Essex Hertfordshire Sınırlarında Off-Road Gezisi (Nisan 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hus55 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,900
Ynt: Essex Hertfordshire Sınırlarında Off-Road Gezisi (Nisan 2008)

selam parodi. nasil yani....? ne var ki lastiklerimde ???
10 numara derken, sayfa 10'mu?
turkiyeden yolum dusecek allah kismet edersa.
subat'in basinda ingiltereden yola cikarik hanimal berebar.
istikamet guney fransa, genova, italya,yunanistan ve ipsala.............anavatan ;D
istanbuldan konya karaman, ve tasucu.
heyecan doruk'da.

Etiketler

selam abi 10 numara çok güzel anlamında ;D senin lastiklerde güzelde normal otoban lastiği şöyle dişli lastikler takmak lazım ;D ;D ;D gezenbilr gezilerine denk gelirse gelişin mutlaka katıl abi ::smiley:

300GDanza ind

hey parodi, simdi damarima bastin ;)
o beyaz 300 GD kimindir bilin ???
cok samimi oldugum alman asilli mexico'da yasayan, rubicon trail uzmani ve doc profesor G wagen, FJ, CJ, YJ,TJ uzmani sayin Harald Pietchmann. :eek:
o adam varya, onu ben kibrisa davet ettim, insallah gelir. eger gelirse mutlaka gezenbilir'i ziyaret etmesi lazim. adam tam bir uzman.
o G ikinci aldigi G serisiydi. ilki 280 GES cabrio'ydu. simdi ise G500 kullaniyor. G500 lastikleri 295x75x16 bfg a/t.
o resim deki G'nin lastikler 35x12.50x15'dir tam G icin idial. neden mi...? cunku harald diyor ki G nin en buuk sorunu 'ground clearance' yani sasi erken vuruyor,ve bunun
en guzel yolu lastil yanaklarini yukseltmek. ama orda bitmiyor, o 35" lastikler G'yi olduruyor!! o yuzden defransiyellerin disleri degime ister,yani BUYUK PARA GARDAS!!
ama deger mi? bence deger, £1500'e mal oluyor tam duzgun olmasi icin. tabii yaylar shocklar hep degisecek.
bu benim kibrisda olan G serim icin planimdir, ama sakin hanim duymasin!!!
ayrica 10 numara benimde favori resmim.
o gezide hep normal dort cekerde gezdim, hic diff lock kullanmadan. lastiklerim ise 265.70.16 general 80% yol lastigi, ama G korkmaz tabii!

cok samimi oldugum alman asilli mexico'da yasayan, rubicon trail uzmani ve doc profesor G wagen, FJ, CJ, YJ,TJ uzmani sayin Harald Pietchmann.

Bu amca türkiyeye gelirse gezenbilir offroad yönetimi kamplı "G wagen, FJ, CJ, YJ,TJ"semineri bile düzenliyebilir süper olur ;)

türkiyede fiyatı çok yüksek G serisinin o yüzden almak zor offroad için

insallah uyar da gelir....

adam gercekten cok ustun offroad uzmani. ayni zamanda egitmendir. tam bu siteye gore adam.

aslında ara ara bizim siteye yazsa enteresan olur :D

Sadece "Mortinson" nickli üyenin fotolarına baktımda içim acıdı. -çok fazla extreme olsun veya olmasın- ya biz araçlarımızı çok acımasız ve bilinçsiz kullanıyoruz ya da onlar çok hassas davranıyorlar. Bizim vinç veya halat kullanmayacağımız pek çok yerde arkadaşların kullandığını gördüm, bana enteresan geldi...

Ayrıca tüm ekibin G serisinden oluşması da ayrı bir güzellik ;)

bir turk dunyaya bedeldir bosuna denmedi...... ;)
aslinda mortinson,[yani Jesus Fernandez. ben ona hep Isa diye hitab ederim ;D] cok tecrubeli degil ama bordo ustu acilan arkadasi G serisini iyi kullaniyor.
burda gordugum off road gercekten extreme yani !
ancak burda ciddi off road yapan G gormedim daha.
belki bir zaman yolumuz duser oralar........... ;D

İnşallah o da olur Hüseyin Bey, yolunuz düşerse bekleriz :smiley:

mersedes çok saglam araç yapıyor ve yıllardır kasayı ve difransiyelleri degişyirmediler

dogru , ve bir konuya daha deginmek isterim.
avrupa'da , ozellikle ingiltere'de ve amerika'da G serisi kadar degerini koruyan baska 4x4 yok. ingilterede mesela 96 model bir G 15,000 -20,000 stg satilirken range rover, toyota, mitsubushi, nissan ve benzerleri 4,000 - 6,000 zor buluyor.

bu cok sey aciklar !

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR