Eceabat, Gökçeada Kış Kampı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahir81110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,216

tahir81110

Kamp II
Yer
Kırklareli
Uzun zaman aralığından sonra herkese merhaba,

Elimde olmayan nedenlerden dolayı yıllarca yazamadım ve okuyamadım forumu. Yazıştığımız konularda cevap bekleyen var ise lütfen hatırlatsın.

Pi2010 artık yok, bir büyüğü kaşalot almıştım oda artık yok. Bir kaç sene önce İstanbul da aldığım kamper var. Ne yazık ki bu araç çalışmadan 2 yıl kadar yattı, bu sırada bir kaç defa dondu vb. daha yeni yeni toplayıp bir düzene sokmaya çalışıyorum.

Hikayeyi fazla uzatmadan özetle geziyi ve konaklama noktalarını anlatayım.

Eceabat şehitliklerini gezerken neredeyse tüm yarım ada şehitlik olduğundan dolayı Suvla koyu dahil gece konaklamasına izin verilmiyor. Kamera ile giriş ve çıkışları takip ediyorlar. Bulabildiğim çözüm Eceabat'tan Kilitbahir'a giden yol üzerinde deniz kıyısına kurulmuş kamelyaların yanındaki otoparkta kalmak oldu. Rahatsız eden yok, denize sıfır ama arabalı vapurdan boşalan araçlar saat başı 5-10 dakika gürültülü geçiş yapıyorlar.

Şehitlikler, anıtlar, yazıtlar ve müzeler için en az 3 gün ayırmak lazım ama geceleme konusu 2 köpek ile gezdiğimden dolayı beni yordu ve daha önce gezmediğim Gökçeada'ya geçmeye karar verdim.

Feribot kamper için 110 TL. Kışları günde 3 gidiş-geliş seferi var. Yolculuk 75 dakika sürüyor, kötü havalarda epey sallantılı.

Adada tüm turistlik tesisler kapalı ve turist yok, dolayısı ile tüm plajlar kamp yapmaya müsait. adanın tüm plajları yoğun rüzgar alıyor, en az rüzgar alanı Eşelek köyünün plajı ve tuz gölünün yanındaki plaj. Ben köpeklerden dolayı Eşelek plajını tercih ettim ancak tuz gölü (sanırım Kefalos diye geçiyor) ve Saklı Liman çok daha güzel.

Adada 24 saat açık bir benzin istasyonu var. Carrefoursa ve Migros var, merkez de Can kasabını da tavsiye ederim. Kalacağım yer ile ilgili jandarmaya bilgi vermedim 4 gün içinde de bir kez gelip TC numarası sorup gittiler.

Adada yırtıcı hayvan yok, çoban köpeği yok, plajda konaklayanı sorgulamaya çalışan vb yok, gayet rahat. haritadan bakıldığında ada sahilinden ilerleyen yollar çok cazip görünse de girdiğinizde kilometrelerce dönme imkanı olmadan korunaksız tek şeritli yolda uçurum kenarından veya çok düşük bankette araç kullanmak zorunda kalıyorsunuz kesinlikle tavsiye etmem. Ada merkezinden ilerleyen ana yollardan ayrılmamaya çalışın.

Ada içi yollar genelde rampa ve virajlı, don olmuyor ama çiğ sürekli var, dikkatli ve yavaş sürmek lazım. Yine ada içi yollar şu an yenileniyor, özellikle liman-merkez arası kötü, merkez-Eşelek arası toprak ama pürüzsüz. Sürekli çiğden dolayı toprak ve otlu kesimlerde sürekli araçların kaldığını gördüm, bu konuya da dikkat etmek lazım.

Sözün özü; adanın tüm plajları konaklama için müsait, güvenlik problemi yok, bu mevsim turist fiyatları yok, sakin kış kampı isteyenlere tavsiye ederim.

Bende 2017 şehitlik gezimde arı burnuna giden yolun kenarında konaklamışım gece yarısı kaldırmışlardı. Konaklamak için en uygunu eceabat sahili.

kabatepe orman kampının karavan ve çadır olarak iki ünite olduğu yıllarda çanakkale izcileri olarak ne güzel kamplar yapardık. yaşıyorsa Allah uzun ömürler versin, öldüyse Allah rahmet eylesin korucu Fikret Amca' nın her sabah bahçesinden getirip çadırın kapısına bıraktığı ( uyandırmaya kıyamazdı :smiley: ) mis gibi domateslerle salatalıkla taze soğanla ne kahvaltılar yapardık.... anılar canlandı gözümde....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri