'egeli' 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 634
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,544
Ynt: 'egeli' 2012

Ahmet bey Sivas,da çiflik,deki işlerimin yoğunluğu nedeni ile sizleri Kayseride karşılayamadığımın üzüntüsünü bir kez daha belirtmek isterim.Evet kardeşim Yavuz abiler ilhan abiler,Ayhan58, Enverdede gibi karavancı büyüklerimizin sayesinde kendi topraklarımızda bilmediğimiz bir cok yeri öğreniyoruz. Burdan tüm dostlara sevgi ve saygılarımızla Tunay ve Tugay..Ha bu arada sizinde gezi paylaşımlarınızı bekliyoruz

Etiketler

Merhaba egeli ailesi ve tüm site üyeleri, yine güzel gezilerinizi paylaşmışsınız,teşekkürler paylaşımınız için.Ben bandırmadayım kurban bayramından beri,oğlumun yanındayım, malesef internete giremiyorum,şimdide misafirliğe gittiğimiz evden on dakikalığına girdim.Çanakkaleye dönünce bol bol inceleyeceğim tüm gezileri.Hepnize güzel günler dilerim.

Yavuz bey İlhan ağbi yurda döndüğüne göre yanılmıyorsam forumdan tek gezebilen sizsiniz,
keyfiniz daim, deponuz hep dolu olsun,

selamlar :smiley:

'Yol bitmesin, gezi bir kaç dakika daha sürsün..' düşüncesiyle ne kadar yavaş gelirsek gelelim, sonuçta yol bitti :( :( ... yuvaya döndük.. Şimdi, sekiz aydır birikmiş, halledilmesi gereken işlerle uğraşacağız, kısa bir süre...

Yavuz Bey Ülker hanım ev sıcaklığınıda özlemiştirsiniz tabiki hayatın devam etmesi için hem gezi hem iş güçte olamsı lazım bende şu anda acaba mayıs ne zaman gelirde ben çıkarık diye hesap yapmaya başladım.Geçenseneki gezim ekimde başlatıp haziranda eve dönmemle başlamıştı şimdi kendi kendimize yorum yapıyoruz geçensene bu ayda burdayız şurdayız diye ama güzel anılarımızla paylaşıyoruz..Biryerlerde yine beraber olmak umuduyla Saygılar

Yürekten hoş geldiniz.
İyiki varsınız da bu güzelikleri sizin gözünüzden , sizin yazınızdan bizler de paylaşıyoruz.
Tekrar tekrar teşekkürler

egeli' Alıntı:
Oldukça bozuk olan yol, hızımızı kestiği için koya 3 km. kala akşam karanlığı çöktü, yavaş yavaş.. Jandarma, güvenlik açısından gece koyda konaklama izni vermediğinden geri dönmek zorunda kaldık.
Tam yerleşirsiniz bir yere, sonra akşam olurken bir de toparlanıp başka yer aramak yokmu. :(

Çok keyifli zamanlar geçirdik sayenizde 2012 de artık 2013 te devamını bekliyor olacağız,emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

58ayhan' Alıntı:
Biryerlerde yine beraber olmak umuduyla Saygılar
[/quote

Biz de aynı umudu taşıyoruz, Ayhan Bey.. Selamlar..

abdullah tepe' Alıntı:
Yürekten hoş geldiniz.
İyiki varsınız da bu güzelikleri sizin gözünüzden , sizin yazınızdan bizler de paylaşıyoruz.
Tekrar tekrar teşekkürler

Biz teşekkür ederiz, Abdullah Bey.. Selamlar...

fsirin' Alıntı:
Tam yerleşirsiniz bir yere, sonra akşam olurken bir de toparlanıp başka yer aramak yokmu. :(

Çok nadir de olsa aynı şeyi yaşıyoruz, Ferhat Bey.. Ne yapalım, kader.. :mad: ;D

mayıstosböce' Alıntı:
Çok keyifli zamanlar geçirdik sayenizde 2012 de artık 2013 te devamını bekliyor olacağız,emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

2013 e daha 10 günümüz var, Bülent Bey.. 10 günde nereler nereler gezilir.. :D :D İlginize teşekkürler.. Selamlar..

eralpserper' Alıntı:
Mart'a bişey kalmadı şurada.
Sayılı gün çabuk geçer.
Heyecanla yeni rotanızı bekliyoruz.
Selamlar ve sevgiler.

Bu yıl martı beklemiyeceğiz gibi, Eralp Bey.. Gezdikçe gezmek istiyor, insan.. ;D ;D
Bizden de selam ve sevgiler...

İzmir'deki işlerimizi kısmen hallettikten sonra, 'Karayollarını bitirdik, bu kez farklı bir şey yapalım, demiryollarını kullanalım.' dedik ve 'trenle Ankara'da karar kıldık.. Çöreğimizi-böreğimizi alıp, Mavi Trenin vagonuna kurulduk..

Ekli dosyalar

• DSC07390.JPG
    DSC07390.JPG
    55.1 KB · Görüntüleme: 419

O günden bugüne çok yol almış, demiryolları..
Bir kere trenler eskisi gibi sarsmıyor. Vagonlar düzenli havalandırılıyor ve parfümleniyor. Daha aydınlık, daha ferah.. Yerler, koltuklar, camlar, özellikle de (tuvalet kağıdı, kağıt havlu, sıvı sabun ile) tuvaletler daha temiz.. (Ah bir de insanlarımız temiz tutabilseler :mad: ) Görevliler sık sık dolaşıp atıklarınızı topluyorlar..

Fakat, beş yıldız konforlu da olsa, karavanımızla yaptığımız gezilerin zevki, lezzeti yok.. İki kere iki dört..
'Allah, kimseyi karavanından ayırmasın!' Amin...

İzmir-Ankara tren seferleri hep gece, nedense.. 14-15 saatlik yolun büyük bir bölümü karanlıklar içinde geçiyor.. Neyse ki Eskişehir'den sonra aydınlanıyor, hava.. Oralarda da görülecek pek bir şey yok..

Ekli dosyalar

• DSC07397.JPG
    DSC07397.JPG
    68.5 KB · Görüntüleme: 379

Toplu taşıma araçlarında, çevredeki tanımadığım insanlarla 'Merhaba',' İyi yolculuklar' gibi kısa cümlelerin dışında uzun uzun sohbet etmeyi sevmem, gereksiz bulurum.. Çok konuşmayı seven kimseler de nerden bulurlarsa hep beni bulurlar.. Bu sefer de, yan tarafta tekli koltukta yolculuk eden hanım-teyze bir -iki kere dönüp baktıktan sonra;
'Nireea yolculuk?' diye giriş yaptı.
'Ankara'ya..'
'Angaralı mısın?'
'İzmirliyiz.''
'Angaraya gezmeye mi?'
'Hııı'
'İzmir güzel yer.. Ben de İzmir'e eltimin oğluna söz kesmeye gittim.. Şimdi dönüyom..(Eyvah!) Hem gız istedik, hem söz kestik . Zaten gızla oğlan epeydir annaşıyollamış.. Somestirede yüzük takıncaklar.. Gız öğretmenimiş de.. Ben gidemeycem.. Torun bakıyom da.. Böyük oğlanın çocuna baktık, böyüttük.. Şimci güççükünkisine bakıyom.. Birine bak, birine bakma olmaycak.. (Kaybetmezsek bulduk..) Yaza düğünlerine giderim, artın.. Eee sizde yok mu, torun morun?
'Yok!'
'İzmir'in neresindensiniz?'
Benim tahammülümün azaldığını sezen Yavuz;
'İçinden.. içinden.. ortasından..' deyip devreye girince, bir an duraksadı, teyzeanım.. Alındı galiba.. Konuşamamanın verdiği sıkıntıyla esnemeye başladı ve uyuya kaldı, biraz sonra.. İneceği istasyona kadar da uyanmadı, veya öyle göründü..

Ankara'ya gelirken tren yolculuğunun tadına varamadığımızdan, bir de 'gündüz gözüyle tren yolculuğu' yapmak istedik. Gene börek-çörek çıkınımızı taktık, kolumuza.. Atladık, Vangölü Ekspresine.. (Atladık, sözün gelişi.. Bu yaşta yapılması zor bir eylem.. Bindik, diyelim..) Nereye mi? Kayseri'ye.. Epeydir düşündüğümüz, Tunay_Tugay (Tugay58) çiftini ziyarete..

Trenimiz, kıvrıla-büküle, tünellere gire- çıka giderken, fotoğraf makinemiz elimizde.. Bir sağ cama, bir sol cama.. istasyon binalarını çekmeye çalışıyoruz..

DSC07435

DSC07426

DSC07415

DSC07421

Ekli dosyalar

• DSC07465.JPG
    DSC07465.JPG
    69.2 KB · Görüntüleme: 372

Tren di istasyon binasıydı derken bir not ileteyim izninizle..
Hepsi de özenle biçimlendirilmiş eski istasyon binaları olsun o beyaz zemin üzerine siyah yazılı tabelaları olsun yıllarca ve yıllarca artık bir klasik olmuştu benim için..Bir anlamı bir hatırası vardı belleğime kazınan.
İşte size iki örnek..
Eski yazı ile ve yeni yazı ile bir istasyon tabelası,

Eski stasyonlar2

Ekli dosyalar

• Eski istasyonlar1.jpg
    Eski istasyonlar1.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 493

Yavuz abi ve Ülker abla, tanışmak görüşmek kısmet olmadı inşallah bir dahakine. Doğup büyüdüğüm şehir olan Kayseri'yi birde sizin gözünüzden görmek için sabırsızlanıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.