Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,351
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

Kısa bir bosna hersek de gittikten sonra Montenegro ya yani Karadağ a giriyoruz.Burada herkes çok yavaş gidiyor.Montenegro da çok zaman kaybedip Arnavutluk a giriyoruz.Arnavutluk ta pılisler iki üç kere durduruyor bizi rüşvet istiyorlar kenara koyduğum 5 euro yu çıkarınca kötü kötü bakıyor polis bana ve yolluyor ;D
Arnavutluk da Kosova ya giden yol otoban ve süper bir yol.Fakat tabi dağlık arazi ve yolları ayrıca ekstra sigorta parası yüzünden Kosova dan rotayı geçirdiğim için pişman oluyorum.Gece yarısı Kosova dan çıkıp Üsküp de konaklıyoruz.Sabah da erkenden çıkıp Makedon ya ya girip vardar nehri kıyısından Gevgeli kıyısından Yunanistana giriyoruz.Hiç durmadanTürkiye ye girip Küçükkuyu tarafında yol kenarında yatıyoruz.Bir sonraki gün de İzmir e varıyoruz.Tempolu dönüş yolunda fotoğraf çekmemişiz.

DSC05219

DSC05220

DSC05222

DSC05223

DSC05224

Etiketler
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

Ertesi gün de 10. gün güzel bir kahvaltı ardından İzmir e dönüyoruz.
Bu şekilde 10 günde yaptığımız gezide karavanla seyahat hakkında bir demo sürüşü yapmış oldum.
Araç ile günde durmadan bazen 15 saat yol yaptık.Fakat bence gezide yapılacak yol günde en fazla
300 km olmalı.bu şekilde hem gezip hem de yol yapılabilir.Karavanın eksiklerini sayarsam:
1. tek bisiklet olması çünkü iki kişiydik ve Hırvatistan Osijek ve Belgrad da nehir kenarında aracı park ettiğimiz yerde çok güzel bisiklet yolları vardı.Efsaneye Decatlon mağazasından tilt 7 model ikinci katlanır bisikleti dönünce aldım.Bu eksiği giderdim.
2. Campingde bir gece konakladığımızdan karavana su ikmali sorun oldu iki büyük plastik bidonla 10 ar litrelik su doldurup ikmal yaptım.Bu zahmetli işi de katlanır büyük 30 litrelik bidon alıp iki tekerlekli pazar arabası çekçeği gibi bir taşıma aracı alıp bir de 12 V ile çalışan güçlü bir dalgıç pompa alıp çözdüm.Bir de 30 mt hortum aldım efsaneye ucuna da her çeşmeye uyumlu adaptör aldım.
3.Buzdolabı küçük geldi ve giderken soğuk içecek almak zor olduğundan iki koltuk arasına derin donduruculu waeco deepfriz aldım.Çok rahat ettim 12 v ile çalışan.
4.Araç kamp dışı konaklamada sıcak olduğundan iki adet küçük 5 watt lık vantiretör aldım.Çok işe yarıyorlar.
5.Arkada motor olduğunda arka yatak altına ulaşmak çok zor oluyordu çünkü yatağı bozmak istemiyorsunuz tekrar yapması zahmetli onun yerine koridota bakan kapaktan eşyaları almaya çalışıyordum ve terliyordum.Ben de üç parça olan yatağı gezi dönüşü alıp yorgancıya götürdüm.Üç takım komple üç parçalı yatağın her parçasını kılıf gibi saran nevresim diktirdim.Böylece artık çarşaf ve yatak bozulma derdi olmadan arka yatağın ortasındaki yatak parçasını alıp arka dolaba çok rahat erişiyorum.

Ve bu karavancılıkta yapılacak devamlı birşeyler olması çok güzel devamlı insan uğraşıyor.

yakıt dersek ortalama 10 Lt civarı yaktı araç.Ama her daim depolar doluydu.

Bu gezi ile paylaşımlarıma burada son veriyorum.Umarım buralara gideceklere az da olsa yardımcı olur.

9gn

Burak bey,yaklaşık aynı dönemlerde aynı rotayı izleyip Kosova'ya girerken beni kızdıran ekstra sigorta ücreti sizin ödediğiniz rakkamı okuyunca ben olsam girmez aynı yolu dönüp,Tiran -makedonya yapardım dedirtti,zira ben aynı kapıda 15 günlük ekstra sigorta için sadece 30 euro ödedim.sizden alınan toplam 173 euro beni bir hayli şaşırttı :eek:.Dubrovnikten ,Karadağa girdiğinizde Podgorica yolu yerine sahilden Herceg novi-kotor-budva-Ulcinj rotası yapsaydınız hiç polise raslamazdınız bizim gibi :D

003

Değerli arkadaşlar,bu güzergahta görülmeye değer sadece Kotor ve Dubrovnik var...Gerisi boş.Turla gidin maliyeti çok daha aşağılara çekersiniz vede yorulmazsınız...İllada göreceğim derseniz o sizin takdiriniz.

enverdede' Alıntı:
Burak bey,yaklaşık aynı dönemlerde aynı rotayı izleyip Kosova'ya girerken beni kızdıran ekstra sigorta ücreti sizin ödediğiniz rakkamı okuyunca ben olsam girmez aynı yolu dönüp,Tiran -makedonya yapardım dedirtti,zira ben aynı kapıda 15 günlük ekstra sigorta için sadece 30 euro ödedim.sizden alınan toplam 173 euro beni bir hayli şaşırttı :eek:.Dubrovnikten ,Karadağa girdiğinizde Podgorica yolu yerine sahilden Herceg novi-kotor-budva-Ulcinj rotası yapsaydınız hiç polise raslamazdınız bizim gibi :D
Ne değişik uygulama değil mi,adamlar bende sizin araç 3.5 ton istap haddi olduğu için sigortası pahalı dediler motor için sadece 20 euro civarı verdim araca 150 küsür para aldılar.Normal araç parası kes dedim yakalanırsan cezası var dedi.Mecbur verdim.İşe yetişme ve günümüzün sınırlı olması sebebiyle dönemedim de.Ne yapalım her işte bir hayır var demek lazım.Gezmek yine de güzel.

Bende Haziranda motorla yaptığım gezide Herceg novi-kotor-budva-Ulcinj rotası bu güzergahı kullandım hatta bazı yerlerde budava-Ulcinj rotasında hava kararıyor diye hızlı gittim. karadağ da polise bir tek sınırlarda rastladım,demekki bir daha dağ yolunu düşünmeyeyim.

Rapor için teşekkürler hızlandırılmışda olsa keyifliydi.Zagrep-Senj arasındaki Plitviçke milli parkını es geçmenize üzüldüm.

cantunc' Alıntı:
Değerli arkadaşlar,bu güzergahta görülmeye değer sadece Kotor ve Dubrovnik var...Gerisi boş.Turla gidin maliyeti çok daha aşağılara çekersiniz vede yorulmazsınız...İllada göreceğim derseniz o sizin takdiriniz.
Tabi Avrupa gibi değil.Ama Belgrad,Osijek,Split,Üsküp de güzel şehirler.Ama Ülkemizin konumu dolayısı ile bazen araç ile seyahat edince istemesek de feribotların dolu olması,dönüş gününün yaklaşması vs sebeplerle buralarda geçiliyor.Ben ilk Arnavutluk a motorla gittiğimde bir daha buraya hayatta gelmem demiştim yolların bozukluğundan.Ama o gezinin dönüşünde Bulgaristan vize dolayısıyla bizi almayınca aynı gezide yine Arnavutluk a girip hatta bi gece de konaklamıştım.
İzmir selamlar.

ozsen' Alıntı:
Bende Haziranda motorla yaptığım gezide Herceg novi-kotor-budva-Ulcinj rotası bu güzergahı kullandım hatta bazı yerlerde budava-Ulcinj rotasında hava kararıyor diye hızlı gittim. karadağ da polise bir tek sınırlarda rastladım,demekki bir daha dağ yolunu düşünmeyeyim.

Rapor için teşekkürler hızlandırılmışda olsa keyifliydi.Zagrep-Senj arasındaki Plitviçke milli parkını es geçmenize üzüldüm.
Evet o milli parka girecek zaman yoktu.Daha önce orada kalan karavancı ve motorcu arkadaşlarımdan da çok duydum.Çok istedim iki üç gün rahat rahat orada kalmayı ama işte zamansızlık.Umarım sizin geziniz de iyi geçmiştir.
İzmirden selamlar.

Sevgili Burak,
Epeydir siteye girmiyor, giremiyordum. Benim PC çalınmıştı. Sonrasında tatil vb derken yenisini yerine koymak fazla ihtiyaç olmayınca zaman aldı.
Gezini senden öğrenmiş olmama rağmen resimleriyle, yorumlarınla bir solukta okudum. Güzel olmuş, hayli yol yapmışsın.
Söyledinmi hatırlayamadım, yolda yanan arıza lambasının akıbeti ne oldu?
Selamlar...

ohridte SEIT &SUAT PANSIYONLARI artik BOOKING COM sitesinde http://www.booking.com/hotel/mk/seit-suat-apartment.html rezerasyonlari burdan da yapabilirsiniz herkezi bekliyorus

Fotografları ilk yüklediğimde görüyordum şimdi göremiyorum ve yükleyemiyorum anlayamadım neden.resimleri hepsini hazırladım ama iki gündür
yüklemeye beceremedim.Fotoğrafların linki bulunamadı diyor diğer harita fotoğrafları da görünmüyor.

Yemek yaptım vallaha süper oldu motorcu ruhlu karavancı oldum :smiley:

"motorcu ruhlu karavancı" Burak bu yazıyı kamyon arkası yazısı olarak yazdır bence. Sana tam uygun. :smiley:

Yeni tur yazısını beklemektense eski yazını okuyayım dedim. Hem roman gibi okunuyor, hem de gezi yazısı gibi. Tek kötü yanı eski fotoğrafların görünmemesi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.