En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iceman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,878
Ynt: En Sevdiğiniz Enstrüman Hangisidir Neden?

Keman ve kanun
Ateş hocam bu saatte bu güzel dinleti için teşekkürler.
ates' Alıntı:
arkadaşlar hepiniz bir kaç ensturman adına konuşmuş ve sevdalanmışsınız ama benimki biraz farklı ;) ben çokkkkk küçük yaşlarda müzikle tanıştım ailemin çoğu müzisyen babam dahil ve sahnelerde konserlerde büyüdüm ve hala sahnelerdeyim ,10 yaşında konservatuara girip kanun çalmaya başladım fazla kendimi anlatmayı sevmem google yeteri kadar anlatmış zaten, bana pek düşmüyo açıkçası ::smiley: ama formda hiç kanun seven yok dikkatimi çekti enteresan geldi :D gelelim şu meşhur gırnatanıza baya konuşulmuş :D :D dünya üzerinde çeşitli tonlarda klarınet vardır ülkemizde türk müziği içinde çalınan SOL klarınet ,batımüziği senfoni orkestralarında ve dünyanın bir çok yerinde çalınan klarınet Sİ Bemol klarınettir yani bunu romanı çingenesi fransızı yoktur ve diğer bir çok ensturman içinde bişeyler yazılabilir ama ukalalık yapıyomuş gibi düşünülsün istemem açıkçası !!!! konunun özü benim hayatımda müzik biraz uçlarda, siz farkında olmasanızda sizin dinlediğiniz albümlerde ,seyrettiğiniz dizilerin birçok müziğinde ben çalıyorum :D bu sitede mesleğimle alakalıda ilk defa bir yazı yazdım bu başlığı görünce ::smiley: hepinize müzik adına teşekkür ederim çünkü ,git gide yozlaşmakta olan kültürümüzün en büyük tamiri sanattır arkadaşlar ve ona amatörde olsa ilginenip ,bilgilenip sahip çıkalım , benden size küçük bir hediye istiyen bi tıklasın ;)

http://www.nexusartline.com/component/option,com_nexus/act,artists/task,view/id,6/Itemid,58/lang,tr/

http://vimeo.com/2716967?pg=transcoded_embed&sec=2716967

Etiketler

en çok gitar, keman, piano . :smiley: darbuka ve klarneti sevemedim hiç. sanırım kıvırmayı bilmediimden :smiley:)))

ateş bey bu foruma ilk yorumu yazan ben olsa idim elbette hiç düşünmeden KANUN diyecektim belkide diğer enstümanların kanunu bile onula yazabilirsiniz tabii ki 2 cisi de
NEY ( birde dinle sen neyden )
ayrıca sanırım gen ile ilgili olsa gerek.. türkiyenin en doğusundan ve en batısından hatta biraz daha dışından kan taşımamdan olsa gerek bütün doğu ve batı müziklerini severek dinliyorum

Aslında neyin çalındığından öte, kimin çaldığı önemli bana kalırsa:

Cahit Berkay'ın ya da Erkan Oğur'un çaldığı bir cura,

film-muzikleri-volum-2-cahit-berkay_200x200.jpg

Erdal Erzincan'ın çaldığı bir bağlama,

29b

Steve Vai ya da Yngwie Malmsteen'in çaldığı bir elektro gitar,

STEVE_VAI.jpg

Eric Clapton'ın çaldığı bir akustik gitar,

219971~Eric-Clapton-Posters.jpg

Mike Portnoy (Dream Theater)'un çaldığı bateri,

Portnoy2

vs. vs. vs.

Kim dinlemez bu adamların çaldıklarını yau :smiley:

Kanun, Babamın çaldığı bir enstrüman ben denedim ama pek başarabildiğim söylenemez :smiley:

En sevdiğim enstrümanlar arasında Gitar ve Bağlama yer alıyor , nedeni ise sanırım küçük yaşta onlarla tanışmam olsa gerek .
Fakat bugün fırsatım olsa keman ve cümbüş çalmayı çok isterdim onların sesine de hayranlığım var .

Ben 6 yaşında iken müzikle uğraşmaya başladım ve ilk sazım benden boy olarak uzundu :smiley:

Senin konuşamadığın anlarda al eline sazını , senin adına bırak o konuşsun !

Trompeti çok severim çünkü çalabiliyorum :smiley:

SANTUR sesine hastayım bu enstrümanın Taksime her gidişimde mutlaka sokak müzisyenlerini bulurum ve dinlerim.

Santur güzel bir müzik aleti ama türk müziğine biraz ters bence. Ama bende keyifle dinliyorum tabiki.

kabak kemane - ney - mey -dilsiz kaval - davul ve zurna - divan saz - kanun - keman - :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR