E P G 06&11 : Fransa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,543
Ynt: E P G 06&11 : Fransa

Dax sonrası Saint Vincent'te 1.294€/lt'den mazot aldık. Eleclerc markete uğradık. [GPS96].
GPS96: N43.66778 W1.28446 l=4043Km Sen Vichent.

PA303657

IMG 1161

PA303661

Etiketler

Okyanusu görebilmek için denize yaklaştığımız Labenna'da Labenna Ocean adlı yerleşime girdik ama okyanusa ulaşmak mümkün olamadı. Yine her zamanki gibi yükseklik engeli var. Buraya saat 18:20'de ulaştık.
Mösyö Niye Fotoğraf Çekiyorsun?!
Kırmızı ışıkta durunca fotoğraf çektim. Öndeki arabadaki adam indi ve yanımıza geldi Mösyö dedi fotoğraf makinamı gösterdi ve Fransızca birşeyler söyledi. Herhalde onun fotoğrafımızı çektiğimi düşündü. Ben de karşıdaki kiliseyi gösterdim ve fotoğrafı gösterdim. Adam özür dileyip gitti. Buralarda herhalde millet birbirinin trafikte fotoğraflarını çekip kuralsızlıkları ihbar ediyorlar demekki. İnsanın içinden "sensin ulan Mösyö!" demek geçiyordu ya hadi neyse.
Fransa'da Son Gece.
Bayonne'de Ondes Fr Kilise saat kulasi ve maria isimli ev var kavşakta. Konaklamayı bir otoparkta yaptık. [GPS97]. Durduğumuz yer marinanın yanında. Bu gece İspanya'ya geçeriz diye düşünmüştük ama yarına kaldı. Ancak sınıra çok yaklaştık.
GPS97: N43.52467 W1.50612 l=4087Km h=10m Konaklama.

IMG 1193

PA313732

PA313738 stitch

Track033 St Sabestian a1

Okyanusla İlk Buluşma.
Sabah 1 km kadar gittikten sonra bir karavan parkına rastladık. Dün akşam biraz daha devam etseydik karavan parkına ulaşacakmışız. [GPS98]. Gelmişken ilk Okyanus fotoğraflarımızı da buradan alıyoruz. Parkta çok sayıda karavan konaklamış. Merak edenler için; otomat makinadan fiş alınarak konaklanıyor. Anladığımız kadarıyla sezonda 10€/24saat sezon dışı ise 6€/24saat ücretle kalınıyor. Yazılanlar tabiki yine Fransızca olduğundan bilgilerden emin olamıyoruz.
GPS98: N43.52671 W1.51692 l=4088Km Karavan parkı.

PA313742

PA313744 stitch

IMG 1216

PA313753

Bugün 31 ekim 2013 yola çıkışımızın 22. günündeyiz. Artık Fransa'dan İspanya'ya geçmek üzereyiz. Zaten son geceyi geçirdiğimiz yer de sınıra oldukça yakındı.

IMG 1231

PA313764

Fransa ile İspanya arasındaki sınır bir nehir üzerinden geçiyor. Nehrin Fransa tarafındaki yerleşim Behobie, İspanya tarafında ise Behobia. 4126. kilometrede Fransa-İspanya sınırına ulaştık. 1082Km'lik Fransa geçişini 7 günde tamamladık ve her iki ülke de Şengen olduğundan sınırı durmadan geçmiş olduk.

© Ferhat&Nermin Şirin-2013​

Gezi yazısının pdf versiyonuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. (43MB) :smiley:

http://www.mediafire.com/view/3hwz8klc77lnecy/EPG06_F.pdf

Ana konuya aşağıdaki linkten geri dönebilirsiniz.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=100346.msg1380652#msg1380652

fsirin' Alıntı:
Okyanusla İlk Buluşma.
Sabah 1 km kadar gittikten sonra bir karavan parkına rastladık. Dün akşam biraz daha devam etseydik karavan parkına ulaşacakmışız. [GPS98]. Gelmişken ilk Okyanus fotoğraflarımızı da buradan alıyoruz. Parkta çok sayıda karavan konaklamış. Merak edenler için; otomat makinadan fiş alınarak konaklanıyor. Anladığımız kadarıyla sezonda 10€/24saat sezon dışı ise 6€/24saat ücretle kalınıyor. Yazılanlar tabiki yine Fransızca olduğundan bilgilerden emin olamıyoruz.
GPS98: N43.52671 W1.51692 l=4088Km Karavan parkı.

Resimlerde gökyüzünü mavi görüyoruz. Biz gezilerimizde Bayonne‘ den güneye gidemedik. Bayonne‘ de gecelediğiniz yerin yakınındaki karavanparkı aşağıdaki linkte görebilirsin. Batı (West) koordinatının önüne (-) koymak gerekir sanıyorum. W yazılmadan koordinat yazılırsa (-) koymak gerekiyor diye biliyorum.

Güzel resimler hatıralarımızı canlandırdı. Çok teşekkürler.

http://www.campercontact.de//campersite/detail/id/18954

Akdeniz45' Alıntı:
Resimlerde gökyüzünü mavi görüyoruz. Biz gezilerimizde Bayonne‘ den güneye gidemedik. Bayonne‘ de gecelediğiniz yerin yakınındaki karavanparkı aşağıdaki linkte görebilirsin. Batı (West) koordinatının önüne (-) koymak gerekir sanıyorum. W yazılmadan koordinat yazılırsa (-) koymak gerekiyor diye biliyorum.

Güzel resimler hatıralarımızı canlandırdı. Çok teşekkürler.

http://www.campercontact.de//campersite/detail/id/18954
Teşekkürler Hüseyin Abi. :smiley:

Koordinatları yazarken W ibaresini kullandığım için ayrıca - olarak ifade etmeye gerek kalmıyor. Dediğiniz gibi enlem boylam'ı seece + ve - olarak belirtmek de mümkün. Verdiğim koordinat bilgisini kopyala yapıştır yöntemiyle maps.google.com veya google earth arama çubuğuna yazarsanız doğrudan o koordinata gidecektir. :smiley:

hari ka bir gezi inşallah en kısa sürede bizede nasip olur. Anlatımınız çok güzel. İspanya özellikle Endülüs Elhamra bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerinize sağlık.

Doyurucu bilgilerle donatılmış, Çok güzel bir gezi yazısı okuduk. Teşekkürler ellerinize sağlık...

Fransa bölümünü de zevkle okuduk. Orada olma isteğimiz bir kez daha kabardı, hatta ayyuka çıktı :D
Her zamanki gibi detaylı ve bilgilendirici anlatımınızı güzel fotoğraflarla süslediniz, doyulmaz güzellkleri bize sundunuz. Teşekkür ederiz :smiley:

Ferhat bey, İber yarımadasında bizden pek bahsedemediniz ama bu sene bizde güney Avrupa sırada olduğundan, yazın sizleri oldukça yad edeceğe benzeriz. ;)

*.pdf dosyası ve koordinat verileri için teşekkürüm altta ilişikte, *.kml kağıdına sarılı. ;) Açıp bakabilirsiniz. :D
(Google Earth ile açıp, Street Wiev ile bakmak oldukça keyifli.)

Sağolun ikiniz de. ;)

Ekli dosyalar

• 2013-Sirin-Fransa.kml
    22.2 KB · Görüntüleme: 390

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Ferhat bey, İber yarımadasında bizden pek bahsedemediniz ama bu sene bizde güney Avrupa sırada olduğundan, yazın sizleri oldukça yad edeceğe benzeriz. ;)

*.pdf dosyası ve koordinat verileri için teşekkürüm altta ilişikte, *.kml kağıdına sarılı. ;) Açıp bakabilirsiniz. :D
( Google Earth ile açıp, Street Wiev ile bakmak oldukça keyifli.)

Sağolun ikiniz de. ;)
Teşekkürler Mesut Bey. :smiley:

Rotada İspanya'da var mı?

Güzel çalışma olmuş. kml dosyanızda kayıtlar ikişer tane olmuş. Fazlalıkları sildim.

İstek üzerine IGO8 iz dosyalarını (trk) da gönderebilirm. :smiley:

Ekli dosyalar

• 2013-Sirin-Fransa1.kml
    14.5 KB · Görüntüleme: 402

Rotada İspanya'da var mı?

Hem de nasıl ! :D
İberin bu sefer altı üstüne gelecek. Fransa Provence, Cote de Azur, Atlantik kıyılarını kolaçan edilip, kuzey İtalya'dan dönmeyi düşünüyoruz.
Ama sadece düşünüyoruz. Bizimkisi kontrollü kaos. Ne olacağı tam belli değil. ;)

Yani istikamet Akdeniz ileriii..

dosyanızda kayıtlar ikişer tane olmuş. Fazlalıkları sildim.

Keşke silmeseydiniz, iki kere giderdik. ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR