Edirne'nin kurtuluş töreninde vahşet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CİNCİN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,179
C

CİNCİN

Ziyaretçi
Bu başlık altında konu açmanın uygun olacağını düşünerek haberi burada paylaşmak istedim. Konuyu yanlış yerde açtıysam özür dilerim. Moderatör arkadaşların uygun bir yere taşımasını rica ederim.
www.hurriyet.com.tr'den bir haber.... Ateşli silahla yapılan avcılık olayı bana kalırsa spor falan değil, düpedüz katliamdır. Bir de Edirne'li avcılar marifetmiş gibi, avladıkları hayvanları resmî geçit töreninde araçların üzerinde halka teşhir etmişler. Umarım spor yaptıklarını sanan Edirne'li hayvanseverler(!) arasında gezenbilir üyeleri yoktur.

Edirne'nin kurtuluş töreninde vahşet

Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA) 25 Kasım 2010

Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü törenlerle kutlandı. Geçit törenine katılan avcılar, avladıkları tavşan, domuz, tilki ve kuşları ellerinde sallayarak ve arabalarının üzerine koyarak herkesi şoke etti. Yaşanan vahşeti çocuklar şaşkın bakışlarla seyrederken, vali kendisine hediye edilmek istenen tavşanı geri çevirdi.

A25130946.jpg
D25134236.jpg

Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü törenleri sabah saat 09.00'da Atatürk Anıtı önünde başladı. Geçit törenine omuzlarına tüfek asarak katılan avcılar, avladıkları yaban hayvanları ellerinde taşıyarak protokolün önünden geçti. Edirne Avcılar Kulübü üyeleri de avladıkları tavşan, ördek gibi hayvanları araçlarının yanlarına kırmızı kurdeleler ile bağlayarak geçti. Avcılardan 2'si, ellerindeki kırmızı kurdele ile bağlanmış tavşanları Vali Gökhan Sözer'e hediye etmek istedi. Protokol tribüne kadar giden avcıların hediyelerini kabul etmeyen Vali Sözer, “Gerek yok, teşekkür ederim” dedi. Bunun üzerine avcılar dönerek geçişlerini tamamladı.

A25131200.jpg

Haberin tamamı için: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16375827.asp?gid=373

Etiketler
Ynt: Edirne'nin kurtuluş töreninde vahşet

akıl sır yetmiyor ...bu gün malum tv de de habire keklik ördek katliamı marifetmiş giibi gösteriliyor.ben bunların kontrollü yapıldığına inanmıyorum.eskiden cok kar yağdığında keklikler yem bulmadıkları için kırılırdı o yörenin insanları gidip onları toplamazlardı mal bulmuş magribiyi oynamazlardı.tam tersine onlara yem götürüp atarlarmış.birde bu karelere bakalım ...ne denir Allah aşkına bilemiyorum.teşekürler cihat ..sağol

freegraf' Alıntı:
akıl sır yetmiyor ...bu gün malum tv de de habire keklik ördek katliamı marifetmiş giibi gösteriliyor.ben bunların kontrollü yapıldığına inanmıyorum.eskiden cok kar yağdığında keklikler yem bulmadıkları için kırılırdı o yörenin insanları gidip onları toplamazlardı mal bulmuş magribiyi oynamazlardı.tam tersine onlara yem götürüp atarlarmış.birde bu karelere bakalım ...ne denir Allah aşkına bilemiyorum.teşekürler cihat ..sağol

Ülkemizde ne hayvanlar yaşarmış. Pek çoğu sadece Anadolu'ya özgü yabanî hayvanlar... Anadolu Parsı, Anadolu Kaplanı, yaban kedisi. Hepsi kaçak avcılık nedeniyle yok olmuş.
Bence av eşit şartlarda yapılırsa belki spor olarak nitelendirilebilir. Yerleştir yemi, kur pusuyu, garibim aç hayvan gelince bas çiftelinin tetiğine, zavallı hayvan paramparça olsun. Aman ne spor. Sıkıyorsa basit aletlerle tuzaklarla avla hayvanı.

http://www.evciltoplist.com/anadoluda-nesli-tukenen-hayvanlar.html

bu konuyu bizim ciddi bir şekilde işlememiz lazım her önüne gelen pompalıyı alıp kendini yabana atıyor.olmaz av mav hikaye...cahilce bir takliam hatta çeşit ve nesilleri yok etme operasiyonu...buna bir ad koymalı yeni bir AD olmalı..

En son nehir kuruduğunda,
en son ağaç kesildiğinde,
en son balık tutulduğunda beyaz adam paranın yenecek birşey olmadığını anlayacak. (şef seattle)....................

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR