmaya başladı. İlk defa bu malzemeye el sürüyorum ilk denemede dondurucuyu fazla koymuşum çöpe gitti falan :smiley:
Ama işi kaptım diyebilirim.
1 haftaya kalmaz denize atabilirim diye düşünüyorum.
dış kaplama 4 kat elyaf ve polyester,içtende 2 kat atmayı düşünüyorum. baş altı ve kıçtaki oturma yerinin altına köpük doldurucam ne olur ne olmaz devrilmeme garantisini veremiyorum kendime :smiley: devrilsede en azından suyun üstünde kalsın...
ikinci el bir motor almak istiyorum,sanırım 9.9 a kadar ehliyet vs. istemiyor.
dağlarda olaya hakimim ama denizciliğe yeni başlıyorum görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
fotoğrafta yükleyeceğim bir bakın bakalım.
Selamlar Tolga....

IMG 0219

Etiketler

Ynt: evde fiber tekne yapımı

fotoğraflarda görünenler arkadaşlarım 4 gözle denize indirmeyi bekliyorlar...
son fotoğrafta burun kısmına yaptığım elek teli uygulaması var. kontrplağı o kıvrımlarda çeviremeyeceğim için elek teliyle kapladım ve bir kat elyaf ve polyester uyguladım şimdi kemik gibi bu öğleden sonra üzerine yeni katlar atacağım.

Kolay gelsin kaptan kullandığınız polyesterin nasıl hazırlandığı karışım miktarı hakkında bilgi
verebilirmisiniz ?

karışımı hazır alıyorum sadece dondurucuyu ben ekliyorum. bir yoğurt kabına su şişesinin kapağıyla yarım kapak ( mavi pet şişe kapağı )

Ynt: Evde Fiber Tekne Yapımı

Merhabalar,
Kolay gelsin motor aldınızmı. Bir arkadaşta 9.9 Merkür (uzun şaft bunda yanılabilirim) vardı kendisi 15 beygirlik bir makine arıyordu onu satacaktı.
Gerçi konu açılalı çok olmuşya,
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Polyester hakkında detaylı bilgi verebilecek kimse yok mu sitede mesela fiyatı nedir, m2 500 g kuruyunca kaç mm
kalınlıkta oluyor, vakum tekniği nasıl yapılıyor konu hakkında bilgisi olanlar paylaşım yaparlarsa güzel faydalı bir paylaşım olur.

kolay gelsin, umarım arzu ettiğiniz gibi olur., tahmini tekne ağırlığı ne kadar olacaktır, ya da ne çıkarsa bahtıma teknolojisi :smiley: ile mi yapıyorsunuz, üretmek keyifli bir uğraş.. başarılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR