Elazığ-Harput İş Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selimsani Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,013
Ynt: Elazığ-Harput İş Gezisi

Bunlar araştırma için orada bulduğumuz eski Harput fotoğrafları, şu anda görünen evlerin yerinde yeller esiyor... Dr. İshak Tanoğlu'nun anlattığına göre evleri devlet yıkmış, sebebi bilinmez..........

P1040168

P1040171

P1040172

P1040175

Etiketler

Ve Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi... Projeleri bitmek üzere, inşallah bir eski eseri daha topluma kazandırırız... M.S 179 yılında yapılıdığı söyleniyor. Kilise'nin herşeyiyle şu anda Dr. İshak Tanoğlu ve ailesi ilgileniyor. Sağolsun bizimle de oldukça ilgilendi... Tarihini buraya yazmaya gerek yok sanırım...

1

2

3

4

5

İshak Bey kendi çabalarıyla kiliseyi o mistik havasına sokmaya çalışıyor... Devletten hiç yardım alamadığı konusunda biraz dertli...

6

7

8

9

10

Görülen mozaikler özgün değil, birçok şey gibi onları da İshak Bey kendi çabalarıyla yaptırmış...

21

22

23

24

25

Son fotoğrafta İshak Bey ve biz... Yanlış bilmiyorsam bu kadar detaylı olarak Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi fotoğrafları ilk kez bu sitede yayınlanıyor ona göre ;D Elazığ ve Harput benden bu kadar...

selim kardeş coook coook güzel resimler bir an lise yılllarımı hatırladım umarım güzel bisiyler cıkar ortaya o pislik ve bakımsızlıktan kurtulur tarihimizin güzelim abideleri.

kuzne' Alıntı:
selim kardeş coook coook güzel resimler bir an lise yılllarımı hatırladım umarım güzel bisiyler cıkar ortaya o pislik ve bakımsızlıktan kurtulur tarihimizin güzelim abideleri.

Hayırlısı olur inşallah, onun için çalışıyoruz... Çok da güzel yerlermiş zaten oralar, önyargılı gidince insan çok şaşırıyor...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.