E P G 06&11 : Fransa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,463
Ynt: E P G 06&11 : Fransa

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Rotada İspanya'da var mı?

Hem de nasıl ! :D

Keşke silmeseydiniz, iki kere giderdik. ;D
:D :D
İspanya gezi notlarının birinci bölümünü de şu aralar hazırlıyorum. İspanya kuzeyi atlantik kıyıları çok güzel. Metin kısmını kabataslak bitirdim. Fotoğraf seçimi ve düzenlemeleri yapıyorum. Umarım ondan da işinize yarar bilgiler çıkar. :smiley:

Etiketler

Sevgili Ferhat, büyük bir zevkle ve gözleri doyuran fotolarınla İspanya'ya kadar geldik. İnsanı nasıl da dürtüyor o renkli kareler...

Yani... Ha şimdi, bırak her şeyi, at pasaportu torpidoya, bas git. Zaten oralara gelene kadar da ilk bahar fışkırmaya başlar. Renklerin cümbüşüne bir " bilmem ne festivali " de denk gelir belki. Aşk olsun yani. Bu kadar tahrik, suç ve ceza denkleminde beraat getirir.
Üstelik koordinatlara kadar ayrıntılı bilgilendirmen oralara yolu düşecek olanlara çok yardımcı olacak muhakkak.
Tebrik ve teşekkür ederim. Nice keyifli seyahatler dilerim.

Yalnız şu konuda daha ayrıntılı bilgi lütfen. Gecelemelerde nasıl bir tercih yaptınız ? Bir de yakıt alırken, otomatlarda kredi kartının kabulüyle ilgili sorun yaşadınız mı ?

Benim şansıma mı bilmem, özellikle İtalya' da makineler çok kaprisliydi de...

hiç' Alıntı:
Sevgili Ferhat, büyük bir zevkle ve gözleri doyuran fotolarınla İspanya'ya kadar geldik. İnsanı nasıl da dürtüyor o renkli kareler...

Yani... Ha şimdi, bırak her şeyi, at pasaportu torpidoya, bas git. Zaten oralara gelene kadar da ilk bahar fışkırmaya başlar. Renklerin cümbüşüne bir " bilmem ne festivali " de denk gelir belki. Aşk olsun yani. Bu kadar tahrik, suç ve ceza denkleminde beraat getirir.
Üstelik koordinatlara kadar ayrıntılı bilgilendirmen oralara yolu düşecek olanlara çok yardımcı olacak muhakkak.
Tebrik ve teşekkür ederim. Nice keyifli seyahatler dilerim.

Yalnız şu konuda daha ayrıntılı bilgi lütfen. Gecelemelerde nasıl bir tercih yaptınız ? Bir de yakıt alırken, otomatlarda kredi kartının kabulüyle ilgili sorun yaşadınız mı ?

Benim şansıma mı bilmem, özellikle İtalya' da makineler çok kaprisliydi de...
Haldun abi, bizim geçen yıl yaptığımız Amsterdam-Paris rotasında da gece vakti bir akaryakıt istasyonunda makine benim hiç bir kartımı kabul etmemişti. Görevlilerinde meydanda olmadığı bir andı, diğer müşteriler de yardımcı olamadı. Üstelik nakit de geçersizdi ve elimiz boş olarak başka bir istasyona gitmek zorunda kaldık...

Teşekkürler Haldun Abi. :smiley:

Bizim geziler rotaya görece az zaman ayırabilmemiz nedeniyle en fazla gezmeyi sağlamak üzerine kurulu oluyor. Biraz rahatsızlık riski olsa da şehre uzak bir kampta veya daha rahat mekanda kalmak yerine merkeze yakın yerleri geceleme yerleri olarak tercih ettim. Otoparklarda duran karavanla, yolda geçen bir günün gecesinde bir şehir merkezini gece de olsa gezmek mümkün oluyor. Ayaklarımıza iyice kara sular indiğinde ise zaten çevredeki hiç bir sesi duymadan uyuyoruz. Tabiki bunda aracın boyutları ve görünüşünün de etkisi var. Her ne kadar karavan ise de çok büyük olmadığı ve her tarafta benzeri bir sürü panelvanın olması daha az dikkat çekmesini sağlıyor.

Akaryakıt almada tercihim otomatik makine yerine normal bir istasyon olması. Otomatik olan istasyonlar biraz daha ucuz satıyorlar ama dediğiniz gibi kredi kartlarımızı kabul etmeyebiliyorlar. Bazı akaryakıt otomatları kredi kartını kabul ediyor. Yani anladığım kadarıyla (yorumum yanlış olabilir) sorun aslında bizim kart değil kredi kartı olması. Kredi kartlarından alınan komisyonlar yüzünden sadece banka kartları kullanılıyor. Dolayısıyla kart yuvasına koyduğumuz kredi kartları işe yaramıyor. Almanya'daki Lidl'lerde de böyle bir sorun var.

Türkiye menşeyli bazı kredi kartları ile dışarıda otomatik ödemeli benzin istasyonlarında akseptans sorunu yasanması sebebi, bu kartların bilgisayar sistemlerinin insanlı alışverişe nazaran, dolumdan önce yine bazı istasyonların belli bir miktar parayı (örn.80€) zorunlu olarak bloke etmesi prosedürünü tanıyamamasından gelebileceğini sanıyorum.

Cümleyi üçe bölsem hazmı daha kolay olurdu galiba ? Kusura kalmayın. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR