Düz dizel Defender BD30 dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 154
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,071
Aracin yapimini ve sonraki durumunu az cok gordum fikir vermek adina Derya abi adina bi kac sey yazayim.Duz dizel cok sorunlu bir motor degildir fakat yavas bir motordur
Bd30 atmosferik bir motor oldugu icin oda sikintisizdir daha yeni model olmasi sebebi ile daha az ariza cikartir.
Yakiti 8-9 litre civari demisti diye hatirliyorum
Duz dizele 33 inc hatta 35 inc lastik takanlarda var sorunsuz cevirir.arazide zaten arazi vitesinde oldugundan fazla da hiz yapma sansiniz olmadigindan cok sikinti yaratmaz.Yolda biraz daha hizi duser 35 de.
Bu arac sadece motordan ibaret degil tabiki,metal yorgunlugu olan araclar alirkende bi ekspertiz yaptirmanizi oneririm. Derya abinin montajini da yapan Istanbul bahcesehirde low 2 garage da Ayhan usta ile iletisime gecersen daha detayli hepsini anlatabilir.

Etiketler
Aracin yapimini ve sonraki durumunu az cok gordum fikir vermek adina Derya abi adina bi kac sey yazayim.Duz dizel cok sorunlu bir motor degildir fakat yavas bir motordur
Bd30 atmosferik bir motor oldugu icin oda sikintisizdir daha yeni model olmasi sebebi ile daha az ariza cikartir.
Yakiti 8-9 litre civari demisti diye hatirliyorum
Duz dizele 33 inc hatta 35 inc lastik takanlarda var sorunsuz cevirir.arazide zaten arazi vitesinde oldugundan fazla da hiz yapma sansiniz olmadigindan cok sikinti yaratmaz.Yolda biraz daha hizi duser 35 de.
Bu arac sadece motordan ibaret degil tabiki,metal yorgunlugu olan araclar alirkende bi ekspertiz yaptirmanizi oneririm. Derya abinin montajini da yapan Istanbul bahcesehirde low 2 garage da Ayhan usta ile iletisime gecersen daha detayli hepsini anlatabilir.
Motor değişimine gireceği zaman ihtiyacım olacaktır diye düşünüyorum :D Bu konuyu açtığımdan beri biraz zaman geçti ve çok yardımcı oldular sağolsunlar. Motor konusunda bulunabilirliğinden dolayı hafiften transite kaymıyor değilim hani :D Ancak gelişme olursa heleki alıp toplamaya başlayınca düzenli olarak paylaşım yapacağım. Gerektiğinde de Ayhan Usta ile iletişim kurmak isterim. Teşekkürler tekrardan.

Uzun zamandır foruma girmediğim için yazılanları görmemişim kusura bakmayın.
Genel olarak Oğuzhan özetlemiş konuyu sağolsun :smiley:
2 yıldır sıkıntısız kullanıyorum bd30 u. Vitesin Low pozisyonunu unuttum neredeyse performans açısından o kadar iyidir motor. Bence Defender da kullanılacak (performans/maliyet/bakım açısından) en uygun motor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Defenderim yok, yıllar geçmesine rağmen heyecanlandım. Şu an ki durumu merak ettim doğrusu :smiley:
Şu an bu hâlde. 55892c3f012b74783665e49ec7d3f7e1 3643608587955e5e39049fb5cbdb46d1 0f81169db5d5544e1b27b52ea1f73740 92f1f901f9ae9672c514326c4ed0ea9b F9b901f6f0efd1cfb30981f4351d9cc0 3a066652c5f6ffc04d7aa8f1e707f7d9

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,411
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri