Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,347
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

Katedral devam

IMG 5523

IMG 5527

IMG 5528

Etiketler
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

Tam yorulduk Efsane ye dönelim dediğimiz anda ne görelim,İngiliz plakalı Harley ve Goldwing ciler meydana motorları park etmişler.İnsana ilginç geliyor.Karavanla da gezmesi çok güzel ama motorun tadı da farklı.campinglerde çadır kurma,kalabalık grup oldu mu masa başında uzun sohbetler,Yağan sağnak yağmur altında yol yapıp çadırı kurup içinde yağmurun sesiyle uyuma,motorun o gücünü hissetmek.

IMG 5545

IMG 5546

IMG 5547

IMG 5548

IMG 5549

Bu arada bir banka şubesi çok ilginçti içinde sütunlar yerleri eski taşlar ile modern ve eskinin birleşimi

IMG 5519

Süperr:smiley: Medeniyetler beşiği dedğimiz Anadolu 'da korunmuş eski meydan ve şehirlerin olmaması ne kadar acı:(
Kalın sağlıcakla

carpediem69' Alıntı:
Süperr:smiley: Medeniyetler beşiği dedğimiz Anadolu 'da korunmuş eski meydan ve şehirlerin olmaması ne kadar acı:(
Kalın sağlıcakla
Evet biz ne yazık ki bizde eskiyi yıkayım yerine apartman yapayım rant sağlayayım zihniyeti var.

Goldwingerr' Alıntı:
Tam yorulduk Efsane ye dönelim dediğimiz anda ne görelim,İngiliz plakalı Harley ve Goldwing ciler meydana motorları park etmişler.İnsana ilginç geliyor.Karavanla da gezmesi çok güzel ama motorun tadı da farklı.campinglerde çadır kurma,kalabalık grup oldu mu masa başında uzun sohbetler,Yağan sağnak yağmur altında yol yapıp çadırı kurup içinde yağmurun sesiyle uyuma,motorun o gücünü hissetmek.

O Goldwing leri görmez olaydım.Paylaşım için teşekkürler.

mayıstosböce' Alıntı:
O Goldwing leri görmez olaydım.Paylaşım için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim ilginiz için.Goldwing den başkası yalan :smiley:))

6.Gün sabah Split ten ve Carlos dan ayrıldık :smiley:

6gn

Split Dubrovnik arasında otoban tam bitmemiş ama gidiş geliş çok manzaralı bir yol var.Yolda güzel yerleri elimizden geldiğince co pilotum resimledi.

DSC05090

DSC05088

DSC05092

DSC05095

DSC05096

Yolda çok duygulandım.Daha önce motorla bu yolda yardırıp asfaltı ağlatırken şimdi herkese yol vermek gücüme gidiyor :eek:

DSC05103

DSC05099

DSC05100

DSC05105

DSC05106

Split Dubrovnik arasındaki bu yolda küçük küçük sahil köylerinde bir hafta bile geçirilebilir.Dubrovnik e hem çok yakınlar hem de oranın aksine çok sakinler

DSC05108

DSC05109

DSC05113

DSC05123

DSC05125

En nihayetinde Hollanda lı karavancı ile karşılaştık.Dubrovnik e yaklaştıkça komşuları görmeye başlıyoruz karavancı :smiley:

DSC05114

DSC05115

DSC05116

DSC05119

DSC05126

Oh o gemide ben de olsaydım,uzak denizlere yol alsaydım....

DSC05131

DSC05132

DSC05133

IMG 5558

IMG 5559

Şehre inmeden seyir tepesinde bi fotoğra çekiliyoruz facebook luk ;D

IMG 5561

Bu gezimizde allaha şükür ilk camping konaklamasını yapmayı başardık.Otopark otopark,carlos korkusu nedir bu yaw.Camping gibi huzurlu bir yer var mı hiç ;)
Dubrovnik deki bu Camping solitodo ya girişte "bu camping yüksek sezonda pahalıdır" yazıyor.Biz motorla iki üç sene önce kaldığımızda bir motor ve çadır için 35 euro vermiştik.Ama şimdi sanırım daha sezon uygun camping fazla dolu değil.Campingin yürüme mesafesinde plajı ve beach i var.Her milletten insan var.Yan komşu alman bir hayli sohbet ediyoruz.

IMG 5562

IMG 5563

IMG 5564

IMG 5565

IMG 5566

campingde her parselde su ve elektrik var

IMG 5569

IMG 5570

IMG 5567

IMG 5568

IMG 5571

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.