Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,216
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

Dubrovnik de eski şehri geziyoruz.Ama daha tam sezon açılmamış ve etraf sakin.Daha önce buraya Ağustos ayında motor ile geldiğimde adım atacak yer bulunmuyordu kalabalıktan.

IMG 5572

IMG 5576

IMG 5578

IMG 5581

IMG 5586

Etiketler
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

Eski şehrin içindeki restoranlar ve dükkanlar çok şık ve göz alıcı.İnsan kendini tarihin içinde hissediyor.

IMG 5587

IMG 5588

IMG 5589

IMG 5592

IMG 5594

Dükkanların camekanlarındaki aksesuarlar al beni diyor

IMG 5617

IMG 5622

IMG 5631

IMG 5632

IMG 5633

Dubrovnik gezimiz de böylece bitiyor.Artık dönüş zamanı geldi.

IMG 5634

IMG 5635

IMG 5636

IMG 5637

IMG 5638

Dubrovnik ten ve Salitodo Camping den ayrılırken bir iki resim daha yüklemek istedim.Bu Arada camping den "Bu camping yüksek sezon için uygun değildir." yazısı vardı.İki gün için 80 euro ya yakın bir para aldılar.

DSC05140

DSC05143

DSC05148

DSC05149

DSC05163

Ya bir karavancının en önemli aksesuarı terliktir.Ama kız arkadaşım gezi boyunca kızdı bana.Neden şık parmak arası terlik almış da onu giymemişim de.Ya anlatamadım ben migros dan 4 TL ye aldığım gezer marka terliklerimle çok mutluyum diye.Bayanlar bazen çok ısrarcı olabiliyorlar giyim kuşam konusunda.Ama direndim :smiley:)

DSC05138

Teşekkürler payaşımlarınız için,Dubrovnik i artık hiç gitmeden öğrendik giden arkadaşlar sayesinde umarım bir gün bizimde rotamız o taraflara döner.
Kahrolsun Parmak arası terlikler :smiley: ,bizim şipidak terliklerimiz var ,tebrikler ,bazı haklarımızı kaybetmeyelim diren şipidak terlik.

mayıstosböce' Alıntı:
Teşekkürler payaşımlarınız için,Dubrovnik i artık hiç gitmeden öğrendik giden arkadaşlar sayesinde umarım bir gün bizimde rotamız o taraflara döner.
Kahrolsun Parmak arası terlikler :smiley: ,bizim şipidak terliklerimiz var ,tebrikler ,bazı haklarımızı kaybetmeyelim diren şipidak terlik.
Dubrovnik güzel bir şehir ama konum itibariyle gitmesi zahmetli.En güzeli Ancona dan feribotla geçip oraları gezip Ancona ya geri dönmek bence.
Çok selamlar.

Dubrovnik den ayrılıp önce Montenegro (Karadağ) a girdik.Karadağ da yollar güzel ancak araçlar 60 la gidiyorlar.Hız kaidelerine inanılmaz riayet ediyorlar sanırım cezalar çok yüksek ve heryerde polis var ceza kesmek için elinde kamera gibi radar cihazları olan.Küçücük Montenegro yu geçmek hız sınırlamaları yüzünden uzun zamanımızı aldı.

8gn

Montenegro dan Arnavutluk a girdik.İki sefer bu yolu motorla yapmıştım.Arnavutluk Tiran yolu dağların zirvesinden giden dar virajlı bir yol olduğundan bu sefer Kosova ya geçmeyi düşündüm.Kosovaya kadar olan Arnavutluk yolu süper bir otoban.Çok gelişmiş Arnavutluk.Ve bir sürü göl ve dinlenme tesisleri var ama Kosova ya geçtiğimizde hem geçerken 153 euro araç 20 euro motorsiklet için sigorta parası aldılar.Bu işlem moralimizi bozdu.Kosova yolu ise çok dağlık yolun sağında dağ sanki üzerimize geliyor gibi.Aracın üztünü sürtecekmişim gibi geliyor.Sağa yanaşınca da karşıdan gelenlerle sıkıntı yaşıyoruz.gece yol çok tenha dağlara tırmanıyoruz bizi kesseler burada kimse bulamaz.150 km ye yakın bir dağ yolunu gece yarısı geçiyoruz.Kız arkadaşıma hissettirmedim ama ben de yolda korktum tedirgin oldum açıkçası.Kosova dan çıkıp Üsküp de bu sefer otopark da değil yol kenarında biryerde konaklıyoruz.zaten stres ve yorgunluktan resmen bayılıyoruz.

Dubrovnik den çıkınca kısa bir süre sonra Bosna Hersek e giriyoruz 50 km burada yol yapıp sonra Karadağ a yani Montenegroya giriyoruz.Yoldan fikir vermesi açısından resimler:
Bu arada kaptan şöförün sütlü nescafesini,efsanenin mazotunu eksik etmezseniz kilometreleri yutarlar.Sağ olsun kız arkadaşım sütlü nescafeyi ben de efsanenin mazotunu eksik etmedik :D

DSC05164

DSC05165

DSC05166

DSC05167

DSC05170

Çeşitli kasaba ve köylerden geçtik.Bizim kasaba köylere benziyordu.

DSC05171

DSC05173

DSC05177

DSC05178

DSC05180

50 km yol uzadı da uzadı dar ve bozuk oluşundan.Altımda motorsiklet olsaydı diyorum şimdi kendi kendime

DSC05198

DSC05201

DSC05202

DSC05206

DSC05207

Ve Bosna Hersek in sonuna geldik.Önümüzde turun en zor yolları var.

DSC05210

DSC05215

DSC05217

DSC05218

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.