En İyi Döner Nerede Yenir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aycha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,026
Ynt: En İyi Döner Nerede Yenir?

Çardak Büfe - Etiler, Levent tarafından gelirken Bebek yokuşunu geçtikten hemen sonra sağdadır. Yarım ekmek dönerin fiyatı biraz pahalıdır en son 20TL idi sanırım 200g+ et koyar genelde. Bu fiyatlarına rağmen öğlen 12:00-12:30 gibi giderseniz yaklaşık 30 dakika sıra beklersiniz.

Etiketler

Mutlaka sizlerde şahit olmuşsunuzdur sözlerim sadece onlar içindir, onlarmı? işte onlar,onlar için en iyi şey kullanılmış çorap veya peçete, bozulmuş gıda, döner de olabilir su veya kullanılmış kibrit çöpüde işte onlar için her şeyin en iyisi sadece beleş aldıklarıdır.
Çalıştığım dönemde karşımda oturan arkadaş öğle üzer içeri gelen iş sahibine aynen şunu dedi << bak şimdi yemek vakti üç kişiyiz ben bu işi yapana kadar sen git 12 tane lahmacunla 3 tane 1 er litrelik kola alda gel >> (bu olaya şahit olduğumda ömrümde hiç o kadar utanmamıştım) vatandaş gitti birsüre sunra geldi paketi açıp masaya koymak isteyince müdahale etti ben açarım dedi ve adam gidince alıp çekmecesine koydu.Diğer arkadaşla bir birimize baktık ve o arkadaş sordu ne yapacaksın o lahmacunları, yanıt verdi eve gidince yeriz bitmeyeni yarın yeriz dedi, ben şok oldum.(aynı maaşı alsakta o arkadaşımızın birkaç daire, arsa ve bankada yüklüce nakdi var çalışkan ve başarılı bir arkadaş emekliliğimden sonra bir işi için gidince işimi zorlaştırıp birşeyler istedi galiba benim bir dönem orada çalıştığımı unuttu kim bilir)
İşte bu arkadaş ve benzerleri için en güzel sadece beleş olanlarıdır.Onlardan okadar çok varki şöyle bir bakın göreceksiniz.
Kalın sağlıcakla.

Konu en iyi döner nerde yenir ise benim nacizane önerim Kavacık'ta Acarlar BP'yi geçtikten sonra sol kolunuzun üzerinde kalan Bayramoğlu Döner..Sadece döner yapıyor ..Tandır fırınından çıkmış sıcak ekmek ile birlikte servis ediyor. Yanında da domates ve biber turşusu..Fiyat sadece 13TL ..şimdilik :D
İstanbulda yolu bu tarafa düşecek herkesin bir kere denemesi gerekir.

Bursa'nın dönen kebabı doğal olarak ve tabii ki Bursa'da yenir. Döneri ise Türkiye'nin bir çok şehrinde belirli kalite standartlarına ve damak lezzetine ulaşmış işletmelerde zevkle yiyebilirsiniz.

Bursa'da yapılan dönen kebaptır kıyma döneri veya yaprak döner değildir. O yüzden ana malzemesi baharatla çeşnilendirilmez. Yumuşatma gibi kimyasal işlemlere de tabi tutulmaz. Sadece Uludağ'da çok da hareket ettirilmeden beslenmiş hayvanlardan elde edilen et kullanılır. Dönen kebapla birlikte küçük bir parça da köfte verilir (ki farklı bir lezzetle harmonik birliktelik yapın). Üstüne gerçek tereyağı dökülmeden, pidesiz ve yoğurtsuz bir şeye benzemez. En lezzetli nerede yenir derseniz Uludağ Kebapçısı ve Beşyol Kebapçısı diyebilirim. Ve yanında ya sadece su için ya da suyla birlikte üzüm şırası. Su ağzınızı temizleyerek daha fazla lezzet almanızı sağlar. Üzüm şırası ise aşırı olmayan bir tatlılık verir.

Bu arada Bursa'nın en önemli etli lezzeti dönen kebap mıdır? Bence değil, Kayhan usulü köfte kebabı ile kasap köfteyi her zaman dönen kebapa tercih ederim. Açıkçası büyük oranda baharata dayanan Güneydoğu mutfağına alışık olanlar için etin kendi lezzetini çok az lezzet artırıcı ile birlikte yemek yavan gelebilir. Fakat, gelenek olarak bir yemeğin içine çok fazla lezzeti katmak değil, çok sayıda lezzeti belirli bir harmoniyle yemek alışkanlığındaysanız, bol baharatlı yaklaşımlar da sizi gerektiğince tatmin etmeyecek, daha kentli lezzetler arayacaksınızdır. Yaşamda ve gezilerimizde olduğu gibi yemeklerde de sadeliği ön planda tutacaksınızdır.

Hepinize bol lezzetli ve muhabbettli yemekler temenni ederim.

Bursa'da patlıcan közlemeli tombik ekmek arası döner yerim. Ama sade döner yiyeceksem Ankara'da et döner yerim. ;D Canım çekti gece gece yarın bi tombik patlıcanlı döner yiyeyim :smiley:

1. olarak bursa daki yediğim döner
2. A.O.Ç dönerleri güzeldir...
3.Midemde olan döner en ii sidir ;D ;D ;D ;D

ismailb' Alıntı:
Konu en iyi döner nerde yenir ise benim nacizane önerim Kavacık'ta Acarlar BP'yi geçtikten sonra sol kolunuzun üzerinde kalan Bayramoğlu Döner..Sadece döner yapıyor ..Tandır fırınından çıkmış sıcak ekmek ile birlikte servis ediyor. Yanında da domates ve biber turşusu..Fiyat sadece 13TL ..şimdilik :D
İstanbulda yolu bu tarafa düşecek herkesin bir kere denemesi gerekir.
denemek lazım

Yediğim en lezzetli döner Kartal-Sahil meydandaki İntiba döner . Tamamen et .
Bir diğer lezzet üssü ise Bursa'da ,Bursa-Mudanya Yolu 1.km sağda , Melike döner. 2.700 kg ağırlığındaki döner ile dünya rekorunu elinde bulunduruyor. Lezzet rekorunu da.
3.favorim ise Basel Tren garındaki migros'un karşısında bulunan ve bir Portekizlinin sattığı döner. Sıradışı bir deneyim,sıradışı bir lezzet. Adamlar dönerde hile nedir bilmediğinden midir, antrikottan döner yapmışlar.
İskender denince akla bir sürü aday gelir ama bence en lezzetli İskender'i yada nam-ı diğer Bursa Kebabını yiyebileceğiniz yer Bursa'daki 5 yol kebabçısı.

Afiyet olsun:smiley:

Kömür yada odun ateşinde pişen,yaprak döner nerde yenirse yensin lezizdir.

Arkadaşlar ben döner mevzusuna son noktayı koyayım.
Odun ateşinde pişirilen döner, yatay kesilerek çağ da servis edilir. Bu lezzeti de en iyi ( yüksek yaylalarda otlamış hayvanların etini kullandıkları için) Artvin / Yusufeli'nde tadarsiniz. Sabah 8:00 itibarı ile döner servisi başlar ( şaka etmiyorum, yiyenler bilir ), ilk bir kaç çağ is kokulu ve hafif çiğ olur, ve ben işte ona bayılıyorum....
Çağ döner yemek için her hafta 100 km yol gidiyoruz... Daha ne anlatayım :smiley:

Sayın "suatti";

Sanıyorum siz o bölgede yaşıyorsunuz. Artvinli bir arkadaşım, Ardanuç merkezde bir dönerden söz ediyor; özellikle bir tanesinden... Bilmem o konuda bir bilgi aktarımınız olur mu?

Cavid Sezen

suatti' Alıntı:
Arkadaşlar ben döner mevzusuna son noktayı koyayım.
Odun ateşinde pişirilen döner, yatay kesilerek çağ da servis edilir. Bu lezzeti de en iyi ( yüksek yaylalarda otlamış hayvanların etini kullandıkları için) Artvin / Yusufeli'nde tadarsiniz. Sabah 8:00 itibarı ile döner servisi başlar ( şaka etmiyorum, yiyenler bilir ), ilk bir kaç çağ is kokulu ve hafif çiğ olur, ve ben işte ona bayılıyorum....
Çağ döner yemek için her hafta 100 km yol gidiyoruz... Daha ne anlatayım :smiley:

Çağ kebabı ile döneri bir birinden ayırmak gerekir.

gezmen' Alıntı:
Sayın "suatti";

Sanıyorum siz o bölgede yaşıyorsunuz. Artvinli bir arkadaşım, Ardanuç merkezde bir dönerden söz ediyor; özellikle bir tanesinden... Bilmem o konuda bir bilgi aktarımınız olur mu?

Cavid Sezen

Cavid Bey bahsettiginiz yer sanırım otogarda bulunuyor, orada da çağ döner ile Offroad öncesi kahvaltı yapmışlığımız var. Ustanın ünü size kadar gelmiş sanırım :smiley:

izmirde de mis döner güzeldir.tabi kii güzel karşıyakamın şirin çarşısında alışveriş yapanlar-evine yetişmeye çalışanları izleyerek o güzelim dönerin tadını çıkartmakta apayrı bir zevkti benim için.şimdi ise ankarada a.o. ç nin herşeyine ama özelliklede kokoreçine bayılıyorum.gerçi prof 1-aoç 2,şampiyon da 3. sırada benim için....ççççççççççoooooookkkkkkkkkkkkkkk acıktımmmmmmm.....

Ekim 1979 sonları ilk görev yerim Artvin kalacak olduğum oteli ayarladım yerleştim birşeyler yemek için dışarı çıktım tam karşımda 3 adımda minik bir dükkan içerisi dolu bende girdim bir yer bulup (tabure) oturdum ve krom tabakta 200 gr. dönerim yanında soğanla geldi.Servis yapan arkadaş birşey içermisin diye sordu bende ne verirsen ver dedim oda ne ayran fakat katkılı.
İnanın hergün orada döner yerdim.Sonra öğrendim memur arkadaşlar öğle yemeklerinde kokusu olmadığı için ayranlı votka içerlermiş, tabi bende aynen devam ettim.
Ha birde dönerin damlayan yağına koyulan ve o yağı iyice çekmiş sıcacık ekmeği yemek neydi o günler be.
İyiki yemişim zaten boşu boşuna 120 kg olmadık.Yıllarca birsürü masraf ederek aldığım kg leri şimdi yiyenleri seyrederek ve eskileri anımsayarak geri vermeye çalışıyorum nekadar zormuş derlerdi de inanmazdım.
Siz hiç terbiye edilmiş döner etini çok az piştikten sonra alıp pide yaptırıp (tabi Trabzon peynirlisi hamurundan hani hamuru biraz kalınca) üzerine iki yumurta (az pişecek) ve yumruk büyüklüğünde taze tereyağı koyup yemeyi denedinizmi.Bir defa denene bilirde benim ve birkaç arkadaşım gibi her gün denerseniz vay halinize derim.
Yaratıcımız hiç bir kulunu aç bırakmasın.Kalın sağlıcakla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR