Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 205
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,205
Ynt: Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

Gezenbilir'de olduğum süre içersinde en severek ve en hissederek takip ettiğim gezi serisi budur !!!!

Çok doğal... Çok benden veya annemden.... Yalın....

Paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyorum...

Etiketler

nuribilgetekin' Alıntı:
Gezenbilir'de olduğum süre içersinde en severek ve en hissederek takip ettiğim gezi serisi budur !!!!

Çok doğal... Çok benden veya annemden.... Yalın....

Paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyorum...
Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.
İzmir den çok selamlar

Annemi ilk defa motora bindiriyorum.Cenevredeki campingden şehire gidiyoruz.İlk okuldan beri motor kullanırım annemi daha önce bir veya iki kez motora bindirmiştim.Korkuyor.İstersen annecim sen campingde kal hem burası göl kıyısı güzel sıkılmazsın diyorum gözlerindeki ürkekliği sezince ama hemen gözleri değişiyor;"Yok yok binerim hem belki şehirde bir iki dükkan görürüm" diyor.Belli ki azimli.O zaman asfaltı ağlatalım mı diyorum cevap sessizlik aman evladım hıs yapma oluyor.İşte robocop annem ;D

IMG 3219

Cenevre Leman gölünün kıyısında nüfusunun %60 ı yabancı olan bir şehir.Bu nedenle İsviçreli nezaket asaleti çok yok.Cenevreliler burada azınlıkta kaldıklarından biraz yabancılara uymuşlar.Yabancının çok olmasının nedeni de dünya ticaret merkezi,kızılhaç merkezi ve birleşmiş milletler gibi kurumların burada konuşlanması.İlk olarak su jetine gidiyoruz.Cenevre de her yerden gözüken suyun 40 metre yüksekliğe kadar çıktığı bir anıt.

IMG 3117

IMG 3130

IMG 3131

Cenevre yi akşamüstüne kadar dolaşıyoruz.

IMG 3118

IMG 3120

IMG 3121

IMG 3123

IMG 3126

Hava serin sokaklar cıvıl cıvıl sevdik Cenevreyi

IMG 3128

IMG 3135

IMG 3129

IMG 3133

IMG 3132

Bir anda resimdeki kız cağızları görünce yorulduğumuz hissedip campinge dönüp Cenevre den aldığımız kek ile çay içmeye karar veriyoruz.Annem motoru sevdi akşam yine ineriz diyor şehire ;)

IMG 3119

Çok güzel bir gezi yazısı oluyor, teşekkürler.

Goldwingerr' Alıntı:
Bu arada İsviçre de elektrik almak için üç uçlu değişik bir fiş sistemi var.Bana campingden adaptör ödünç verdiler çok güvendikleri için de 50 euro depozito aldılar adaptör için.İki gecelik camping ücreti de 86 isviçre frangı.

Kullanılan fiş sistemi CEE tip olması lazım. Bu adaptörden yapmak içingereken fişi "CEE fiş" yazıp internetten aratırsanız 5-10TL'ye bulabilirsiniz. Elektrik malzemesi satan yerlerden de aynı isimle sorup tedarik edebilirsiniz. Elektrikçi sorarsa, kullanılan tek fazlıdır (monofaze). Hatta aldığınız elektrikçiye hemen yaptırabilirsiniz.

Burak Bey güzel anlatıyorsunuz, devamını merakla bekliyorum. Annenizin ellerinden öpüyorum.

Şu kampinglerin adını vede koordinatlarını bir yazsanız..

Bilgisayarım otel odasından çalındığından ve birazda tatili uzatınca yenisini ayarlamaya zaman ayıramadığımdan siteye yeni yeni birkaç gündür girmeye başladım. İlk gezini önceki gün, bugünde bu gezini okudum. Her ikisi de ayrı güzel olmuş ama sanırım bir ilk olmalı, gezi anne ile yapılınca daha enteresan ülmuş gibi geldi bana.
Keyifli anlatımının da hakkını teslim edelim. Kalemine sağlık...

Yeni yakaladım son zamanda internete çok giremiyorum süper olmuş. Dibimize kadar gelmişsiniz bir haber vermemişsizniz. Bir daha ki sefere...

Burak bey, annenle çıktığınız bu Avrupa gezisi çok keyifli olmuş. Bunu her ikinizin gözlerinden anlamak çok kolay, keşke benim annemde yaşasaydı da ben de onu her yere götürseydim :(
Neyse sizin güzelliklerinize dönelim, anneyle kardeş gibi olmak özellikle annelerin çok hoşuna gider. (eşimle oğlum benzer tavırlar sergilemekten çok hoşnut oluyorlar)
Camping on board uygulamasını kötü ıskalamışsın, hem çok para vermiş, hem de keyifli bir seyahatten mahrum kalmışsın. Ben senin yerinde olsam uygulamayı öğrenince verdiğim paraya rağmen gider karavanımda yatardım ;)
Alplerde tour de France'ı izleyebilmek benim de büyük hayallerimden birisi, bir gün yaparız umarım ::smiley:
Gezinin devamını merakla bekliyor olacağım :smiley:

Burak Bey Merhaba, gezi notlarınızı bir çırpıda okudum.Çok beğendim.Ayrıca Anneyle olması çok daha güzel olmuş, ne mutlu size.Görseller de çok güzel.Bizlere böyle güzel duygular yaşattığınız için teşekkürler.Anneye ve size saygılar ve sevgiler.Daha nice mutlu, sağlıklı geziler olması dileğiyle. Yeni Foça'dan selamlar.Ergun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR