Erba 3.75 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hanvan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 224
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,463

Etiketler
Karavanla kampinglere hala girecek var mı acaba?..
Günlük ücreti abartılmadığı sürece kampingler tercihen önceliklidir benim için. Bu yaz da dahil çadırcıyım zaten. Öyle güzel yerler var ki karavanı teslim aldıktan sonra bile ara sıra çadırla kaçamak yaparım muhtemelen. Bazıları gürültülü, absürd tiplerin gelebildiği, kötü tecrübelere sebep olan yerler olabilir ama çok çok nezih ve güzel yerler de var.

Isıtıcı konusu da içime sadece webasto markası siniyor benim. Belki boş kuruntu ama bulunduğum şehirde servis aradığım zaman bulması kolay. Diğer markaların servisi de vardır belki ama sitelerinde bulamadım. Kolay ulaşılabilirlik önemli. Diğer markalarda yaşanan sorunlara webasto markasına göre daha fazla denk geldim. Bu herkesin kendine göre yapacağı bir tercih. Kesin bir doğrusu yok.

Bir de merak ettğim bir husus var. Karavanın üstü neredeyse tamamen güneş paneli. Bir çılgınlık ile eğik olan ön üst tarafa da panel koyduk diyelim. Karavanın neredeyse 3 tarafı güneş paneli ile kaplı olsun. Bu paneller güneşi emerek ısıyı kendisine alsa, güneş altında karavan park etmiş olmak sıcaktan insanın bunalmasına yine sebep olur mu? Yani paneller güneş sıcağını kendine soğurup fayda sağlamaz mı? İlle de gölge arayışı şart olur mu acaba?

Kamplara gitmek karavancılığın, basit, kolay, ucuz ve efektif bir yöntemidir. Kamplara gitmek değil, kamplardan çıkmıyorum ki...
En kolayı rahatı otel ancak salgın için geçerli her durum kamplar içinde geçerli ben otelcide değildim asla ama aile istemeden karavan alınmıyor kovid çıkınca fırsat oldu ve bir göl nehir ya da ormanda uyanma opsiyonu sunan yegane seçenek karavan olmadaydı girmezdim o işe yani ben de kampın önünden geçmem tercih edenlerinde seçimidir haklıdır kişisel yaklaşımlar kesinlikle.

Günlük ücreti abartılmadığı sürece kampingler tercihen önceliklidir benim için. Bu yaz da dahil çadırcıyım zaten. Öyle güzel yerler var ki karavanı teslim aldıktan sonra bile ara sıra çadırla kaçamak yaparım muhtemelen. Bazıları gürültülü, absürd tiplerin gelebildiği, kötü tecrübelere sebep olan yerler olabilir ama çok çok nezih ve güzel yerler de var.

Isıtıcı konusu da içime sadece webasto markası siniyor benim. Belki boş kuruntu ama bulunduğum şehirde servis aradığım zaman bulması kolay. Diğer markaların servisi de vardır belki ama sitelerinde bulamadım. Kolay ulaşılabilirlik önemli. Diğer markalarda yaşanan sorunlara webasto markasına göre daha fazla denk geldim. Bu herkesin kendine göre yapacağı bir tercih. Kesin bir doğrusu yok.

Bir de merak ettğim bir husus var. Karavanın üstü neredeyse tamamen güneş paneli. Bir çılgınlık ile eğik olan ön üst tarafa da panel koyduk diyelim. Karavanın neredeyse 3 tarafı güneş paneli ile kaplı olsun. Bu paneller güneşi emerek ısıyı kendisine alsa, güneş altında karavan park etmiş olmak sıcaktan insanın bunalmasına yine sebep olur mu? Yani paneller güneş sıcağını kendine soğurup fayda sağlamaz mı? İlle de gölge arayışı şart olur mu acaba?
Siyah ışığı soğurur ama arkasına asla geçirmez bu sebeple yalıtıma katkısı olacaktır bir ufak bilgi vereyim aşırı sıcak çöl halkları özellikle dışarıda kalan bireyleri siyah giyerler içleri güneşin nüfuz edememesi için.
Webasto bence de doğru seçim dayanıklılık verim açısından kendini kanıtlamış markalar varken 1000-1500 tl için riske girmem şikayet almış alternatifler açısından sadece ebersphaer in d2 modeli var 3000 mt için o mu webasto mu arada kaldım.

Siyah ışığı soğurur ama arkasına asla geçirmez bu sebeple yalıtıma katkısı olacaktır bir ufak bilgi vereyim aşırı sıcak çöl halkları özellikle dışarıda kalan bireyleri siyah giyerler içleri güneşin nüfuz edememesi için.
Webasto bence de doğru seçim dayanıklılık verim açısından kendini kanıtlamış markalar varken 1000-1500 tl için riske girmem şikayet almış alternatifler açısından sadece ebersphaer in d2 modeli var 3000 mt için o mu webasto mu arada kaldım.
Bugün facebook grubunda aktif olarak webastoyu kullanlar yüksek rakımlı yerlerde bir sıkıntı yaşamadıklarını söylüyorlar. Ben onları da okuyunca içim çok rahatladı. Webasto tercihim sabit benim.

Bugün facebook grubunda aktif olarak webastoyu kullanlar yüksek rakımlı yerlerde bir sıkıntı yaşamadıklarını söylüyorlar. Ben onları da okuyunca içim çok rahatladı. Webasto tercihim sabit benim.
Rakım önemli ama 1500 metre ve sonrası içinde mi sorun olmamış ? Takan bayi yerli marka önermemiş ancak webasto ile ebershaer de de yüksek rakım sorunu olabildiğini iletmişti bana.

2500 metrede cayır cayır çalışıyordu dedi valla kullanan abimiz. Yalan söyleyeceğini de zannetmiyorum.
Ebersphaer de bu sorun var webasto da sanırım tolerans yüksek yoksa yüksek rakım kiti satılmazdı webastoda da 2500 e kadar çalışıyorsa yeter artar bana abant bile 1300 metre uludağı da kurtarıyor daha ne olsun :smiley: Bu kesinse webastoya dönerim ayar kısmı mesela manuel bu bile sorunsuzluğun hedef alındığını gösteriyor bence ebers. de elektronik.

2500 metrede cayır cayır çalışıyordu dedi valla kullanan abimiz. Yalan söyleyeceğini de zannetmiyorum.
----------------------------------------------------------
Ben Elazığdan İzmire İç Anadolu boyunca, karavan ile geldim.
Soğuk bir sonbaharda bazı şehirlerde de konakladık.
Hatta bazı yüksek rakımlı yerlerde araçtan indik, karavanda kar manzarası karşısında çay demleyip içtik.
10 sene geçti satır satır nerelerde konakladığımızı,
çay demlediğimizi yazamayacağım, ama Eberspacher bizi hiç üzmedi.

Üç yıldır Eberpacher kullanıyorum.
Düğmesine bastığım zaman o gece beni çaresiz bırakmayacağına güveniyorum.
1500 metreyi geçmedim ben, Herhalde bir tek Uludağ'a giderseniz aşarsınız sınırı.
Başka gidebileceğiniz o kadar yüksek bir yer zaten yok.
Selamlar...

Hatta bazı yüksek rakımlı yerlerde araçtan indik, karavanda kar manzarası karşısında çay demleyip içtik.
Şu iç Anadolu'nun fotoğraflarını görmek isterdim Sn. Akmühendis...

Sizin mühendislik bilginize istinaden soruyorum. Bu sorun yaşayan arkadaşların sorun yaşamasına sebep olan şey tam olarak ne olabilir? Sonuçta seri üretim bir makina. Birinde sıkıntı olmayıp diğerinde olması garip geliyor bana.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri