En Verimli Isınma Sistemi Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan komikliplankton Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,869
2 gün önce Dai Shava 2500 taktırdım. Katalog değeri 9.5 saatte 1 litre mazot tüketimi şeklinde. Araç deposuna bağlı olduğu için tüketimi takip etmem zor ama %50 yanılma payı bile olsa gecede 1.5 litre mazot bana çok avantajlı geldi.

Beni en çok cezebeden zamanlayıcılı kumandası sayesinde bu sabah işe giderken arabanın beni sıcacık karşılaması oldu :smiley:

Etiketler
2 gün önce Dai Shava 2500 taktırdım. Katalog değeri 9.5 saatte 1 litre mazot tüketimi şeklinde. Araç deposuna bağlı olduğu için tüketimi takip etmem zor ama %50 yanılma payı bile olsa gecede 1.5 litre mazot bana çok avantajlı geldi.

Beni en çok cezebeden zamanlayıcılı kumandası sayesinde bu sabah işe giderken arabanın beni sıcacık karşılaması oldu :smiley:
Merhaba ben SHAVA ısıtıcılarının proje sahibi Ahmet Dedeoğlu Bizden satın almış olduğunuz SHAVA cihazınızı iyi günlerde güle güle kullanın hayırlı olsun Sizlerden böyle memnuniyet dönüşlerini almak duymak bizleri çok sevindiriyor.Firma olarak her geçen gün dahada kendimizi ve üretimimizi geliştiriyoruz.Bu yılın başında Savunma sanayi için Askeri standartlarda cihaz geliştirme Ar-Ge çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız.Ofroad ve çadır kamp sporcularından gelen yoğun talep üzerine mobil taşınabilir cihaz modellerini geliştirdik.Sabit Dağ evleri ve bağ evleri için ayrıca cihaz üretimlerimizde mevcuttur.Sizlerin desteği ile Dai firması devamlı kendini geliştirip büyütmektedir.Teşekkür eder iyi günler dilerim.

Ben orjinal webasto taktırmıştım ama pişman oldum.Aynı paraya zaman ayarlı kumandası ile dai shava alabiliyormuşum.Şimdi bu özelliği taktırmak istesem 750 tl istiyorlar.

Merhaba ben SHAVA ısıtıcılarının proje sahibi Ahmet Dedeoğlu Bizden satın almış olduğunuz SHAVA cihazınızı iyi günlerde güle güle kullanın hayırlı olsun Sizlerden böyle memnuniyet dönüşlerini almak duymak bizleri çok sevindiriyor.Firma olarak her geçen gün dahada kendimizi ve üretimimizi geliştiriyoruz.Bu yılın başında Savunma sanayi için Askeri standartlarda cihaz geliştirme Ar-Ge çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız.Ofroad ve çadır kamp sporcularından gelen yoğun talep üzerine mobil taşınabilir cihaz modellerini geliştirdik.Sabit Dağ evleri ve bağ evleri için ayrıca cihaz üretimlerimizde mevcuttur.Sizlerin desteği ile Dai firması devamlı kendini geliştirip büyütmektedir.Teşekkür eder iyi günler dilerim.

Cihazlarınız en yüksek kaç rakımına kadar sorunsuz çalışıyor? Test edebildiniz mi? 2000~2500 metrelerden bahsetmiyorum, 3500+ üstü gibi rakımlarda nasıl çalışır? Daha doğrusu bu rakımlar için bir ayar mekanizmanız, ek parçanız vs var mıdır? Yapmayı planlıyor musunuz?

Askeri standartlardan bahsedince sizin adınıza sevindim ve kendi adıma da beklentimi yükselttim doğrusu. Ben TR de bile 3000 rakımlarına bile çıkılabilineceğini düşünüyorum, bakış açım biraz daha yurt dışı aslında.

konuya hakim değilim ama merak ettiğim için soruyorum bu vebasto tipi ısıtıcıların lpg ile çalışanı mevcutmu

Aynı sorunun devamı olarak, mazot yerine başka yakıtlar kullanılabilir mi ? Atık yağ, biyomazot vs gibi ucuz alternatiflerle de çalışabilir mi ?

Evet, LPG li modelleri mevut.

Eberspacher 'in biodizel ile %100 uyumlu modeli de mevcut ama kapasitesi biraz yüksek(otobüsler falan için daha uygun gibi..)

Merhabalar iyi haftalar diliyorum formu araştırdım ama sanırım ulaşamadım.sogutma kısmında Buzdolabi için teknik destek bölümü vardı Ama ısıtma bölümünde bulamadım.elimde carver soba var pilot çalışıyor fakat Sonra yavaş yavaş açtığımda hiçbirşey olmuyor ve ısıtmıyor .Sanirim ya bakım yada Teknik bir sorun var bununla ilgili ne yapabilirim şimdiden teşekkürler
Sobanin fotosunu yükledim

74B11346 4B84 48C7 B24B CA5F689C8108

D264A468 4AE8 43FE 8761 4548B24F066B

Bir ocak tamircisine bakım yaptırmanız dan başka çare yok.Ya meme toz dan dolayı tıkalı,ya brülör kısmı bir yerden extra hava alıyor ya da baca görevini yapmıyor.Ben işyerim de kullandığım doğal gaz sobasın da başka soruna rastlamadım.

Internette, Carver ısıtıcıya benzer Truma ısıtıcı ile ilgili bir kaç tane video buldum. Hepsi Almanca. Ama dikkatle resimlere bakılınca cihazı biraz tanımak mümkün. Sizin gibi aynı sorunu olan bir karavancı, ısıtıcı yanmaya başlayınca üzerine bastırdığınız yeri biraz yukarıya çekerek açın diye yazıyor. Sobayı ateşlediğiniz ve açtığımız yerin alt tarafı zamanla olduğu yere takılabiliyormuş. Böyle biraz yukarıya çekerek açınca soba ısıtmaya başlıyor, diye yazıyor.
Gazlı cihazları tamir ve bakımını yaparken çok dikkatli olmak lazım. Bu bakımdan sayın Makara60’ın tavsiyesi önemli.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=S0hyMIXLdpg

Video: https://www.youtube.com/watch?v=FzxyWHAuFYM

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Pf9mOR0MMDc

Video: https://www.youtube.com/watch?v=20_tAS-RzBc

Video: https://www.youtube.com/watch?v=tHZDMhRXUwg

Video: https://www.youtube.com/watch?v=5yO71Rb9xp0

Fotolarda görüldüğü gibi NE yaptıysam olmadı sadece pilot calisiyor , çeviriyorum ısınma icin hiç bir ateş yok bütün parçaları soktum temizledim Buradaki videodakiler gibi, bilgisi olan varsa yardım ederse çok sevinirim

7E85A3FD 35F1 4C15 86D7 E1BC0DBA3AD3

704AB10D 35B2 4925 A902 B85BAEC62B7B

Son düzenleme:

Bu konuyu truma carver soba arızaları vs gibi bir başlıga taşısak nasıl olur bu konu altında olmadı sanki

Hocam buradan nasıl bir yardım bekliyorsunuz?Pilot çalışıp brülör yanmıyorsa brülöre gaz gitmiyor demektir.Eğer yanıp hemen sönüyorsa gaz gidiyor ama bir yerden hava alıyor demektir.Her iki halde de bir tamircinin bakması gerekiyor.Siz kurcalarken dalgınlıkla borularda biriken gazı patlatırsanız neler olacağını tahmin edersiniz:eek:

haklısınız cıkış yolu arıyorum,hafta sonu söyle bir gelişme oldu :uzun bir süre gözlem yaptım sobayı yaktığımda ilk 1 dk brülör çalışıyor herşey normal bacadan duman geliyor pilot normal yanıyor ,sonra sönüyor pilot yanmaya devam ediyor. soğuyuncaya kadar ne yaptıysam yanmıyor. yaklaşık 1 saat geçince soba soğuyor ve tekrar deniyorum tek seferde soba normal şekilde çalışıyor,çözüm üretmeye çalışıyorum .termostat gibi birşey var mı ondan yapma ihtimali nedir, soba söndüğünde bakır bir çubuk var oda soğuk hiç ısınma yok onda . bu arada bir çok soba tamircisi ile görüşüyorum çözüm için,çözebilirsem burada sorunu paylaşacağım Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri