En İyi Döner Nerede Yenir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aycha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 98,882
Ynt: En İyi Döner Nerede Yenir?

Buda tırakyadaki en meşhur yer Mangal döner dir tekirdağda çok sapa bir yerde ailece çalışan bir işletme sahipleri rizeli olup 25 senedir hizmet vermekteler döneride harika

76676 458689364525 572739525 5308474 2628187 n

163238 490770029525 572739525 5788111 4959605 n

Etiketler

BSedat Bey, Ankara'da Hosta'nın döneri hala güzel, İskender yemek isterseniz öncelikli adresim : Uludağ İskender..... ve lütfen tarihi Denizciler Caddesindeki yerinde yiyin, Afiyet olsun..... Ayrıca bursa'da pek çok lüks lokanta ve İskender İskenderoğlun'da da iskender yedim, ama Göçmen Mahallesindeki Merve Döner'in İskender'ini unutamıyorum.....Bursalılara ve Bursa'ya gidenlere tavsiye olunur..... Fiyatı da çok makuldu o zaman (2003 gibi) .

Kumrular Sok. No:8/C

Kızılay, Çankaya, Ankara
banada eşim gösterdi burayı.normalde izmirliyim.ama ankaraya gelin gelince lezzetlerindende faydalanır oldum.:smiley:

1- Eskiden Küçükçekmece Tren istasyonunun yanında küçük bir lokanta vardı, kuru fasülyeside lezzetliydi ama odun ateşinde yediğim en lezzetli döneri yapıyorlardı. Şimdi yıkıldı orası. Aradan onca zaman geçmesine rağmen oranın yerini tutabilecek bir döner yemedim.
2- Bakırköy postanesinin sol çaprazında Bon-Bon büfe vardır, çok küçük bir yer, ama dönerini bir kere yerseniz sürekli müşterisi olursunuz.
3- Birde Şirinevler' de minibüs yolunda Akmis diye bir dönerci var, gerçekten başarılı döner yapıyorlar.

latiftek' Alıntı:
1- Eskiden Küçükçekmece Tren istasyonunun yanında küçük bir lokanta vardı, kuru fasülyeside lezzetliydi ama odun ateşinde yediğim en lezzetli döneri yapıyorlardı. Şimdi yıkıldı orası. Aradan onca zaman geçmesine rağmen oranın yerini tutabilecek bir döner yemedim.
2- Bakırköy postanesinin sol çaprazında Bon-Bon büfe vardır, çok küçük bir yer, ama dönerini bir kere yerseniz sürekli müşterisi olursunuz.
3- Birde Şirinevler' de minibüs yolunda Akmis diye bir dönerci var, gerçekten başarılı döner yapıyorlar.

1- Yılmaz et lokantasıydı ismi. Hemen karşı tarafa taşınmışlardı 3 sene önce şimdiki durum nedir bilmiyorum. Kanarya'da güzeldi orada..

Merhabalar, 20 mart günü İstanbul -Kadıköy'e gidip dönmem gerekti, sabah Çanakkale'den çıktım hayalim iskender yemek.
Altıyol'dan rıhtıma iniyorken sağda gördüm Niyazi Bey tabelasını (hani 20 sene Maltepede yaşadık sahilde Niyazi Bey'de yedik ya aşinayız) içeri girdim oturup garsona arkadaşım ben 1,5 iskender istiyorum ve nekadar beklerim diye sordum, eleman 15 dakika beklersiniz dedi aradan 10 dakika geçti önümdeki masada oturan bir hanımefendi <<evladım bana 15 dakika dediniz 45 dakikayı geçti artık istemiyorum iptal edin>> dedi ve kalktı, ben sordum daha nekadar bekleyeceğim diye eleman bana da beyefendi 15 dakika da hazır dedi.
Birden tepem attı <<arkadaşım dedim ben buraya girince bana 15 dakikada hazır dedin 10 dakika geçti hala 15 dakkika sonra hazır nedir be >> dedim.
Eleman utanmadan pişkince bana diyorki << abi dönerde sıra var ben sana kebap yaptırayım >> dahada sinirlendim dedimki << ulan terbiyesiz benim ne halt yiyecek olduğuma senmi karar vereceksin >> çıktım gittim.
Mutlaka patronun bu olaylardan haberi yoktur.Kuruma ismini veren Niyazi beyin çok saygın biri olduğunu birkaç sene önce bir gazete de okumuştum ve o gazete nerdeyse bir sayfa kadar yer ayırmıştı.
Ordan çıkınca biraz aşağıda Hosta diye biryer var oraya gittim (Hosta adını burada duymuştum) orda yedim Rize'li bir usta kesiyordu döneri yedim, yoğurtlu döner yedim.
Mutlaka iyidir fakat beni tatmin etmedi belkide biraz önce yaşadığım olayın etkisiyle.
Kalın sağlıcakla.

Merhaba arkadaşlar,
benim yediğim en iyi döner İstanbul anadolu yakasında Maltepede minibüs yolunda Vakıfbankın karşsındaki Döner Treff adlı küçük ve güzel yerde. Döner Treff sadece tavuk döner ve patso yapıyor. Döneri hazır döner değilmiş, kendileri terbiye edip diziyorlar ve etlerini Günaydın kasaptan alıyorlar. Onun için süper bir döner ortaya çıkıyor. Bu güne kadar hiç bir yerde görmediğim bir sunumları var. Ekmeğin içine özel soslar koyuyorlar. Treff sos dedikleri bu sos acılı, sarımsaklı ve sarımsaksız. Hepsini denedim ve hepsi birbirinden lezzetli. Benim İstanbulda yediğim en iyi tavuk döner. Yolunuz Maltepe taraflarına düşerse mutlaka uğrayın. Bu arada özel baharatlarla yapılan patsoyuda denemenizi tavsiye ediyorum.

Fotoraf

Ankara'da eski garajlar da "peçenek lokantası" etlik gülhane hastanesine yakın öğle saati izdiham olur sıra beklersiniz yer olmayabilir,saat 14:00 oldumu kalmaz döner 1.5 porsiyon söyleyin...Hosta dönerine benzemez kendinizden geçirir,duble döner yeseniz sonra kalksanız siteler semtinde "Tiryakioğlu"na gitseniz bir duble döneride burda yemeniz garantidir ve bir daha canınız döner istediğinde sitelere gidersiniz... ;D

Benzer bir yorumda Ankara için ben yapmak isterim.
Etlik Meydanına yakın "Özler Kebap", bir şubesini de "Tepe Prime" içinde açtı.
Asıl favorim,odun kömürü ateşinde pişiren ve Bestekar sokakta olan "süha". Köftesi ve döneri mükemmel.
Bir başka favorim, Ulus'ta Hergelen Meydanı arkasında bulunan ikinci el ev eşyaları satan yerde Kokoreççi HAcı vardır, Hacı'Yı o bölgede herkes bilir.
Hacı'nın dükkanının karşısında gene odun ateşinde pişiren ufak bir dönerci var. Orası da Ankara içinde yediğim güzel dönerlerdendir.
Eskiden bende Hosta'yı severdim ama şimdilerde bana Hosta'nın döneri sanayileşmiş döner gibi geliyor.
Birde Şaşmaz'a yolunuz düşerse, mutlakaBaşkent sanayı sitesininiçinde bulunan bizim köfteciye uğrayın. Tavuk zirat ve ciğerinin üzerine lezzet tanımam.

Sevgi ve saygılarımla.
Burak Dirican

İstanbul ikitelli OSB sanayiye işiniz düşerse dolapdere sanayi sitesi HARMANLI lokantasına uğrayın. Döneri harika. Yalnız saat 14.30 a kadar döner var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri