Erciyes Dağı Görüntüleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burakcan01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,464

burakcan01

Yeni Üye
Yer
Kayseri
Arkadaşlar bu bölümde yıl içerisinde belirli aralıklarla çekmiş olduğum Erciyes resimleri ile tanışacaksınız beni izlemeğe devam edin.Bu görüntü 20 Mayıs 2006 şeker gölünden Erciyesin görünümü..Sakın yanlış anlamayın fotomontaj falan değil..

Erciyes 1

Etiketler

Ynt: Erciyes Dağı Görüntüleri

Çekmiş olduğum resimler Evimin balkonun dan 12x optik zoom ile çektiğim güncel (15.06.2008) resimler
Erciyeste yılın 12 ayı kar olur..Bunun için uyanık Kayserililer borçlandıkları kişilere Erciyesin karı eriyince borcumu ödeyeceğim der :D
ha tabiki kar erir ama zirvede şapka şeklinde her zaman biraz kar kalır tabiki borçta birdahaki yaza kalır.(tabi bu işin esprisi )..

Fakat hep merak ederim bu güzellikle ve görkemde şehri kucaklayan ve 12 ay şehri serinleten her daim gelinliğini hiç üzerinden çıkarmayan kaç tane dağ vardır acaba??

Panoromk Kayseri gncel15062008

ben egeliyim bizim dağlr erciyes kadar yüksek olmadığından ve iklimi de buna müsait olmadığından karı pek görme şansımız var. istanbulda yaşadığım için ben görüyorum. fakat mesela manisada spil dağı var orada da devamlı kar olur zirvesinde karasal iklime haiz olduğu için her rüzgarda izmir spilin soğuğunu yer. enteresandır belkide size garip gelecektir. bizim oralarda yaşlılar şimdiye kadar ki gördükleri karı üst üste koysalar inanın ancak yüksekliği 1 yada 2 karış olur.

Behiç Bülent Dağdeviren' Alıntı:
ben egeliyim bizim dağlr erciyes kadar yüksek olmadığından ve iklimi de buna müsait olmadığından karı pek görme şansımız var. istanbulda yaşadığım için ben görüyorum. fakat mesela manisada spil dağı var orada da devamlı kar olur zirvesinde karasal iklime haiz olduğu için her rüzgarda izmir spilin soğuğunu yer. enteresandır belkide size garip gelecektir. bizim oralarda yaşlılar şimdiye kadar ki gördükleri karı üst üste koysalar inanın ancak yüksekliği 1 yada 2 karış olur.

4000 metrenin üzerinde her zaman (yılın 12 ayı ) kar vardır.
Türkiye de 4000 metrenin üzerine çıkan dağ sayısı ise çok az olduğu için yılın 12 ayı kar bulunan dağlarda doğal olarak azdır.
B.Ağrı (5.137 m) - Süphan (4.058m.) - Erciyes (3.918m.)
Kaçkar ve Erciyes buzulunda sürekli sabit duran buzulları kar ile karıştırmamalıyız.

Bülent, Manisa spile gelince artık Nisan dedinmi zirve de ne kar kalıyor ne buz.
Bakınız Küresel Isınma. ;)

Şafak Bey Aramıza Hoş Geldiniz. Özellkle Böyle Güzel Fotoğraflarla Merhabalamanız Cok Güzel. Erciyes Dağının Zresine Br Kaç Kez Ulaşmış Br Dağcı Olarak Gercekten Görüntüsü Ve Şehvetiyle Nesef Kesen Bir Dağ.

Fotoğraflarınızın Devamını Dilerim.

Valla haklısın Erdem ,
Mesajım ile arkadaşı biraz gaza getirdim ama paylaşım için Teşekkür etmeyi unuttum.

Teşekkürler Şafak bey ,

Merhaba Şafak Bey Hoşgeldiniz,
Her ne kadar İzmir'de doğum büyüsemde bi yanımda Kayserili benim :D
Fotoğrafları görünce kendimi bi an orda hissettim 5 yıldır da işlerim dolayısıyla gidemiyorum.
Paylaşımın için çok tşk. ederim birazda olsa özlem gidermiş oldum..

erthem' Alıntı:
Şafak Bey Aramıza Hoş Geldiniz. Özellkle Böyle Güzel Fotoğraflarla Merhabalamanız Cok Güzel. Erciyes Dağının Zresine Br Kaç Kez Ulaşmış Br Dağcı Olarak Gercekten Görüntüsü Ve Şehvetiyle Nesef Kesen Bir Dağ.

Fotoğraflarınızın Devamını Dilerim.

teşekkür ederim
HOŞBULDUK ...

BendeErciyese zirve yaptım kısmet olursa bu sene Ağustosta tekrar bir yaz tırmanışı deneyeceğim buraya koymuş olduğum resimlerin tamamı benim çekimlerim kesinlikle sağdan soldan alıntı değildir.Daha çok güzel Erciyes görüntülerini sizinle paylaşacağım
Bir hayvan ve doğa sever olarak aranızda olmaktan çok mutluyum KAYSERİ den kucak dulusu selamlar....ŞAFAK

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri