Eski̇şehi̇ri̇n İlçesi̇ Si̇vri̇ Hi̇sarda Bi̇r Havacilik Vahasi.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ramkom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,162

ramkom

Yeni Üye
Bilindiği üzere
Türk mizahının en büyük nüktecisi,filozofu, düşündüren,güldüre kültürümüze ayrı bir renk nüans katan adam. Nasreddin Hoca 1208 yılında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin Hortu köyünde doğmuş ve ilk eğitim öğretimini burada tamamlamıştır. Anadolu’nun çeşitli vilayetlerinde müderrislik kadılık görevlerinde bulunmuş, ömrünün sonlarına doğru doğduğu topraklar olan Sivrihisar’a gelerek burada vefat etmiştir.Bir tek bu da değil tarihi dokusu lezzetli sofraları,sıcak insanları ile sirin,güzel bir mekandır Sivrihisar.Bu günlerde birçok ülkeden ziyaretçi,katılımcı ile SHG Air show da barındırmaktadır.Ben ilk olarak 2015 senesinde izleyici olarak katıldım.Güzel anılarla ve gururla ayrıldım .Zira sivil havacılığın geldiği boyut,havacılığa gönül veren pek çok insanı bir arada görmek beni hem duygulandırdı hemde onur duydum.2016 etkinlik ufak bir ara verdi.2016 Yılının kış ayında yanılmıyorsam etkinliğin tanıtımı yapılmaya başlandı.2015 görmüştüm.Fakat bu etkinliğin,katılımın çok büyük olacağı açıklamaları yapıldı.Bir yandan da medya,sosyal ağlarda eleştirel yorumlar yapılmaya başlandı .Etkinliğin çok renkli olamayacağı katılımcıların çok talep etmeyeceği ,sönük geçeceği gibi yorumlar yapıldı.Merak ettim,bunu bizzat görmem deneyimleme m gerektiğini hissettim gönüllü talebinde bulundum değerlendirilip kabul edildim.Zaman yaklaştıkça karşılıklı yazıştık.Bize uyku tulumuna ihtiyacımız olacağı ve diğer gereksinimlerimiz hakkında bilgilendirmeler yapıldı.Hazırlıklar başladı .Birkaç gün öncesinden etkinliğin olacağı Sivrihisar sportif havacılık merkezine intikal etmemiz söylendi. Farklı şehirlerden farklı meslek guruplarından ve yaşlardan kırk küsür gönüllü katılımcıyı Koordinatör Özlem hanım ve alan amiri Hüseyin bey bizzat karşıladılar. Bir çok brifing ve toplantılar yapıldı .Uyku tulumuna neden ihtiyaç olduğu akşam ortaya cıktı gündüz aşırı sıcak akşam dondurucu soğuktu ve hangarda gecelenecek ti. Bir kaç katılımcı kendi getirdikleri kamp ekipmanı ile kamp alanına çadır kurup orada gecelediler.Prova hazırlık derken ilk gün geldi çattı binlerce izleyici akın akın meydanda gelip kendilerine ayrılmış yerlerini aldılar.jandarma,kolluk güçleri hem alan içi hem çevresinde yüzlerce personelle gerekli güvenlik önlemlerini aldılar.Alan içindede gerek havacılık adına gerekse izleyicinin ,katılımcıların ihtiyaçlarına yönelik gerekli tedbir,önle,bilgilendirme ve hizmet alan personeli,gönüllülerce verildi.Atak helikopteri,Hürkuş,Ali ismet bey,kızı semin hanım ve pek çok performans sonrası iki gün doldu taştı hava meydanı.En nadide olanı ise bir türk kadın pilotunun semin hanımın uçuşuydu.Bir diğer tek ve ilk te bir pist üzerinde yapılan bisiklet yarışıydı.Anlatılacak öyle cok şey var ki.Sonuç olarak şunu bizzat gördüm.İster havacılığa gönül versin ister havacı olsun hepsi nadide temiz insanlar ayrıca yapılan yorumların ve eleştirilerin aksine Ali ismet bey,Semin hanım Sivrihisar sportif personeli,gönüllü personelin katkıları ile dolu dolu akıcı nefis bir hava gösterisi ziyafeti oldu.Merak edenler için
www.sushm.com.tr
İkinci yazım bir mega futbol sahasını dolduran izleyicisi ile rekor kıran Airshow 2017

Etiketler
i̇i̇i̇
Yine bir anekdot Yeşil köy başta olmak üzere uçmayan köy kalmamış Ali ismet bey ve ekibi Uçmayan köy kalmasın kampanyası ile mümkün mertebe isteyen merak eden tüm köylüleri ağarlayıp uçurmuşlar.Ayrıca bünyesinde M.S.Ö havacılık müzesinde birbirinden nadide ucakları barındırmakta.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.