Erciyes Dağı Görüntüleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burakcan01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,473
Ynt: Erciyes Dağı Görüntüleri

şafak bey resimler için ne kadar teşekkür teşekkür etsem azdır diye düşünüyorum. uzun zamandır istanbulda yaşamamdan dolayı spilin nisandan sonra karlarının erimesine de üzüldüm. biz insan türü doğaya çok zarar veriyoruz. bunu inşallah yerel ve diğer yöneticiler de anlarda devlet ve yerel politikalr haline gelir. bizim tahribatımızı kısmen olmasada nispeten yeni nesil bilinçli bir şekilde alacağı önlemlerle tamamen yok olmaktan kurtarır.
ve ben okumayı bilgi sahibi olmayı devamlı sevdim. hemen hemen her konuda kendimi yetiştirmeye de halâ gayret ediyorum. sitemiz sayesinde daha önceden pek dikkatimi çekmeyen ama bilgilendikçe öğrenme azmimi artıran bilgiler de ediniyorum. mesela bugün Murat'ın sayesinde sürekli kalan buzullar olduğunu öğrendim.
çocukluktan itibaren hayvan ve dost sevgisiyle büyüyen insanların daha paylaşımcı ve daha sosyal olduklarını bizzat gözlemledim. yeni paylaşımlarınızı beklediğimi bilmenizi istiyorum. haddimi ve kapasitemi biliyorum. o yüzden başka bir zirveyi beraber yapmak umuduyla filan deme densizliğini yapmayacağımdan emin olabilirsiniz. esen kalın.

Etiketler

EsR@' Alıntı:
Merhaba Şafak Bey Hoşgeldiniz,
Her ne kadar İzmir'de doğum büyüsemde bi yanımda Kayserili benim :D
Fotoğrafları görünce kendimi bi an orda hissettim 5 yıldır da işlerim dolayısıyla gidemiyorum.
Paylaşımın için çok tşk. ederim birazda olsa özlem gidermiş oldum..

Esra Hanım Kayseriye gelmeyeli uzunca bir süre olmuşKayseri özleminize Erciyes görüntüleri ve karı ile ile şu haziranın ortalarında biraz ferahlık ve serinlik verebildimse ne mutlu bana ama arada bir gelin bu kadar süreyi uzatmayın...!!!
Kayseri mantısınıdamı özlemediniz??? Benimde İzmirde çok güzel anılarım var orada çalıştığım yılları hakikaten hiç unutamıyorum..Ben mühendislik hayatıma şu izmir ile Aydın arasını 45 kısaltan tünel Selatin Tüneli, yeni adı ile 75 yıl tünelinde başladım.Hatta bir keresinde hiç unutmam benim oarada çalıştığım döenemlerde İzmire çok yoğun bir kar yağmıştı o zaman son 50 yıl içerinde böylesi bir karın yağmadığı söylenmişti..bende bunu fırsat bilip fotoğraf makinamı kaptığm gibi Efese harabelerine gittim zaten bizede çok yakındı..bu karlar altında Efes harabelerinin çekimini yaptım resimleri gösterdiğim kişiler kesinlikle böyle bir şey olmaz diye inanamıyorlar İzmire selçuğa bu kadar kar asla yağmaz diyorlar.Fakat ben o anı ve zamanı görüntülemiştim buda bende bir tatlı anı olarak kaldı...Buraya çektikçe Erciyes fotolarından koyacağım sende arada bir bakmayı ihmal etme...KAYSERİDEN SELAMLAR ....ESEN KALIN...ŞAFAK...!!

TezzMertek' Alıntı:
Valla haklısın Erdem ,
Mesajım ile arkadaşı biraz gaza getirdim ama paylaşım için Teşekkür etmeyi unuttum.

Teşekkürler Şafak bey ,

Teşekkürler..!! Aranızda olmaktan çok mutluyum..

Kar altında ki Efes Fotolarını istiyoruz hemen şimdi.
;)

Bu başlığa değil tabii.:smiley:
Az sonra link yollarım size

Karlar altında ki Efes Fotoğraflarını bu linke atabilir misiniz.?

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=6423.0

Forum üzerinden değil de photbucket üzerinden yerleştirebilir misiniz.?
Çok daha net ve daha büyük boyutta görünebilir.

Photobucket işlemleri konusunda bilgi almak istiyorsanız da ;
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=1020 linkini ziyaret edebilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

Çorbada benim de tuzum bulunsun; bir kaç Erciyes fotografı da benim objektifimden
(fotografların bir kısmı negatiften veya diadan taranmış olduğundan kalite kötü olabilir)

erciyes_balon.jpg

vwT4_20_23.jpg

vwT4_20_24.jpg

bike_01.jpg

bike_03.jpg

cappadocia07.jpg

cappadocia04.jpg

cappadocia18.jpg

TezzMertek teşekkür ederim
bu harika fotoğraflarla bizi Kapadokyaya götürdünüz :smiley:

Arkadaşlar bu da Erciyesin temmuz ayı itibariyle Panoramik çekimi
Gördüğünüz gibi Kayseriyi serinletmeye devam ediyor ;)

erciyespanoyl4.jpg

Şafak, çok güzel fotoraflar çekmişsin, Erciyesin heybetine her zaman diliminde ulaşmış oluyoruz sayenizde, teşekkürler ve devamını bekliyoruz...

Şafak bey bende yozgattayım aslen tokatlıyım iki yıldır erciyese günübirlik kayak yapmak(öğrenmek) amacıyla gidiyoruz ve iki yıldır planladığımız erciyes tırmanışını arkadaşlarla 15 gün önce gerçekleştirdik lakin zirveye kadar çıkamadık plansız ve proğramsız bir tırmanıştı zamanı yetiremedik benim ilk dağcılık tecrübemdi ama çok büyük bir keyifti Erciyesi görüpte aşık olmamak elde değil bazen havanın müsaade ettiği durumlarda buralardan bile görülüyor bazen burda Yozgatın ilçelerine görev icabı gidiyorum yollarda gözüm hep erciyeste belki görürüm diye.......
Kayseri ve Kayserililer çok şanslılar çünkü onların Erciyes gibi insanda hayranlık uyandırıcı bir dağları var anlatacak bir kelime bulamıyorum ağrı dağının eteğinde bir sene askerlik yaptım ağrıda bile Erciyesin azametini, ruhunu, kişiliğini göremedim
Güzel Erciyes fotolarının devamını bekliyoruz...... Yılmadım, zirvesine ne pahasına olursa olsun çıkacağım

ceranus' Alıntı:
Şafak, çok güzel fotoraflar çekmişsin, Erciyesin heybetine her zaman diliminde ulaşmış oluyoruz sayenizde, teşekkürler ve devamını bekliyoruz...
Sizlere Erciyesin çok daha güzel fotolarını göndereceğim teşekkürler...ŞAFAK..

_mondial' Alıntı:
Şafak bey bende yozgattayım aslen tokatlıyım iki yıldır erciyese günübirlik kayak yapmak(öğrenmek) amacıyla gidiyoruz ve iki yıldır planladığımız erciyes tırmanışını arkadaşlarla 15 gün önce gerçekleştirdik lakin zirveye kadar çıkamadık plansız ve proğramsız bir tırmanıştı zamanı yetiremedik benim ilk dağcılık tecrübemdi ama çok büyük bir keyifti Erciyesi görüpte aşık olmamak elde değil bazen havanın müsaade ettiği durumlarda buralardan bile görülüyor bazen burda Yozgatın ilçelerine görev icabı gidiyorum yollarda gözüm hep erciyeste belki görürüm diye.......
Kayseri ve Kayserililer çok şanslılar çünkü onların Erciyes gibi insanda hayranlık uyandırıcı bir dağları var anlatacak bir kelime bulamıyorum ağrı dağının eteğinde bir sene askerlik yaptım ağrıda bile Erciyesin azametini, ruhunu, kişiliğini göremedim
Güzel Erciyes fotolarının devamını bekliyoruz...... Yılmadım, zirvesine ne pahasına olursa olsun çıkacağım

Ben iki sene önce Erciyese zirve yaptım zirveye çıktığımızda çıplak gözle Nevşehir ürgüp, göreme taraflarının ışıkları görünüyordu toroslar engellemese belki Adanayı bile görecektik.Birde zirvede bulunan mağra beni çok etkilemişti içerisine girip inceledim ve resmen elle yontularak yapılmış bir magra sonradan araştırdığımda Bizanslı rahipler burasını tanrıya daha yakın olmak için belirli aylarda ayinleri için kullanırlarmış.Erciyesi anlatmak yetmiyor zirvedeki mutluluk bambaşka... inşallah sizede zirve yapmak kısmet olur.

öncelikle selamlar
Kayseride yaşayan biri olarak burdan başlasam iyi olcak sanırım.Buda benim objektifime takılan Lifosdan erciyes

1000434rf2.jpg

gerçekden nefis dijitalimi bağdan getireyim kayserideki çıktığım cennet gibi manzaraları paylaşmak istiyorum :smiley:)ve kayseriden gelen arkadar var ise ekip kurabiliriz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri