'egeli' 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 634
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,292
Ynt: 'egeli' 2012

Değerli arkadaşlar,

İlginiz ve iyi dilekleriniz için gönül dolusu teşekkürler, hepinize..
Selamlar... Sağlıklı günler...

Etiketler

Bozburun'u da ziyaret edip, gönlünü aldıktan sonra, bu kez değişik bir yoldan Söğüt üzerinden dönmeyi planladık.
Söğüt yolu üzerinde, denizin usulca karaya sokulduğu çok güzel yerler var..

DSC07240

DSC07360

DSC07251

DSC07252

Ekli dosyalar

• DSC07241.JPG
    DSC07241.JPG
    106.4 KB · Görüntüleme: 382

8 km.lik yol asfalt ve virajlı.. Denize paralel, fakat çok yukarıdan gidiyorsunuz. Sonuçta ulaştığımız Bördübet'i hayal ettiğimiz gibi bulamadık. Ağaçları, küçük deresi, çeşit çeşit bitkileri ile koyun doğal güzelliği, arada etrafı çitlerle çevrili otellerin yapaylığıyla bozulmuş.. Çevre kirli..

DSC07265

DSC07258

DSC07260

DSC07262

Ekli dosyalar

• DSC07259.JPG
    DSC07259.JPG
    204.9 KB · Görüntüleme: 429

Bördübet Koyundaki gezintiden sonra, Datça'ya yöneldik. 50 km. civarında bir yol.. Karşıda Ören, Türkevleri, özellikle de yüksek olması nedeniyle Kemerköy Termik Santralinin bacası görülüyor.

DSC07298

DSC07287

DSC07284

DSC07290

Ekli dosyalar

• DSC07279.JPG
    DSC07279.JPG
    42.6 KB · Görüntüleme: 356

Bizim yıllardır tatlı suda yüzdüklerini bildiğimiz ördekleri artık denizlerde görüyoruz.. Onlar da değişikliğe uğramışlar.. ??? ??? Güneşin tadını çıkarıyorlar, nazlı nazlı denizde yüzerken...

DSC07292

DSC07309

DSC07311

DSC07317

Ekli dosyalar

• DSC07297.JPG
    DSC07297.JPG
    142.4 KB · Görüntüleme: 357

Bu tarihi sarnıç da, yeldeğirmenleri gibi duvar içine alınmış.. Ancak, yukardan geçerken görebiliyorsunuz.. Tıpkı Cunda'daki Ayışığı Manastırı, Tirilye'deki Aiga Panaiga Manastırı gibi, kişilere tapulanmış..

DSC07348

DSC07346

DSC07246

DSC07065

Ekli dosyalar

• DSC07345.JPG
    DSC07345.JPG
    168.6 KB · Görüntüleme: 341

Çok güzel kareler hele pencereli olan.
Ben de yıllarca değirmenden ev hayal etmiştim.Bende olsam hemen çeviririrdim güzel bir bahçe,içinde yine yuvarlak şekilde konuşlanmış ,7 gün arayla 7 sıra diktiğim ayçiçekleri,uzaktan baktığınızda boy boy görürdünüz.

Merhaba Yavuz abi ben sitede yeniyim . siteye üye olmakta biraz geç kalmışım . gezemediğim vede ğezdiğim yerleri sizin objektifinizden görmek pek bi kefli doğayla mucadele edilmez doğayla uyum sağlanır sozü size pek bi uymuş bizlerle paylaştığınız gösellerinizdende bu anlaşılıyor emeğinize sağlık ülker yengemize selamlar.

seyyah54' Alıntı:
Geziye devam kar inmedi daha.))

Karda gezmenin keyfi de bir başka güzel... ;D ;D

güngör' Alıntı:
Datça'yı özlemişim Ülker abla, yolunuz açık olsun.

Bizi hep yağmurla karşılasa da; çok seviyoruz biz de Datça'yı.. Özellikle bu aylarda doyum olmuyor..
Teşekkürler, Levent...

mustang 68' Alıntı:
. gezemediğim vede ğezdiğim yerleri sizin objektifinizden görmek pek bi kefli emeğinize sağlık

Gezdiğimiz yerleri elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz, Sn. mustang 68.. İlginize teşekkürler..

mayıstosböce' Alıntı:
Ben de yıllarca değirmenden ev hayal etmiştim.Bende olsam hemen çeviririrdim güzel bir bahçe,içinde yine yuvarlak şekilde konuşlanmış

Biz de severiz, yel değirmenlerini.. Ama etrafını çevirmek, başkalarının görmesini engellemek biraz bencillik olmuyor mu?..

DSC06590

Ekli dosyalar

• 936.JPG
    936.JPG
    37.9 KB · Görüntüleme: 481

Ve Tanrı ...Ülker,Yavuz ÖNTAŞ Çiftini yarat,tıki gezsinler onuda diğer kullarımla paylaşsınlar diye şükürler olsun Tanrım....

TUGAY58' Alıntı:
Ve Tanrı ...Ülker,Yavuz ÖNTAŞ Çiftini yarat,tıki gezsinler onuda diğer kullarımla paylaşsınlar diye şükürler olsun Tanrım....

Tugay bey sizinle aynı fikirdeyim. Ülker abla ve Yavuz abi'nin gözüyle, bildiğim , gördüğüm yerleri yeniden gördüğümde baktığımı ama görmediğimi fark ettim. Egeli gözüyle daha bir farklı görünüyor bakılan yerler. Öntaş çiftine sağlıklı, bol gezili uzun ömürler diliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR