Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 205
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,203
Ynt: Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

Burası katedrale çıkan merdivenler.Bunları tırmanınca bir ana cadde kesiyor yolumuzu.Ondan sonra da bir merdiven grubu var.Annem ilkini tırmandı ama ikinci grupta hararet yaptı onu aşağıda bırakıp ben çıktım.

IMG 5911

IMG 5912

IMG 5913

IMG 5914

IMG 5918

Etiketler

Geniş açı 10-22 objektifin faydalarını gördüm.Katedralin tamamını kadraja sığdırabildim

IMG 5922

IMG 5924

IMG 5925

IMG 5927

IMG 5929

merhabalar . geziniz ,anlatımınız ve fotoğraflar çok güzel.emeğinize sağlık.

hasandivriği' Alıntı:
merhabalar . geziniz ,anlatımınız ve fotoğraflar çok güzel.emeğinize sağlık.
Çok teşekkürler elimden geldiğince esprili anlatmaya çalışıyorum.
İzmir den selamlar.

Lozan'daki gezimiz hiç motoru ve karavanı kullanmadan toplu taşım araçları ile bittikten sonra Vevey üzeri Montrö ya doğru yol alıyoruz.Burada korunmuş bir şatoyu da geziyoruz ama Montrö de kalmayıp otobana girmeden dağlara gece vakti kendimizi vuruyoruz geci bir sağnağa yakalanıyoruz.Göz gözü görmüyor.Annem evladım burada bize birşey olsa kimse bulamaz diyor.İn yok cin yok yolda etraf tarla.Anne diyorum burasi İsviçre ne olabilir ki.Aklıma üç ay önce yaptığım Balkan turundaki Kosova yı gece geçişim aklıma geliyor.Aslında saat akşamüstü hava kararmaya bir saat kala en geç kontağı kapamak gerek.Riske girmemek için.Genelde motor gezilerinde de bunu uygularım ama bu gün olmadı.Neyse ayrıntıları paylaşmaya başlayayım

LOZAN   VEVEY MONTR

Lozan bizi yağmurla uğurluyor.Gece karavanda yağmur sesini duyarak uyumak tavan penceresinden yıldızları ve yağmuru seyretmenin hazzını hiçbirşeye değişmem.Vevey e kadar olab yolda sağ tarafta Mac Leman gölü solda ise üzüm bağları vardı.Her bina bakımlı her bina bir sanat eseri.Arada karavancı kardeşlerle de rastlaştık.Yabancı bir ülkedesin ama evin sırtında bir yandan ürkeklik ve stres var diğer yandan da başımı sokacak yerim zaten yanımda deyip güven.Yoldan resimler.Yağmur yağmasına rağmen hiç sıkıntı yok.

IMG 3179

IMG 3180

IMG 3181

IMG 3182

IMG 3184

Burak bey çok güzel anlatıyorsun, seninle birlikte oraları ben de geziyorum.
Teşekkürler :smiley:

Mehaba Burak Bey, cok güzel yerleri gezmissiniz,keske Zamaniniz biraz daha uzun olsaymis.Paylasim icin tesekkürler.

Saglikli ve güzel geziler dilegiyle.

drares' Alıntı:
Burak bey çok güzel anlatıyorsun, seninle birlikte oraları ben de geziyorum.
Teşekkürler :smiley:
Haşmet Bey teşekkürler.Keşke bir kaç karavanla kalabalık olarak böyle bir gezi yapabilsek daha da keyifli olurdu

gezgör' Alıntı:
Mehaba Burak Bey, cok güzel yerleri gezmissiniz,keske Zamaniniz biraz daha uzun olsaymis.Paylasim icin tesekkürler.

Saglikli ve güzel geziler dilegiyle.
Merhaba gerçekten İsviçre çok güzel.Zaman daha fazla olmasını ben de isterdim ama yurt dışına çıkınca fazla yer görme kaygısı ile şehirleri yüzeysel gezebiliyoruz.Fakat İsviçre karavan veya çadırsız gezebilinecek biryer değil herşey çok pahalı.Campingler bile avrupadaki orta halli oteller gibi:smiley: Bu sene de kısmet olursa geleceğim.Efsane uzun yol yapmadığından huysuzlanmaya başladı :smiley: Uzun yol istiyor.İsviçre ye çok selam

Abi gerçekten harika bir gezi olmuş tebrik ediyorum..
Ankara'ya gelirseniz sizinle mutlaka tanışmak isterim..
Teyzemin de ellerinden öperim.. sağlıklı ve mutlu günler dilerim. :smiley:

UGY' Alıntı:
UGY' Alıntı:
UGY' Alıntı:
Ankara'ya gelirseniz sizinle mutlaka tanışmak isterim.
Umut çok teşekkür ederim.Ankara ya sık sık duruşmaya Yargıtay a geliyorum.tanısırız inşallah.Senin de yolun İzmir e düşerse kordonda otururuz.Çok selamlar.

Goldwingerr' Alıntı:
Umut çok teşekkür ederim.Ankara ya sık sık duruşmaya Yargıtay a geliyorum.tanısırız inşallah.Senin de yolun İzmir e düşerse kordonda otururuz.Çok selamlar.
Hep istemişimdir izmir e gelip gezmeyi ama bu zamana kadar bir türlü fırsat olmadı. İnşallah gelebilirsem oturur sohbet ederiz abi. Ama ankara ya geldiğinizde kesinlikle sizden haber bekliyorum abi kendinize iyi bakın. görüşmek dileğiyle..

Burak bey:sevgili meslektaşım anneniz ile gerçekleştirdiğiniz bu gezinizi takip ederken eski anılarım canlandı.Üç diş hekimi arkadaşım ve kayınpederim(kendisi de diş hekimi)beraber 2008 Avrupa futbol şampiyonasında Türkiye Portekiz,Türkiye İsviçre ve Türkiye Çek maçlarını izlemek için on günlüğüne Cenevre'ye gitmiş idik.Maçlar üç günde bir idi.Bizde araba kiralayıp Lozan,Montrö,Vevey yine Leman gölünün Fransa tarafındaki Evien'i ve hala unutamadığın Annecy'i gezmiştik.Hele hele 2-0 dan 2-2 ye getirip son dakikalarda Nihat'ın gölü ile 3-2 yendiğimiz Çek maçı canlı seyretmenin zevkini tatmış idik.Bu güzel hatıraları tekrar yaşattığınız için çok çok teşekkürler.O günlerden bir kaç resimde benden...
Bu unutulmaz maçtanda kısa bir video durumu 2-2 ye getirdiğimiz an.
https://www.youtube.com/watch?v=31DpxoLFFiw&feature=youtu.be

Bu kısa videoda turnuvanın ikinci günü ev sahibi İsviçre'yi Basrel'de 2-1 yenip turnuva dışına ittiğimiz maç gecesi İsviçre'li taraftarlar ile geriye Basel tren istasyonundan geri Cenevre'ye dönerken çekildi.İsviçre'lilerin yüzünden düşen bin parça.Büyük keyifti,tekrar bu günleri hatırlattığın için teşekkürler Burak bey.

https://www.youtube.com/watch?v=29KvLOMN_SA&feature=youtu.be

SVRE 088

SVRE 063

SVRE 136

SVRE 242

SVRE 205

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri