Duster Ses Yalıtımı Sonuçları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasanaydin0733 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,819

hasanaydin0733

Yeni Üye
Merhabalar;

Özetle : Ses yalıtımı yapmış kişiler rica etsem 100km/s de kaç desibel ses aldıklarını yazabilirler mi ?

Duster almayı düşünürken araştırmalarım sonucu ortak şikayetin ses seviyesi olduğunu gördüm. Gezen bilir formunun değerli üyeleri bu konu üzerinde çok değerli bilgilerini ve fikirlerini paylaşmış.

Sn burhany 2012 temmuzda çok güzel ve tatmin edici bir yorumda bulunmuş, saolsun. ( #48 ) bu çalışmanın verdiği ilham ile auto-decibel-db.com üzerinden Türkiye'de en çok satan 2012 civarı dizel (yaklaşık) otomobilleri listelediğimde ve saatde 100km/s lik sıraya aldığımda Duster'in 11.sırada olduğunu görüyorum.

Bu da duster'in abartıldığı kadar yalıtımında sorun olmadığını görsteriyor.

Screen Shot 2019 12 18 at 102446

Sorum şu: Davlumbaz ve fitillere yapılan yalıtım denemeleri ne kadar başarılı oluyor.

Ses yalıtımı yapmış kişilerden rica ücretsiz bir uygulama ile (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamebasic.decibel&hl=tr ) gibi yolda kaç desibel ses aldığını ölçüp koyabilirseniz çok sevinirim.

Çok teşekkürler ^^

Screen Shot 2019 12 17 at 133137

Etiketler
2013 model, ağır kazası olmayan, 4mm dişi olan 4 mevsim dunlop lastikli bir duster satın aldım sonunda.
Genel olarak değerlendirmem gerekirse yol ve rüzgar sesi çok rahatsız edecek seviyede değil.

120 km/h hızda sabit hızda e80 yolunda (avrupa otoyolu) aşağıdaki ölçümü yaptım. Yol çok farkettiriyor, kaymak asvaltta ses çok azalıyor, bozuk yolda çoğalıyor. Katlanılamaz bir ses yok, hafif müzik ile farkedilmiyor. Clio 5 den fazla gibi geldi bana.

Ses yalıtımını sırf meraktan da olsa yaptıracam; aynı hızda, aynı programda, aynı yolda ses yalıtımı ile tekrar ölçer buraya koyarım.

Screenshot 2020 03 08 19 22 32 173 comsplendappsdecibel

Güncelleme:
Pütür uygulaması ve halı altı ses yalıtımı yaptırdım aynı araca; lastikler 4 mevsim lastiklerle güncellendi. Aynı yol, aynı telefondaki aynı uygulama, aynı hızda en az 63, ortalama 71, en fazla 78db ses aldı. Çok farklı bir değişiklik oldu diyemem.

Zümrüt araç üstü çadır takılacak, takıldıktan sonra eski değerlerine çıkacağını tahmin ediyorum. Takıldıktan sonra ölçer buraya bilgi notu olarak düşerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri