Enerji Tasarruflu Ampuller İçin Uyarı !...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MK51 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,743
Ynt: Enerji Tasarruflu Ampuller İçin Uyarı !...

canım sıkıldı çünkü bu lambaları yıllardır kullanıyoruz,kırılma olayı bir kez başıma geldi ve akabinde bilinçsizce temizlik :-[.led lambaların daha tasrruflu olduğunu duymuştum dolayısıyla led aydınlatma cazip gelmeye başladı.paylaşım için çok teşekkür ederim :smiley:

Etiketler

Ledli lambalar mı. Hımm. Peki bundan iki yıl sonra bu lambalar hakkında da benzer şeyler söylenirse! O zaman ne yapacağız, bu iki yıl içinde başka bir teknolojik lamba çıkacak da onu mu deneyeceğiz. Ya da ne yapsak laz lambasına lükse mi dönsek???

sizi bilmem oğuz bey ama gaz lambasının sohbeti güzel oluyor bence ve gerçek anlamda düşünürsek kullanılabilirliği vaar neden olmasın. ;)

ledli lambalar hala b sinifinda a ve a+ olanlarda sogutma problemi var. bu sene başindan sonra cozulduyse takip etmedim. En son jelli bir sivinin içinde sogutulmuşu vardi. ama prptotipti eger çinliler onu başardirsa ne ala ilk power lerdlere 60 dolar vermiştim.

Ledli lambalardan dün aldım ve odama taktım. Verdiği ışık çok yetersiz. Bu nedenle okuma lambası olarak kullanmaya karar verdim. Tasarruflu lambalara geri dönersek, 8 yıl garanti felan yazıyor üzerinde ancak bir yıl geçmeden kullanılmaz hale gelen bir çok tasarruflu lambam oldu ve hiç iade etmeyi denemedim. Deneyen oldu mu ki?
Sonuçta, tasarruflulara devam ediyoruz ama sanırım uzun sürmeyecek, yakında ledlilerin ışıkları artırılır, bizler de onu deneriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri