En Son Hangi Oyuna Gittiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferdane gül Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,510

Etiketler

Ynt: En Son Hangi Oyuna Gittiniz?

Devlet tiyatroları 1 ekimde perdelerini açıyor ,yeni sezonda sadece gittiğimiz oyununun adını değil,bilgilerini ve tavsiyelerimizi de veririz(gerçi her oyunun kişiye farklı tavsiyesi olur ama ;) )

(Seyyar Sahne-İTÜ Mezunlar Tiyatrosu) Oğuz Atay'ın 2. romanından uyarlanmış "Tehlikeli Oyunlar"

Dün akşam izleme fırsatı buldum, kesinlikle görülmsi gereken bir oyun, muhteşem bir performans...

enson fernameye gitmiştim akm de izmirde ama.
Bende izmirden yazarım buraya,genelde ankara istanbul sanırım ,bende genelde devlet tiyatrolarına gidiyorum gerçi fuar a özel tiyotrolarda geliyo ve devlet tiyatrosu ücreti ile izliyoruz,,

serkan35' Alıntı:
enson fernameye gitmiştim akm de izmirde ama.
Bende izmirden yazarım buraya,genelde ankara istanbul sanırım ,bende genelde devlet tiyatrolarına gidiyorum gerçi fuar a özel tiyotrolarda geliyo ve devlet tiyatrosu ücreti ile izliyoruz,,
Lütfen gittiğiniz oyunları yazın,devlet tiyatroları turneler ile diğer şehirlere de geliyor...

Kumbaracı50 Destek Ayı kapsamında yer alan oyunlardan biri olan TİYATRO GERÇEK - VAN GOGH oyununa gittim

Sevmek ve çalışmak
Yaratılan renkler, çizgiler, insan doğasının neler yaratabileceğinin kanıtı. Hissettiklerini kağıda aktarma yeteneği. Bu yeteneğin çok çalışarak geliştirilmesi. Hiçbir karşılık beklemeden çalışmak. Sadece sevmek, merak etmek. Bu yolculukta çekilen acılar, hüzünler, çatışmalar. Yaratılan yüzlerce eserin karşılığını görememek ve acılı yaşamın ardından acılı bir son. Ama tüm bunlardan duyulan o rengarenk haz: van gogh sevmek ve çalışmak üzerine kurulu bir hayat hikayesi. Bir portre.
Van Gogh postacı roulin’in portresini yaptıktan sonra “onun hakkında ne düşündüğümü aktarmak istedim” diyor.
Ben de bu müthiş ressamı sahneye taşıyorum ve soruyorum: “onun hakkında ne düşündüğümü aktarmak istedim. Bilmiyorum, bilemiyorum başarabildim mi ?” Hakan gerçek

Oynayan ve yöneten: Hakan Gerçek

Tiyatro haberi 09 246 1

Bu akşam ,Ankara Devlet Tiyatrosundaki KontrabOas ismli oyuna gittim.Olcay Kavuzlu'nun muhteşem oyunculuğu ile keyifli bir akşam geçirdim.Tavsiye ederim..

Bir Delinin Hatıra Defteri

afis.jpg

Yazan: Nikolay Vasiliyeviç Gogol
Uyarlayan: Sylvie Luneau, Roger Coggio
Çeviren: Coşkun Tunçtan
Proje Tasarımı,Yöneten: Cem Emüler
Dekor Tasarım: Sertel Çetiner
Giysi Tasarım: Sertel Çetiner
Işık Tasarım: Seyhun Ayaş, Zeynel Işık
Müzik, Ses, Efekt tasarım: Tayfun Gültutan
Yönetmen Yardımcısı: Erdal Beşikçioğlu

Ankara Devlet Tiyatrosu Stüdyo Sahne de oynamakta . Daha önce Genco Erkalında canlandırdığı önemli bir oyun . Tavsiye ederim.

Anam Bacım Avradım isimli devlet tiyatrosuna Ankara Altındağ Tiyatrosunda oynanırken gittim...Güzel bir oyundu,uzun olmasına rağmen beğendim....

ssbman' Alıntı:
Bir Delinin Hatıra Defteri

afis.jpg

Yazan: Nikolay Vasiliyeviç Gogol
Uyarlayan: Sylvie Luneau, Roger Coggio
Çeviren: Coşkun Tunçtan
Proje Tasarımı,Yöneten: Cem Emüler
Dekor Tasarım: Sertel Çetiner
Giysi Tasarım: Sertel Çetiner
Işık Tasarım: Seyhun Ayaş, Zeynel Işık
Müzik, Ses, Efekt tasarım: Tayfun Gültutan
Yönetmen Yardımcısı: Erdal Beşikçioğlu

Ankara Devlet Tiyatrosu Stüdyo Sahne de oynamakta . Daha önce Genco Erkalında canlandırdığı önemli bir oyun . Tavsiye ederim.
Saol Barış,aklımda olsun,ilk fırsatta gideyim....:D

Rica ederim . :smiley:
Bu arada Dün unutmuşum yazmayı . Ankara Tiyatro Festivali başladı ve sürmekte : http://www.taksav.org/

Bol sanatlı günler herkese ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri