Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 205
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,211
Ynt: Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

Alp dağlarına doğru gidiyoruz.Açıkçası ben denizden çok dağları seviyorum.O insanın içini ürperten serinliğinde sıcak kahveyi yudumlamak yeşillikleri seyretmek çok hoşuma gidiyor.Sıcakta deniz kıyısında terlemek karavanın içinde oturmanın azap olması terlemek hiç bana göre değil.Biraz da Alp dağlarına giriş resimleri.İşlerin başladığı bu zamanda iyi gelecektir.

IMG 3062

IMG 3064

IMG 3065

IMG 3066

IMG 3069

Etiketler

Yukarıya Cenevreye çıkmak için Mont Blanc tünelini aşmamız lazım.Motorla bu Alp dağlarını yine çok güzel doğal görüntüleri olan ama inanılmaz virajlı ve dar San Bernardino veya Stelvio Pass veya Grosglockner den aşmıştım.Ama ilk defa karavanla bu tüneli kullanıyorum.

IMG 3071

IMG 3072

IMG 3073

IMG 3074

IMG 3076

Tünel kuyruğunda beklerken kredi kartı geçer levhaları beni huzursuzlandırdı.Bazen beklemediğiniz fiyatlar çıkabiliyor.Yaklaştıkça yandaki dijital levhayı okumaya çalıştım neeee :-\ 358 euro yazıyor.Amaninnnnnn feribotlardan sonra ben bu parayı da ödersem iflas ederim dedim.Geriye de dönemem ayvayı yediğimi düşünürken bir baktım o tır ve otobüs bedeli imiz.Bizim gariban Efsanemis 58 euro cuk.Ne az değim mi.Önceki rakamı görünce bu bana bedava gibi geldi ta ki harcamaları yaptığım Finansbank ekstresi gelene kadar ;D
Ama gerçekten ücret fazla sonradan aynı uzunluktaki tünellerden Avusturya ve Slovenya da geçtik 6 şar euro verdik.

IMG 3077

IMG 3078

IMG 3079

IMG 3081

Tünelden çıktık bu sefer annem arızada.Resimden anlarsınız.
- Mont Blanc a geldik anne diyorum
-bana ne diyor burası çok soğuk akşam üşüyeceğiz diyor.
-Vebasto diyorum
-o ısıtmaz oğlum bu soğukta diyor
-otel tutarım sana diyorum
-peki yunanistandan koparıp bardağa diktiğim çiçeklere toprak bulabilcek misin diyor
-tabi diyip mont blanc toprağı buluyorum
-......
Bişey diyemiyor başka ;D
uzun zamandır alışveriş yapamadık ya ondan bu durum.Çözmem lazım hemen ;)

IMG 3082

IMG 3083

ben de bir iki resim çektiriyorum anneme tünel çıkışında :'( 58 euro verdik ne de olsa anı kalsın bari
Resimlerden sonra Cenevre ye doğru devam ediyoruz.

IMG 3085

IMG 3091

IMG 3092

:smiley: koşa koşa alışverişe gitmek gerekiyor bencede.

Bülent Abi,bittim ben bittim bu gezide :'(

İtalya ve Fransa bisiklet turlarını izlerken hayal ettiğim karavanımla bu etapları özellikle Alp dağları etaplarının izleyicisi olabilme
hayalimi hatırlatan manzaralar.

Alpleri gezebilen ve paylaşanlara herzaman ayrı bir teşekkür borcum vardır. Listeye sizide ekledim.

Selamlar

güngör' Alıntı:
İtalya ve Fransa bisiklet turlarını izlerken hayal ettiğim karavanımla bu etapları özellikle Alp dağları etaplarının izleyicisi olabilme
hayalimi hatırlatan manzaralar.

Alpleri gezebilen ve paylaşanlara herzaman ayrı bir teşekkür borcum vardır. Listeye sizide ekledim.

Selamlar
Merhaba Levent Bey beyenmenize çok sevindim.Benim için de bunları paylaşmak mutluluk verici.Benim de özendiğim karavanların üstüne masa sandalye koyup seyretmeleri yarışı.Ama bizim tavanda gram yer yok nasıl olacak bilemedim :smiley:
İzmir den selamlar.

Büyük bir zevkle gezinizi takip ediyorum. Anneniz de ne şanslıymış ki kendisiniyle tatil yapan bir evladı var.Benim kızlarım da beni yaşlandığımda böyle gezilere götürse keşke. Yoksa sen çok gezdin artık biraz da evde otur mu derler bilemem. Şimdiden benim gezmemden bıkmış durumdalar. :smiley:

edebiyatçı' Alıntı:
Büyük bir zevkle gezinizi takip ediyorum. Anneniz de ne şanslıymış ki kendisiniyle tatil yapan bir evladı var.Benim kızlarım da beni yaşlandığımda böyle gezilere götürse keşke. Yoksa sen çok gezdin artık biraz da evde otur mu derler bilemem. Şimdiden benim gezmemden bıkmış durumdalar. :smiley:
Bence kızlarınız kendilerine gezme kültürünü aşılayan babalarını bırakmazlar ilerde beraber gezmek isterler diye düşünüyorum.Anneme yılda 25 gün ayırıp onlarla 24 saat birlikte olmak bana çok mutluluk verdi bu gezide.

Akşam Cenevre ye varıp iki tur attıktan sonra şehirin 4 km kadar uzağında Leman gölü kıyısındaki bir campinge geliyorum.Ben gezilerde önceden hiç rezervasyon yapmıyorum campinglerde.On küsür yıldır sadece iki kere yer olmadığından giremedim.Biri Garda Gölü kıyısında idi diğeri de bu gezide Zürich de.
Sabah dinlenmiş olarak uyanıp güzel bir kahvaltı ediyoruz.Bir gece daha burada kalmaya karar veriyoruz.Gündüz şehri gezeceğiz.Annemde başladı bir heyecan motorsiklete binecek.Hem motor da cross ve yüksek bir motor.

IMG 3099

IMG 3100

IMG 3101

IMG 3102

Sabah keyif çayını campingin Leman gölü kıyısındaki banklarda içelim diyoruz.Sabah karavancı komşular denize giriyor,çocuklar çimlerde yalınayak oynuyor. Ama beni her gezide vazgeçemediğim 6 TL ye migrostan aldığım Gezer terliğime rağmen ;D ayak başparmağımdan arı sokuyor.Napalım yapıcak birşey yok manzaranın keyfini çıkartmaya çalışacağım :eek:

IMG 3103

IMG 3109

Ama göl manzarası da ve campingin konumu da mükemmel.Şehre 4 km de böyle bir cennet olması ne kadar güzel tabi kışlarını düşünemiyorum buranın Mont Blanc dağının eteğinde ne de olsa.Bu arada İsviçre de elektrik almak için üç uçlu değişik bir fiş sistemi var.Bana campingden adaptör ödünç verdiler çok güvendikleri için de 50 euro depozito aldılar adaptör için.İki gecelik camping ücreti de 86 isviçre frangı.

IMG 3110

IMG 3112

IMG 3113

Sabah biz çayımızı içerken bir aile yüzdü botlarıyla gölde dolaştı.Bende bot olayını ve elektrikli veya benzinli motoru çok araştırmıştım.O nedenle ilgimi çekti sizlerin de çekeceğini umuyorum.

IMG 3104

IMG 3106

IMG 3114

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR