Ege ve Akdeniz Turu (Bodrum, Marmaris ve Datça'ya kadar)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,317
Ynt: Ege ve Akdeniz Turu (Bodrum, Marmaris ve Datça'ya kadar)

Paylaşımınız için çok teşekkürler.

Etiketler

Sn. Ilgaz8, tatillerimizde yaşadığımız güzellikleri sizlerle paylaşmak bizim için zevktir.

SDC12548

Data

SDC12544

SDC12631

SDC12643

Biz teşekkür ederiz Kemal bey. Bu yıl da her yılş olduğu gibi çok gezdiğimiz :smiley: için resim ve yazıya zaman kalmıyor. Artık kış boyunca tüm gezilerimizi paylaşıma sunmak en büyük dileğimizdir.

SDC12531

SDC12534

SDC12528

SDC12633

SDC12535

Sn. yugun ve Sn. tanerefe, ilginiz ve beğenileriniz için çok teşekkür ederiz. Bu gezi ile ilgili birkaç fotoğraf daha ekliyoruz :smiley:

SDC12541

SDC12540

SDC12631

SDC12614

SDC12588

Yılarımın geçtiği Marmaris,
Aşık olduğum Marmaris,
Yeryüzündeki cennetim Marmaris,
Bir gün yine yeniden.

İçmelere tepeden bakan çaybahçesi,cafe de çok yaşanmışlık,dolayısı ile hatıralarım var.
İçmelerde Munamar otelin yanından tırmanan yol üzerinde ufak bir cep vardır,
Orasının ismi aşıklar tepesidir :smiley:
Şayet gitmediyseniz bir dahaki sefere mutlaka orada durun ve eşsiz manzaranın tadına varın diyorum ;)
Benden de oradan tüm Marmaris'e selam söyleyin,gelecek gelecek deyin lütfen.

Ertan bey, Marmaris'in bir de aşıklar yolu var. O yolu size ve sevgili eşinize armağan ediyoruz. Bir daha ki sefere söylediğiniz Aşıklar Tepesi'ne çıkar ve oradan size selam getiririz. Tabii ki siz bizden önce oraya gitmezseniz :smiley:

SDC13560

Aklar Yolu Marmaris

Kendi mazotunu kendin koy

SDC13451

SDC13436

Çöl Kartalı' Alıntı:
Ertan bey, Marmaris'in bir de aşıklar yolu var. O yolu size ve sevgili eşinize armağan ediyoruz. Bir daha ki sefere söylediğiniz Aşıklar Tepesi'ne çıkar ve oradan size selam getiririz. Tabii ki siz bizden önce oraya gitmezseniz :smiley:

Armağanınız için teşekkürler.Gerek eşim ile gerekse benim bir çok gezi görselleri ve hatıralarımız var,ancak bunlar karavansız,dolayısı ile sıradan.
Paylaşırsam bir anlamı olmayacağını düşündüğüm için gereksiz buluyorum.Aracımı alalı henüz 4-5 ay olduğu için sadece Tekirdağ,kartaltepe deki isof un düzenlediği geneleksel 11. off-road ve kamp görselleri bulunuyor,onlarıda Erhan110 ve ilgili forum sayfasında paylaşmıştım.
Gönül isterdi bizde sizler ve diğer arkadaşlar gibi anı ve fotoları paylaşmayı,artık bundan sonra ancak :smiley:

O aşıklar yolundan bu yaz geçmeye çalıştım. Keşke gitmeseydim, görmeseydimde hayalimdeki haliyle kalsaydı.1993 te geçmiş ve hayran olmuştum.Her yeri büyük bir hızla talan edip hallettiğimiz gibi orasıda yağma kültüründen nasibini almış. Yolu yarmışlar. kum çakıl yığınları, berbat bir durumdaydı. Sebep olanların Allah belasını versin demek zorundayım çünkü işimiz Allaha kaldı.İnsanlardan artık iğreniyorum. Aç gözlü ,doymaz , talancı ,yalancı, ikiyüzlü doğa vede dolayısıyla insanlık katili olanları kasdediyorum tabi.Sırada inbükü var yakında şahit olacaksınız. Buraya yazıyorum.Nasıl peşkeş çekileceğini yaşayan görecek.Bu yaz ilk sinyallerini verdi.

Sn. ydeniz, ne yazık ki insanların çoğu doğal güzellikleri yok etmeye odaklı. Bir nevi rahatsızlık duyuyorlar doğadan. Size bir anımızı anlatalım. Karavanımızın önünde keyifle oturuyorduk ve karşımızdaki harika ormanı seyrediyorduk. Mafya kılıklı bir adam geldi ve dedi ki; '' Oh, hayat sizin, keyif sizin, ben de sizin gibi yaşamaya karar verdim ''. Biz de sevindik tabii :smiley: '' Nasıl yani, karavan mı alacaksınız?'' dedik. '' Bu bana uymaz, şu karşıdaki ormana süper bir ev yapacağım ve orada yaşayacağım '' dedi. Biz içimizden '' eyvah '' dedik ve yeniden sorduk. '' Tek başınıza orada canınız sıkılmaz mı?'' Hemen yanıt geldi mafya kılıklı adamdan ve silahını çıkarıp masamıza koydu. '' Tabii ki arkadaşlarımın da evi olacak ormanda '' Biz cevabını bildiğimiz soruyu sorduk. '' Herhalde çok arkadaşınız vardır, değil mi? '' Adam sırıtarak '' Çok arkadaşım var'' dedi. Biz '' anlaşıldı, şimdi bakın ormana. Orada siz ve arkadaşlarınız var ama orada orman kalmadı '' deyince adam birden şaşırdı ve dedi ki; '' Memlekette orman mı yok, biz de başka bir ormana gideriz kardeşim '' dedi. Hemen atağa geçtik. '' Bakın, biz ve orman birbirimizden çok memnunuz. Siz ve arkadaşlarınız geldiğinde seyredeceğimiz orman kalmayacak. O yüzden size önerimiz ormanı lütfen çok sevmeyin '' dedik. Adam garip garip bize baktı, birşeyler söylemek istedi, sonra vazgeçti ve silahını beline sokup '' eyvallah '' dedi ve gitti. Sanırız adamın kafasını biraz karıştırmıştık ;D ;D ;D

Sayın çöl kartalı, keşke kafası olsada karışsa idi. Ne yazıkki kafasız ,
beyinsiz miğdeleriyla düşünen insanlar.Onların felsefesi şu''mecliste dayı, cepte dolar,belde silah, herşey mübah''.Siz taarruzu iyi atlatmışsınız geçmiş olsun.Ne diyon lan sen diyebilirdi.

Yok, biraz daha bizimle kalma sabrı gösterseydi kesin Greenpeace'e üye olurdu ;D ;D ;D

Çöl Kartalı' Alıntı:
Sn. ydeniz, ne yazık ki insanların çoğu doğal güzellikleri yok etmeye odaklı. Bir nevi rahatsızlık duyuyorlar doğadan. Size bir anımızı anlatalım. Karavanımızın önünde keyifle oturuyorduk ve karşımızdaki harika ormanı seyrediyorduk. Mafya kılıklı bir adam geldi ve dedi ki; '' Oh, hayat sizin, keyif sizin, ben de sizin gibi yaşamaya karar verdim ''. Biz de sevindik tabii :smiley: '' Nasıl yani, karavan mı alacaksınız?'' dedik. '' Bu bana uymaz, şu karşıdaki ormana süper bir ev yapacağım ve orada yaşayacağım '' dedi. Biz içimizden '' eyvah '' dedik ve yeniden sorduk. '' Tek başınıza orada canınız sıkılmaz mı?'' Hemen yanıt geldi mafya kılıklı adamdan ve silahını çıkarıp masamıza koydu. '' Tabii ki arkadaşlarımın da evi olacak ormanda '' Biz cevabını bildiğimiz soruyu sorduk. '' Herhalde çok arkadaşınız vardır, değil mi? '' Adam sırıtarak '' Çok arkadaşım var'' dedi. Biz '' anlaşıldı, şimdi bakın ormana. Orada siz ve arkadaşlarınız var ama orada orman kalmadı '' deyince adam birden şaşırdı ve dedi ki; '' Memlekette orman mı yok, biz de başka bir ormana gideriz kardeşim '' dedi. Hemen atağa geçtik. '' Bakın, biz ve orman birbirimizden çok memnunuz. Siz ve arkadaşlarınız geldiğinde seyredeceğimiz orman kalmayacak. O yüzden size önerimiz ormanı lütfen çok sevmeyin '' dedik. Adam garip garip bize baktı, birşeyler söylemek istedi, sonra vazgeçti ve silahını beline sokup '' eyvallah '' dedi ve gitti. Sanırız adamın kafasını biraz karıştırmıştık ;D ;D ;D

O muhatap olduğunuz "ayı"(temsilde hata olmaz,maksat ayı lara hakaret değildir),ancak o ormana in'ini yapar.
Ayı olmasa zaten,size silah şovu yapmazdı.
Silah çıkarılırsa(çekilirse)patlar.
Ayrıca silah mahremiyeti olan bir olgudur,asla şov için taşınmaz.
Ancak böyle ayı oğlu ayılar,kendilerindeki eksiklikleri bu gibi şeylerle doldurmaya çalışırlar.
Maalesef bu ayılardan ülkemizde çokca bulunmakta.

Doğanın en akıllı hayvanlarından olan Ayıları, bu sıkça rastladığımız türlere benzetmek bir yana, Ayıları tenzih etmeliyiz dediğiniz gibi Ertan bey. O yüzden onlara hep isim bulmakta zorluk çekeriz. İsterseniz onlara bundan sonra SAYI diyelim. Böylece hem insana hem hayvana benzetmekten kurtuluruz. SAYI'lar sadece SAYI olarak varolup sayıldıklarında toplumda yalnızlaşabilecekler ve yanlışlıklarından dönebilecektir. Biz de AYI'ları töhmet altında bırakmamış olacağız, ne dersiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR