Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,370
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

devam

IMG 5432

DSC04888

DSC04889

DSC04900

DSC04901

Etiketler
Ynt: Efsane Balkan Tur Yunanistan Bosna Hersek Sırbistan Hırvatistan Kosova Makedonya

Guzel bir gezi olmus Burak ilgiyle takip ediyoruz.Motor ihtiyaclara cevap verdimi izlenimlerin benim icin cok onemli....

Uzun bir aradan sonra ki paylaşımlarınız aradaki boşluğu tekafi ediyor:smiley:
Paylaşım için teşekkürler....
Kalın sağlıcakla......

must' Alıntı:
Guzel bir gezi olmus Burak ilgiyle takip ediyoruz.Motor ihtiyaclara cevap verdimi izlenimlerin benim icin cok onemli....
Mustafa motor kısa mesafe için süper bir de ince ve sağlam olması avantaj.Ama sürücü için dez avantajı selenin rahatsız olması.Bir scooter rahatı yok benim için en fazla 40-50 km yapılıp durulması lazım yoksa alt tarfı uyuşmadan hissetmiyorsun :smiley:

carpediem69' Alıntı:
Uzun bir aradan sonra ki paylaşımlarınız aradaki boşluğu tekafi ediyor:smiley:
Paylaşım için teşekkürler....
Kalın sağlıcakla......
Aranın uzun olmasının sebebi önce resimleri yüklemekte boyut olarak sıkıntı çektim.Sonrada araya bir tur daha girdi.Ama şimdi döndüm ve resim yükleme problemini de çözdüm.Gecikme için kusura bakmayın.
Paylaşmaya devam selamlar.

Belgrad da çektiğimiz resimleri de paylaşmaya başlayayım.Hemen yukarıda Efsaneyi park ettiğimiz yerin üstündeki Kaleye candy (motorumun adı) ile çıktık:smiley: Kalenin manzarası süper deltaya bakıyor nehirlerin kesiştiği ve nehirlerde taşımacılık ve su sporları yapılıyor.

DSC04897

DSC04904

DSC04916

DSC04920

DSC04903

Kalenin içinde eski evler var bunlar hükümet ile ilgili bina olarak kullanılıyor

DSC04911

Kalenin içinde tank top ve eski askeri araçların sergilendiği bir açıkhava müzesi var.Kale ve müze bedava.

DSC04919

DSC04921

İnsanların birbirini öldürmek için neler yaptığı hep ilgimi çekmiştir.Barış içinde yaşamak varken ne gerek var bunlara.Bir de zaman ve mekan ikilisi ilginç.Ben bunların önünde resim çektiriyorum,40 yıl önce başka biri bunların önünde canını veriyordu.

DSC04922

DSC04923

DSC04925

DSC04924

DSC04926

Kalenin güzel manzaralı cafesinde Belgrad a özgü biralarımızı yudumlayıp motora atlayıp şehri gezelim diyoruz.Elimizde döküman olmadığı için tam da nereye gideceğimizi bilmiyoruz.

DSC04931

DSC04935

DSC04936

Belgrad da kaleden çıkıp kalenin paralelinden yokuş yukarı çıkarken kalabalık bir yaya yolu dikkatimi çekip duruyorum.Megerse burası en işlek ve ünlü alışveriş merkezlerinin olduğu turistik bölgesiymiş.Motoru bırakıp yayn dolaşıyoruz.He magaza ve ne ararsan var.

DSC04937

DSC04940

DSC04943

DSC04939

DSC04942

Gece Efsane de yemek yedik.manzarası süperdi.Kucak dolusu para versen bu 10 euro luk otoparktaki manzara karşısında yemek yemek mümkün olmaz.karavancılığın bu yönünü çok seviyorum.

DSC04952

DSC04957

4.Gün sabah Belgrad dan çıktık ve Hırvatistana rotamızı çevirdik.Aslında Slovenya üzeri Avusturya ya çıkmaktı isteğimiz ama zamanımız yetmeyeceğinden buradan Hırvatistan ı dolaşıp dönüş kararı aldık.Hırvatistan da ilk durağımız doğusunda olan Osijek isimli şehirdi.Nehir kıyısında şirin sakin bir şehir.Pek turistik değil.200 km yol yaptık.Yolda bir 800 dinar bir 520 dinar bir de 3.5 euro otoban parası verdik.

4gn

Burak bey hoş geldiniz, gezinizle ilgili paylaşımınızı bekliyorduk ;)
Motosikleti yurt dışına götürürken ne tür işlemlerden geçirdiniz?
Bira sonrası motosiklet kullanımı yapmışsınız, alkol sınırlaması yok mu? sadece birayı karşıdan kokladınız mı? :D

drares' Alıntı:
Burak bey hoş geldiniz, gezinizle ilgili paylaşımınızı bekliyorduk ;)
Motosikleti yurt dışına götürürken ne tür işlemlerden geçirdiniz?
Bira sonrası motosiklet kullanımı yapmışsınız, alkol sınırlaması yok mu? sadece birayı karşıdan kokladınız mı? :D
Merhaba motorsikleti yurtdışına götürürken aynı karavan gibi yeşil sigorta yaptırdım.Ve bir kişi iki aracı yurt dışına çıkaramaz gibi saçma bir düzenleme olduğundan yanımdaki kişiye aracımı yurt dışına çıkarmaya noterden yetki verdim.Karavan benim pasaportuma motorsiklet yanımdakinin pasaportuna işlendi.Ama avrupada ve diğer ülkelerde böyle bir durum yok.
Bir bira içip motorsiklet kullandım.Gerçi kurallara uygun değil ama insan tatilde olunca bazen böyle şeyer yapabiliyor.Ama biraz zayıflarsam motorsiklet yerine ekeltrikli bisiklet götüreceğim o zaman hiç problem kalmayacak :smiley:))

Belgrad dan Osijek 200 km civarı ve yolun son 80-90 km si gidiş geliş ağaçlıklı ve çok düzgün.Osijek aldığım Hırvatistan kitabında uzunca bahsedildiğinden gidip görmek istedim.Ama pek özelliği olan bir şehir değildi.Fakat nehir kıyısı ve bisiklet yolları çok hoşuma gitti.Ama karavanda tek bisiklet olduğundan bisikletle gezemedik.Motorla bisiklet yolundan nehir boyunca gitme fikrime ise arkadaşım (işte Türk zihniyeti) diyerek karşı çıktı.Ne vardı oysa usul usul bisikletlerin arasında Hondam la ben de süzülseydim.Neyse espri bir yana karavanda bisiklet de şart.Ben şimdi hem motor hem de bisiklet taşıma işini araştırmaktayım.
Bu arada Belgrad dan Osijek e kadar yol manzaralarını koyuyorum fikir vermesi açısından.

DSC04963

DSC04965

DSC04966

DSC04967

DSC04969

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.