El Freni Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mmertg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,467

mmertg

Yeni Üye
Yer
istanbul
herkese iyi aksamlar 87 model 110 benzinli aracımın el freni muaine sınırını geçebilecek kadar tutmuyor 3 4 frenci gezdi hepsi bişeyler yaptı fakat çare olmadı balatalar değişti el freni teli degişti ayar yapıldı fakat olmuyor
bilgisi olanlardan yardım bekliyorum teşekkürler :}

herkese iyi aksamlar 87 model 110 benzinli aracımın el freni muaine sınırını geçebilecek kadar tutmuyor 3 4 frenci gezdi hepsi bişeyler yaptı fakat çare olmadı balatalar değişti el freni teli degişti ayar yapıldı fakat olmuyor
bilgisi olanlardan yardım bekliyorum teşekkürler :}
İyi aksamalar el freni ile ilgili olarak yapılabilecek olan her şeyi yapmışsınız ,tutmama sebebi kampana içerisine yağ Vs gibi bir sızıntı olabilirmi veya fren telini bağlantısı yapılan braket sıyırmis olmasın benim aklıma başka bir durum gelmiyor ,birde muayeneden geçecek kadar tutsun olayı nedir ben o kısmı anlamadm

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi aksamalar el freni ile ilgili olarak yapılabilecek olan her şeyi yapmışsınız ,tutmama sebebi kampana içerisine yağ Vs gibi bir sızıntı olabilirmi veya fren telini bağlantısı yapılan braket sıyırmis olmasın benim aklıma başka bir durum gelmiyor ,birde muayeneden geçecek kadar tutsun olayı nedir ben o kısmı anlamadm

yağ basmamış içine bugun acıp baktık
muainede %16 lık el freni tutma sınırı koymuslar 1.gidişimde %8 2.gidişimde %5 3.gidişimde ise %15 le kaldım hala yapmak için uğraş veriyoruz

El freni kampanası/Tamburunu torna ettirmek gerekebilir. Böyle bir sorunun önemli boyutlara geldiğini pek duymadım , ustanız Defender ci mi gerçekten ?

Oranı git gide yükseltmissiniz bence balatalari caktirma yapın biraz kalın olsun yerine takın bu da yetmesse geceden islatin suyla sabaha aracı hraket ettiremeyebilirsiniz

El freni tek taraflı tuttuğu için fren sirkeliyordu. El freninin merkezi içindeki bilyelerden bir tanesi yoktu. El freni çekildiğinde çift balatanın teki hareket alıp frenleme yapıyordu. Tornacıda yaptırılan bilye ile tel çekildiğinde ikisinin de hareket alması sağlanarak el freni tamiratı gerçekleştirildi.

P0289 150512

P0290 150512

P0291 150512

Adsz

El freni tek taraflı tuttuğu için fren sirkeliyordu. El freninin merkezi içindeki bilyelerden bir tanesi yoktu. El freni çekildiğinde çift balatanın teki hareket alıp frenleme yapıyordu. Tornacıda yaptırılan bilye ile tel çekildiğinde ikisinin de hareket alması sağlanarak el freni tamiratı gerçekleştirildi.
bunlarda 2kere acılıp kontrol edildi tamir setini bile aldım ama gerek olmadıgı mevcut bulunanında sağlam oldugu söylendi testten geçti işallah muainedende geçeriz =)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR