Ermenistan Vizesi Ve Türk Pasaportu Ile Ermenistan Sınır Geçişi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Minimalizm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,515

Minimalizm

Hadigez.com
Yer
İstanbul
Web
hadigez.com
Ermenistan’a seyahat etmeyi düşünen umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar vizeye tabidir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise, sınırda vize alamadıklarından dolayı, Ermenistan seyahati öncesi diplomatik temsilciliklerden mutlaka vize almaları gerekiyor.

Ermenistan Online Vize

Ermenistan vizesi için ilk seçenek olan çevrimiçi vize başvurusu. Bu yöntem her ne kadar zahmetsiz görünse de sorunlar çıkabiliyor. Nitekim, bu makaleyi yazarken kontrol ettiğimde Ermenistan online vize başvuru sayfası her zaman olduğu gibi yine hata veriyordu.

Ermenistan Online Vize Başvurusuhttp://www.mfa.am/eVisa/index.htm

Söz konusu ilgili linke tıkladığınız zaman karşınıza vize başvurusu için bir sayfa açılacak. Buradan Apply for E-visa ibaresinin bulunduğu yerden Türkiye’yi seçerek devam edin. Daha sonra sistemin size önerdiği x günlük vize seçeneğini onaylayın. Ardından ziyaret sebebinizi belirterek klasik kimlik bilgilerinizi ilgili forma girin. Son basamak olan ödeme aşamasına geçmeden hemen önce lütfen girmiş olduğunuz bilgileri tekrar bir gözden geçirin. Kredi kartınız ile 30 dolar ücret karşılığında Ermenistan vize başvurunuzu onaylayın. Onay sonrası sistem size bir takip numarası atıyor. Ardından 2 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanıyor.

Ermenistan Online Vize Başvuru esnasında bilgisayarınızda mutlaka istenilen ölçü ve formatta bir fotoğraf bulundurun.

Ermenistan Sınır Kapısından Vize Alımı

Bir diğer yol olan sınır kapısında vize alımı. Tiflis üzerinden Ermenistan’a olan seyahatlerde ilgili ülkenin sınır kapısında basit bir şekilde vizenizi alabilirsiniz. Görevli memurdan Ermenistan vize başvuru formunu talep ettikten sonra istenen bilgileri giriniz. İkamet adres kısmına ise Envoy Hostel yazabilirsiniz. Ben orayı boş bırakmıştım fakat görevli polis kendisi Envoy Hostel yazdığını gördüm. Ermenistan seyahatim öncesi araştırmalarımda da sırt çantalıların konaklama adresinin Envoy Hostel olduğunu okumuştum. 10 dolar karşılığında Ermenistan vizesini alabilirsiniz. Sınır kapısında yapacağınız vize başvurusunda fotoğraf istemiyorlar.

2lxgshd.jpg

Belirtmekte fayda var; Ermenistan vize başvurusu veya sınır geçişlerinde herhangi bir olumsuz süreç yaşamıyorsunuz. Soykırım meselesi yüzünden ülkeye girişlerde bir tedirginlik havasına kapılmayın. Bu yönde bir soru sormuyorlar. Ben, Ermenistan vize başvurusunda ve Ermenistan sınırını geçerken herhangi bir olumsuz süreç ile karşılaşmadım.

Ermenistan vizesi ve seyahati hakkında sorularınız olursa lütfen yorumda bulunun.

Ermenistan’a gittiniz mi veya gitmeyi düşünüyor musunuz?

www.fatihyollarda.com
www.facebook.com/fatihyollarda
www.twitter.com/fatihyollarda
www.instagram.com/fatihkibarcom

Ermenistana kendi aracımla gitmeyi düşünüyorum.Yeşil pasaportum var.Gürcistandan giriş yapmayı planlıyorum.
Ermenistan için mecburi Araç trafik sigortası nasıl olacak,söz gelimi bir hafta için ücreti ne kadardır?
Akaryakıt olarak Mazot kullanıyorum,çıkışta akaryakıt tüketim vergisi diye bir şey varmış nasıl hesaplanıyor veya pratikteki uygulama nasıldır?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri